top of page

Uyuz Kremi Çeşitleri Nelerdir?


Uyuz Kremi
Uyuz Kremi


Dünya üzerindesin neredeyse herkes kovid 19 sonrasına bulaşıcı ve salgın hastalıkları insan hayatında nedenini olumsuzluklara sebep olabileceği yakından tecrübe etti. Tıp dilinde sıkabies olarak bilinen uyuz hastalığı en basit ifade ile akar denen bazı canlılardan kaynaklanan kaşıntı bir cilt hastalığıdır.


Searcoptes scabiei ismi ne sahip uyuz akarları bulundukları yeri hızlıca istila eden kene cinsinden 8 bacaklı 0,3 milim 0,4 milim uzunluğunda ufak bir böcek çeşididir. Çıplak göz ile ciltte küçük siyah noktalar gibi kendini belli eden bu canlılara mikroskopla bakıldığında akarlar da yumurta ya da dışkı maddeleri de rahatça tanımlanabilir.


Akarlar insan bedeni dahil genelde de halı koltuk yatak gibi tüylü dökülüyor herhalde gibi pek çok yerlerde yaşam sürerler. Bedenin hızlıca saran ve dişlerini bıraktığı yumurtalar ile deride hızlı çoğalabilen bu Akar çeşidi alerjik Reaksiyon kızarıklık şiddetli kaşıntı ve deride dökülme gibi pek çok kötü etkiye neden olurlar.

Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır? Fiyat

Permethrin Uyuz Kremi


Permethrin yüzde bir ve 5 krem losyon ve şampuan parazitleri ve yumurtalarını öldüren kimyasallar içeren yüzeysel bir kremdir. Yetişkinler Hamileler ve 2 aydan küçük bebekler için kullanımı uygun değildir.


Permethrin Krem Etkili Mi


Permethrin bit, kene, pire ve benzerlerine karşı geniş bir spektrumda etkilidir. Permethrin etkisini bu hayvanların sinir hücre membalarında membran polarizasyonunu düzenleyen sodyum kanalını bozarak gösterir. Repolarizasyonun gecikmesi ve izlenen paralizi sonucu böcek ölür. Permethrin tropikal olarak uygulanır.


Permethrin Uyuz İlacı Nasıl Kullanılır


Permethrin %1 ve 5 gram uyuz kremi ve şampuan ( zalvor, kwellada, nix) toksisitesi az, sarkopta etkisi güçlüdür. Uyuz kremi akşamları duştan sonra baş hariç bütün vücuda kaşınmayan yerler dahil uygulanır. Bedenden çıkarılan giysiler tekrar giyilir 7-8 saat sonra yeniden duş alınır.


Uyuz Kremi Kaç Gün Sürülmeli


Uyuz kremi genellikle kükürt içerikli ilaçlardır. Genelde vücutta 3 gün bekletildikten sonra 4 gün yıkanmaları tavsiye edilir ve tedavi bir hafta sonra ilaç tedavisi yeniden tekrarlanır. Uyuz kremi ilk uygulamadan sonra uyuza bağlı şikayetlerde çok azalma oluyorsa da kesinlikle ikinci uygulama yapılması gerekir.


Fucidin krem Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyat

Uyuz Kremi Günde Kaç Defa Kullanılır


Uyuz kremi tedaviden sonra ilk birkaç hafta kaşıntı devam edebilir. Diğer tedavi şekillerinden biri de bedene solüsyon sürülmesidir. Yine de uyuz kremi gibi bu solüsyonda 8-10 saat bedende kalması gerekir. Haftada bir defa gereken dozda uygulanması yeterlidir.


Uyuz Tedavisi Ne Kadar Sürede Geçer


Uyuzun kaşıntısı ne kadar sürede geçer? tedavi ile uyuz böcekleri ve yumurtaları gitmiş olsa da kaşıntı hemen kesilmez. Derideki duyarlanma yani alerji bir süre daha devam edebilir. Bu süre ortalama 2 ile 6 haftadır.


Wilkinson Uyuz KremiGenel olarak uyuz hastalığına yakalananların uzmanlar tarafından tavsiyesi ile kullandıkları wilkinson uyuz kremi kaşıntıyı gideren bir ilaç. Etken maddesi içinde 1 gramında 0.125 gram goudron vegetal 0.125 gram kükürt içeren bir pomattır. Sadece eczanelerde satılan bu pomadın yardımcı maddesi ise Savonnoir kalsiyum karbonat vazelin velanolin'dir. Wilkinson Pomad lokal antiseptik antipuridik ve antiparaziter etkisinden dolayı sedef hastalığı egzama ve akne tedavisinde kullanılır.


Ayrıca permetrin parazit öldürücü etki gösteren ilaç uyuz kremi ile tedaviden olumlu sonuç alınamayan hastalara tedavide wilkinson Pomat tedavisi kükürt artı vazelin Tavsiye edilebilir. Uzman Doktor kontrolünde kullanılması gerekli olan bu ilaç çatlamış yanık ya da yaralı deriye sürülmemesi gerekir.


Thiocilline Nedir? Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır? Fiyat

Wilkinson Pomad Nasıl Kullanılır


Bütün vücudunuzu keseleyerek yıkadıktan sonra iyice kurulayınız. Sıcak su ile yıkandıysanız bedeninizin soğumasını bekleyiniz. Wilkinson’u 3 gün üst üste her gün bir defa olmak üzere boynunuzdan başlayarak ayak tabanınıza kadar ince bir tabaka şeklinde ve ilacın iyice emilmesi için yavaş hareketler ile masaj yaparak sürünüz. Süre bitiminde bedeninizi tamamen hikayeniz ve temiz ütülü iç çamaşırları giyiniz.


Wilkinson Pomad Fiyatı Nedir


İlkin son %12.5 deri uyuz kremi 100 gramlık alüminyum tüpte piyasa değerinde satılmaktadır.


Laviaderm Uyuz KremiLaviaderm uyuz kremi kullanımı son senelerde büyük bir artış sağlamıştır. Ankara Tabip Odası tarafından yapılmış olan yazılı açıklamaya göre uyuz hastalığı dünya çapında 200 milyondan fazla kişinin yaşamış olduğu bir sorundur.


Hakkında olumlu yüzlerce yorumun yer aldığı uyuz kremi uyuz hastalığına yakalanan kişiler tarafınca doktor tavsiyesi eşliğinde yaygın bir şekilde kullanımı söz konusudur. Uzman bir Hekim tarafından reçete edilmesi gerekli olan uyuz kremi laviaderm krem dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.


Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ve Fiyatı


Wilkinson Pomad Nasıl Hazırlanır


Wilkinson Pomad nasıl hazırlanır konusunda tamamıyla doğan içerikler ile yer verilen bir uyuz kremi olduğu bilinmelidir. Merhemi elde etmek için ilk önce kükürt ve Kalsiyum karbonat dövülerek karışım yapılır. Daha sonrasında ise vazelin kayın ağacı katranı ve potas sabunu ilave edilerek bu krem elde edilmektedir.


Metrin Uyuz Kremi


Metrin uyuz kremi kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken konular içinde bedende kaç saat kalması gerektiğidir. Birçok hasta söz konusu olan kremi uyuz hastalığı için kullandığını fakat sonuç alamadığını ifade eder. Fakat uyuz kremi kullanım esnasında birçok hasta hata yaptığının farkında değildir. Öncelikle ilaç gece vaktinde kullanılması gerekir.


Aksi halde kaşıntı hissi maksimum düzeyde olduğu vakitte ilacın verimliliği azalabilir. Metrin uyuz kremin kullanımı en az 8 saat sürmelidir. Bunun için kremi kullandıktan sonra temiz ve ütülenmiş çamaşırlar giyilmeli ve uyuz kremi vücuttan temizlenmemesi gerekir. Yani sabaha kadar krem ile uyumalıdır. Sabah kalktığınızda ise beden iyice yıkanmalıdır. Birçok kişi süresine uygun olarak uyuz kremi kullanımı yapmadığı için istenilen sonucu elde edememiştir.


Wilkinson Pomad Kimler Kullanamaz


Wilkinson Pomad kullanımı bazı kişiler için tavsiye edilen bir durum değildir. Bu kişilerin ancak doktor tavsiyesi ve gözetimi ile kremi kullanılmasına izin verilir. Wilkinson Pomad kullanımına izin verilmeyen kişiler şu şekilde sıralanabilir.

· Çatlamış cilt yüzeyleri olan

· Yaralı ve Yanık ciltlerde

· Kreme karşı aşırı hassas olan kişilerde

Bu ilacın etken maddesine alerjisi bulunan kişilerde kullanıma uygun değildir.


Voltaren Krem Ne İşe Yarar ve Fiyatı


Wilkinson Pomad Yan EtkileriWilkinson Pomad yan etkileri konusunda oldukça tartışılan bir uyuz kremidir. Sadece reçete ile satılan bir eczane ürünü olan wilkinson pomad kullanımı sonrası alerjik reaksiyon şeklinde yan etkileri görülebilir. Fakat bu her zaman için gerçekleşen bir durum değildir. İlaç içerisinde yer alan etken maddelere karşı alerjisi bulunan kişiler Wilkinson Pomat kullanımı öncesinde kendi doktoru ile görüşme sağladıktan sonra Kullanıma başlayabilir.


Aksi durumda deride kızarıklık ciltte kabarcıkların gelişmesi, nefes almada zorluk, kaşıntı ve alerjik reaksiyonlar ile karşı karşıya kalınabilir. Wilkinson Pomat sonrası kaşıntı devam etmesi normal bir durumdur. İlacın kullanımından bir hafta sonrasına kadar kaşıntı devam edebilir.


10 günün sonunda kaşıntının gideceği bilinmesi gerekir. Peki uyuz bittikten sonra kaşıntı ne kadar sürer ilaç gün ardı ardına uygulanmasından sonra yaklaşık 4 ile 5 gün içerisinde uyuz ve kaşıntı tamamıyla ortadan kalkacaktır.


Tretinoin İçeren Kremler Kullananlar

bottom of page