top of page

Ürederm Krem Ne İşe Yarar? Lipo 10


Ürederm Lipo Krem
Ürederm Lipo Krem

Ürederm iktiyozis balık pullu görünümünde olan kuru cilt hastalığı ksoderma kserozis kuru cilt atopik egzama asteatotik egzama gibi kronikleşmiş kuru cilt eşlik etmiş olduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Ürederm haricen kullanıma yönelik su içinde yağ emülsiyonudur.


Yumuşatıcılar ve koruyucular olarak isimlendirilen bir ilaç grubuna dahil olan üreter etkin madde olarak 100 gramında 20 gram üre ihtiva ediyor. Ürederm krem plastik kapakları kapatılmış 30 gram beyaz renkli krem içeren alüminyum tüpte kullanıma sunulmaktadır. Ürederm kuru kalınlaşmış ve kullanmış derinin tedavisinde kullanılan yoğun nemlendirici ve yumuşatıcı bir üründür.


 Tiyokas Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyat

Ürederm Lipo


Ürederm Lipo deri üzerine sürülerek kullanılan bir üründür. Yumuşatıcılar ve koruyucular olarak isimlendiren bir ilaç grubuna dahildir. Etkin madde olarak 100 gramında 10 gram üre içerir. Üreder lipo ağzı polipolin kapak ile kapatılmış 200 gram beyaz renkli Emülsiyon içeren polietilen tüpte kullanıma sunulmuştur.


Ürederm Krem


Ürederm krem cilde sürüldüğünde yoğun nem ihtiva ettiği için özellikle aşırı kuru olan çilt sorunları yaşayan kişilerde Hekim tarafından reçete edilir. Ürederm aynı zamanda tropikal kortikosteroid tedavisinde aralıklı tedavi yönteminde kortikosteronitlerde beraber kullanılır. Derinin en üst yüzeyindeki stratum korneum suyun azalması sonucunda deride kuruma meydana gelir.


Bu tabaka kuruduğunda deri yüzeyinde pullanma çatlama ve kaşıntı görülebilir. Ürederm içermiş olduğu stratum korneum’da doğal olarak yer alan bir maddedir. Cildin nemlenmesini sağlar ve stratum korneum ‘da ince bir tabaka şeklinde cildin doğal yağı olan su ihtiva eder. Bu şekilde cilt yüzeyinden suyun buharlaşması olayını yavaşlatarak irritasyon azaltılır cildin elastikiyeti sağlanmış olur ve görünümü iyileştirir.


Uyuz Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Ürederim Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler


Ürederm'i aşağıdaki durumlar mevcutsa kullanmayınız.

  • Eğer üreye ya da üredermin herhangi bir bileşenini alerjiniz bulunuyorsa ya da aşırı duyarlılığınız var ise

  • Yara ve açık yara mevcut ise kullanmayınız

Cilt irritasyonu açısından sistematik olarak araştırılmadığı için süt çocuklarında kullanılmaması gerekir.


Tretinoin İçeren Kremler Kullananlar

Ürederm’in Dikkatli Kullanılması Gereken Durumlar


Her ilaç gibi kullanım esnasında dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Bunlar;

  • Eğer bölgesel tahriş söz konusu ise

  • Deride çatlama bulunuyor ise

  • İltihap var ise dikkatli kullanınız geçici olarak sızı oluşturabilir.

  • Göz ile temasından sakınınız

  • Hassas bulantılı ya da bütünlüğü bozulmuş olan deriye uygulandığında ödem oluşabilir.

Bu uyarılar geçmişteki herhangi bir dönemde dahi olsa sizin için böyle bir şey gelişmiş ise lütfen doktorunuza danışınız.


Voltaren Krem Ne İşe Yarar ve Fiyatı

Ürederm’i Yiyecek ve İçecek İle Kullanılması

Ürederm’i uygulama yöntemi bakımından yiyecek ve içecekler ile etkileşimi bulunmaz.


Üre’nin hamilelerde kullanımının cenine zararlı olup olmadığı kesin olarak bilinmemektedir. Ürederm kullanımının hastaya sağlamış olduğu zarar yarar dengesi göz önünde bulundurulduğu takdirde zorunlu durumlar haricinde hamilelerde kullanılmaması gerekir. Tedaviniz esnasında Hamile olduğunuzu fark ederseniz hemen doktorunuza ya da eczacınıza danışmanız gerekir.


Emzirme dönemi ilacı kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışınız. Ürenin insan sütüyle atılıp atılmadığı kesin olarak bilinmemektedir. Ürenin süt ile atılımı hayvanlar üzerinde araştırması yapılmamıştır.


Emzirmenin durdurulup durdurulmayacağını veya ürederm tedavisinin durdurulup durdurulmayacağına tedaviden kaçınılıp kaçınılmayacağına ilişkin bütün bu kararları verirken emzirmenin çocuk bakımından yararı ve ürederm tedavisinin emziren anne bakımından yararı dikkate alınması gerekir.


Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ve Fiyatı

Araç ve Makine Kullanımı


Cilt üzerine topikal olarak uygulanmış olan ürederm ile alakalı olarak bu konuda yapılmış olan herhangi bir çalışma şu an için mevcut değildir.


Diğer İlaçlar İle Birlikte Kullanımı


Ürederm’in herhangi bir ilaç ile etkileşimde bulunmadığını dair bir kanıt bulunmaz. Ürederm deri üzerine uygulanan diğer ilaçların deriden geçişini daha da artırabilir. Eğer reçeteli veya reçetesiz herhangi bir ilacı şu anda kullanıyorsanız ya da son zamanlarda kullandığınız var ise bu bilgileri lütfen doktorunuzla ya da eczanedesiniz ile paylaşın.


Ürederm Nasıl Kullanılır


Uygun kullanım ve doz uygulamak sıklığı için gerekli olan talimatlar: hekiminiz başka şekilde tavsiye etmediği takdirde gün içinde bir veya iki kez hastalıklı olan bölgeye sürülerek kullanılır. Uygulama Yolu ve metodu ise deri üzerine sürülerek uygulanır. Uygulama öncesinde uygulama bölgesi iyice yıkanır ve kurulandıktan sonra sürülür. Kapalı bandaj tekniği kullanılabilir.


Değişik Yaş Grupları


Çocuklarda kullanımı henüz incelenmemiştir süt çocuklarında kullanılmaması tavsiye edilir. Yaşlılarda ürederm yaşlılarda kullanımı henüz incelenmemiştir. Özel kullanım durumları yoktur. Eğer ürederm’in etkisini çok güçlü ya da çok zayıf olduğuna dair bir izleniminiz bulunuyor ise eczacınızla ya da doktorunuz ile konuşun.


Kullanmanız Gerekenden Daha Fazla Ürederm KullandıysanızTopikal olarak fazla oranda ürederm uygulaması deride irritasyonu yol açabileceği için fazla oranda kullanılmaması gerekir. Ancak bunun haricinde başka etkiler gözlenmez. Ürederm’in fazla oranda yutulması durumunda kusma ve bulantı gibi gastrointestinal irritasyonlar meydana gelebilir.


Böyle bir durumda semptomik ve destekleyici tedaviler uygulanmalıdır. Oral yoldan su veya süt içilmesi faydalı olacaktır. Eğer ürederm’i kullanmayı unutursanız unutulan dozları dengelemek için çift doz uygulamaktan sakınınız. Ürederm tedavisi sonlandırıldığındaki meydana gelebilecek etkiler bulunmamaktadır.


Olası Yan Etkileri Nelerdir


Tüm ilaçlar gibi ürederm’in içermiş olduğu maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler görülebilir. Aşağıdakilerden biri olursa ürederm kullanmayı durdurmanız gerekir derhal doktorunuza bildiriniz ya da size en yakın hastanenin acil bölümüne başvuru yapınız.


Ciddi alerjik reaksiyonlar nefes almada güçlük, ciddi baş dönmesi, özellikle yüz dil ve boğaz bölümünde kaşıntı, şişme, döküntü bunların hepsi çok ciddi olan yan etkilerdir. Eğer Bunlardan herhangi biri sizde mevcut ise sizin ürederm kreme karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye ya da hastaneye yatırılmanıza gerek duyulabilir.


Bu çok ciddi olan yan etkiler genellikle hepsi oldukça seyrek görülen yan etkilerdir. Ürederm kullanırken kaşıntı, kızarıklık, pullanma, yanma, tahriş, ödem bunlar üredermin hafif olan yan etkileri ve çok seyrek olarak görülür. Tedaviyi hemen kesip hekiminize danışınız.

Thiocilline Nedir? Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır? Fiyat

Ürederm Krem Ne İşe Yarar


Deri ve tırnak dokuları üzerinde yer alan güçlü keratolintik ve emoliyen etki gösterir. Özellikle iyileşmenin lokal enfeksiyon nötrotik doku fibrinoz ya da iltihaplı yara kabuğu sebebiyle geciktirildiği hiperkeratotik yüzey lezyonlarının uzaklaştırılmasında ve sonuç olarak iyileştirilmesinde endikedir.


Ürederm Lipo 10Balık pullu görünümündeki olan kuru cilt hastalığında kullanılır. Balık pullu görünümündeki deri problemlerin tedavisinde kullanılabilen ürederm ayak tabanındaki ayakkabıdan dolayı oluşan deri sertleşmelerinde de kullanılır. Bedeninizin herhangi bölgesine kuru ve pul pul dökülme bulunuyorsa kolayca ür ederim Lipo 10 uygulayabilirsiniz.


Ürederm lipo yüz için kullanılır mı? sorusuna uzun süreli kullanımı tavsiye edilmediği gibi yüz için kullanımı da tavsiye edilmiyor. Yüzde kullanıldığı esnada yüzün dengesinin de bozulmalar meydana gelebilir. İçinde üre olan krem cildin kurumasına karşı uzun süreli koruma sağlar. Cildin doğal nem dengesini korumasına yardımcı olur.


Cilt tarafından çabuk bir şekilde emilir ciltte yağ tabakası bırakmaz. Cilde uyumu dermatolojik olarak test edilmiş ve onaylanmıştır. Ürederm Lipo 10 kullanırken herhangi bir cilt problemi ile karşılaşmamak için kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışınız.

bottom of page