top of page

Terramycin Krem Ne İşe Yarar? Yan Etkileri ve Fiyatı


Terramycin Krem
Terramycin Krem

Terramycin kremin oluşumunda oksitetrasiklin, hidroklorür ve polimiksin B sülfat bulunur. Terramycin krem, sıvı petrolatum ve beyaz petrolatum olmak üzere iki tane yardımcı maddesi vardır. Homojen ve sarı renkte olan terramycin krem antibiyotik grubuna girer. Yumuşak bir sürümü vardır. Terramycin krem oksitetraksin, hidroklorür ve polimiksin B sülfatın merhemidir. Terramycin krem güçlü antimikrobiyal aktiviteye sahip antibiyotik türünde kremdir. Enfeksiyonların tedavisinde kullanılır. Terramycin krem oldukça kolay kullanımlı ve birçok hastalığın tedavisinde kullanılır.

Terramycin Krem Ne İşe Yarar?

Bu krem bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavi için kullanılır ve reçete ile alınır. Terramycin krem bağışıklık sisteminin enfeksiyonunu kontrol etmesini, bakteri hücrelerinin çoğalmasını yavaşlatır, önler ve tedavi eder. Terramycin krem şiddetli akne, dermatit, açık yaralar, iltihaplı cilt yaraları, yanıklar ve egzama tedavisinde de kullanılır. Terramycin krem ayrıca, vücutta oluşan şişkinlikte ve kızarıkların tedavisinde kullanılır.


Terramycin krem derinin üzerinde oluşan kabarcıklar ve su toplanması gibi oluşan yaraları da bu ilaç hızlıca iyileştirir. Darbe sonucu ya da bir yere çarpma sonucunda vücutta oluşan yaralar da terramycin krem kullanılabilir. Herhangi bir sivilce çıkmasında ve çıban tedavisinde terramycin krem kullanılabilir. Bahsedilen bu sorunları yaşayan bir kişi terramycin krem kullanabilir. Terramycin krem deri enfeksiyonlarında cilt yaralarında ve göz enfeksiyonların tedavisinde kullanılabilir. Eczanelerde reçeteyle ilaç olarak satılmaktadır terramycin krem.


Ürederm Krem Ne İşe Yarar? Lipo 10

Terramycin Krem Ne İçin Kullanılır?


Eczanelerde bu merhem reçete ile alınan ve on dört gramlık kapalı kutularda saklanan bir ilaçtır. Terramycin krem güçlü antibiyotik ilaç grubu içine girer. Terramycin krem ciltte oluşan ve herhangi bir açık ve kapalı yaranın tedavisinde kullanılabilir. Derideki farklı türdeki yaraları, hafif derecedeki yanıkları hızlı bir şekilde tedavi ettiği için bu tür sorunlarda kullanılabilir. İltihaplı sivilceleri geçirmek, dudak da oluşan uçukları iyileştirmek için kullanılan bir merhemdir. Göz bölgesinde oluşan küçük büyük orandaki arpacıkların tedavisinde de kullanılabilir. Kişinin yaşayacağı ufak tefek kesiklerin tedavisinde terramycin krem kullanılabilir. Düşme ve çarpmadan kaynaklı vücutta oluşabilecek yaraları iyileştirmek içinde kullanılabilir kremdir.


Tiyokas Jel Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyat

Terramycin Krem Nasıl Kullanılır?Hangi bölgeye terramycin kremi uygulayacaksanız o bölge önce iyice temizlenmelidir. Temizledikten sonra terramycin kremi parmak ucuna az bir şey sıkarak uygulanacak bölgeye sürülür. Daha sonra temiz bir bezle ya da gazlı bezle sarılır. Terramycin kremi doktorun tavsiye ettiği şekilde uygulanmalıdır. Doktor kontrolünde almadıysanız bu ilacın reçetesi iyice okunmalıdır. Tedaviyi evde kendiniz uygulayacaksanız reçete adım adım uygulanmalıdır.


Terramycin krem uygulamadan önce yara olan bölgeyi güzelce temizleyin kurulayın. Merhemi bölgeye sürmeden önce ellerinizi iyice yıkayın. Daha sonra cild üzerinde oluşan yaraya hafifçe dokunarak terramycin kremi sürün. Terramycin krem günde iki ya da üç kere kullanılmalıdır. Yara iyileşene kadar terramycin kremi sürerek ovalanmalıdır.


Uyuz Kremi Çeşitleri Nelerdir?

Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Doktor tavsiyesi ve kontrolü altında kullanılmaya dikkat edilmelidir. Terramycin krem sadece cilt üzerinde kullanılır. Oluşabilecek herhangi bir sorun karşısında doktorunuza başvurarak bilgi alınmalıdır. Ürünün reçetesindeki tüm talimatları iyice okuyun ve uygulayın. Terramycin kremi çok fazla kullanmayın. Yaranın iyileşmesinden sonra kullanıma devam etmeyin. Terramycin kremi çok ve uzun süre kullanmanızda yara daha çabuk iyileşmez ve yan etkisine maruz kalabilirsiniz. Hekiminiz tarafından kullanılabilir denmedikçe çocuklarda kullanmayın. Doktor kontrolünde çocukların tahrik olan yerlerin de kullanın. Terramycin kremi göz, burun ve ağız içinde kullanmaktan kaçının. Bu gibi yerlere temas etmesi halinde bol su ile yıkayın.


Yan Etkileri


Bu kremin yan etkisine çok sık rastlanmaz. Çok nadir olarak cilt enfeksiyonlarına sebep olabilir. Olağan dışı oluşan bir yan etki ve durum oluştuğunda hemen doktorunuza danışın. Doktorunuz size bu ilacı kullanmanız gerektiğini söylüyorsa ciddi bir yan etki oluşmayacaktır. Terramycin krem kullanan kişilerde şimdiye kadar bir yan etki oluşmamıştır. Terramycin kremin kullanıldığı ciltlerde alerji söz konusu olmamıştır. Yine de ciltte oluşabilecek herhangi bir kızarıklık, yanma, batma, ciltte döküntü, boğaz, ağız ve çevresinde şişlik, kaşıntı, aşırı baş dönmesi ve soluk almada güçlük çekilirse derhal doktorunuza başvurun.


Tretinoin İçeren Kremler Kullananlar

Kullanılmadan Önce Bilinmesi GerekenlerMerhemi kullanmadan önce neomisin ve polimiksin alerjiniz varsa eğer doktorunuza ve eczanenize söyleyin. Bacitracin, gentamisin ve topramisin gibi alerjiniz varsa bunlardan da doktorunuza bahsetmeyi unutmayın. Terramycin krem alerjik reaksiyonlara ve diğer sorunlara sebep olabilecek aktif olmayan madde içerebilir. Daha kapsamlı ve datayla bir bilgi almak için doktorunuzdan ve eczanenizden yardım alabilirsiniz. Hamile olan kişiler bu ilacı çok fazla ihtiyaç olması durumunda kullanmalıdır. Ne kadar kullanılıp kullanılmamasını ve süresini doktora sorarak öğrenilmelidir. Doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Terramycin krem hamile olan kişi kullanması halinde süte geçip geçmediği bilinmemektedir. Emzirme döneminde mutlaka doktora sorarak kullanılmalıdır.


Voltaren Krem Ne İşe Yarar ve Fiyatı

Merhem Hakkında


Bu kremin kullanım alanları cilt enfeksiyonu ve göz enfeksiyonu olan yerlerin tedavisinde kullanılır. Ciltteki yanıklar, deride oluşabilecek iltihaplı yaralar ve açık yaraları iyileştirmek için kullanılır. Terramycin krem sivilceler üzerinde de etkili olduğu bilinmektedir. Terramycin krem güçlü bir antibiyotik olarak bilinir. Bu krem özel karışımlarla karıştırılarak üretilir ve eczaneler de ilaç grubunda yer alır. Doktor tarafından gerek görüldüğü takdirde kullanılmalıdır.


Çok uzun süre terramycin krem kullanılmamalıdır. Yara üzerine çok fazla bu merhemden sürülmemeli sadece değdirerek ovalanmalıdır. Terramycin krem sürdükten sonra yara hijyenik bir şekilde tutulmalıdır. Terramycin krem kullandıktan sonra ellerinizi bol su ile yıkayın. Yetişkinlerde ve çocuklarda kullanımı farklıdır. Çocuklarda kullanmak istiyorsanız mutlaka doktor kontrolünde ve bilgisinde kullanılmalıdır.


Hametan Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ve Fiyatı

Kremin Faydaları


Vücutta oluşan yaralar terramycin krem sayesinde çok çabuk bir şekilde iyileşir. Çarpma düşme ve darbe sonucu oluşan yaralar ve morluklar terramycin krem sayesinde hızlıca iyileşir. Vücudun gözle görünen kısımlarında oluşan yara ve cilt rahatsızlıklarını terramycin krem kısa sürede iyileştirme sağlar. Yaşanan herhangi bir cilt rahatsızlığından kolayca terramycin kremi kullanılabilir. Kızarıklardan, şişkinliklere, ciltteki yaralara ve sivilcelere kadar terramycin krem kullanılabilir. Tedavi edilmesi gereken birçok hastalıkta ve alanda terramycin krem kullanılabilir. Kısa bir zamanda gözle görülür iyileşmeler sağlar. Kendi başınıza yaralarınızı tedavi etmek için kullanabilirsiniz.


Terramycin Krem FiyatHemen hemen her eczanelerde terramycin krem kolayca bulunabilir ve satın alınabilir. Fiyatı oldukça uygun olan bu ilaç herkes tarafından alınıp kullanılabilir. Kişinin ihtiyacı halinde bir eczaneye giderek satın alınabilir. Terramycin krem fiyatı diğer ilaç türlerine göre oldukça uygundur. Hem uygun hem de etkisi çok büyüktür. Yaralanan bölgeleri hızlıca iyileştirir ve antibiyotik özelliğiyle her türlü cilt üzerindeki yaraları tedavi eder.

Kolay bir kullanımı olan terramycin krem her zaman bulunabilir. Yan etkisi hemen hemen hiç yoktur. Çok pratik kolay bir şekilde kullanılır. Zararsız olan terramycin krem herkes tarafından kullanılabilir. Her zaman bu ilaca eczalarda ulaşabilir ve satın alabilirsiniz. Terramycin krem faydası büyük fiyatı uygundur. İhtiyacı olan herkes terramycin kremi satın alıp kullanabilir. Yetişkin ve çocukların tedavisinde bu krem kullanılabilir.


bottom of page