top of page

Silverdin Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı Ne Kadar?Silverdin Krem
Silverdin KremGünde 1-2 kez yanık ve yaralı bölgelere uygulanır. Eğer krem farklı sebeplerle deriyi çekiyorsa tekrar kullanabilirsiniz. Belirtilen dozun aşılmaması önerilir. Yaradan akıntı varsa daha sık kullanabilirsiniz. Uygulama çok geniş bir yüzeye yapılacaksa vücudun hassasiyeti artabilir.


Yüksek dozlarda baş dönmesi oluşabilir. Silverdin krem aktif maddeler yanıkları ve yaraları iyileştirmeye yardımcı olur. Yara ve yanıklarda sorun yaratan bakterileri öldürerek iyileşmeyi sağlar. Güneş yanığı ve yaygın yanıkların tedavisinde kullanılır.


Silverdin kremin etkisini arttırmak istiyorsanız 1 saat su ile temas ettirilmesi önerilmez. Tedavi için gereken süre yaranın boyutuna ve derecesine bağlı olarak değişebilir. Krem 20 günden fazla kullanılmamalıdır. Belirtilen sürenin ötesinde kullanılırsa, böbrek sorunları yaşayabilirsiniz. Solunum problemleriniz ve karaciğer yetmezliğiniz varsa dikkatli kullanmalısınız.


Kabuklar uzun süre yaranın üzerinde kalırsa o bölgedeki mukoza zarında ciddi hasardan söz edebiliriz. Bu yüzden kullanırken dikkatli olmalısınız. Silverdin krem bölgeyi uyuşturur ve rahatlamasına yardımcı olur. Kaşıntı önleyici etkiye sahiptir. Silverdin ve Silver Plus krem ??aynı etken maddelere sahiptir. Tek başına krem olarak kullanılır. Kremi sürdüğünüzde;

  • Kaşıntılı,

  • Döküntü,

  • Egzama,

  • Kabarcık oluşumu gibi yan etkiler görülebilir.

Nimes Kombo Nedir? İşlevi ve Faydaları

Silverdin Krem Ne İşe Yarar?


Yanık ve yanıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılan Silverdin Krem %1, etkin madde gümüş sülfadiazin (gram başına 10 mg) içerir. Sülfa ilaçları olarak bilinen bir ilaç sınıfına ait olan gümüş sülfadiazin, açık yara enfeksiyonlarına neden olabilecek bakterilerin büyümesini durdurarak çalışır. Bu, bakterilerin çevredeki cilde veya ciddi bir kan enfeksiyonuna (sepsis) neden olabilecekleri kan dolaşımına yayılma riskini azaltır.


Silverdin krem yalnızca harici kullanım için topikal bir ilaçtır. Oral uygulama için yenemez, içilemez veya sıvılarla karıştırılamaz. Krem uygulanmadan önce yanıklar temizlenmeli ve eksfoliye edilmelidir (hasarlı, ölü veya enfekte dokuları uzaklaştırarak). Günde 1 veya 2 kez 1 ila 2 mm kalınlığında sorunlu bölgeyi kapatacak şekilde uygulanır. (Bu konuda doktorunuzun veya eczacınızın yönlendirmesine ihtiyaç olduğunu unutmayınız).


Yaranın sarılması gerekiyorsa yara kremle kapatılabilir. Krem banyo yapmak veya el yıkamak gibi suyla temastan sonra ciltten çıkmışsa tekrar sürülür. Düzenli olarak kullanmalı ve hatırlamayı kolaylaştırmak için her gün aynı saatte uygulamalısınız.


Oximin Jel Ne İşe Yarar? Kullanıcı Yorumları


Kaçırılan Doz: Silverdin Krem sürmeyi unutursanız en kısa zamanda uygulayınız. Bununla birlikte, bir sonraki doz yaklaşıyorsa, kaçırılan dozu atlayın ve normal doz programınıza devam edin. Silverdin kreminin hamile kadınlar üzerindeki etkilerini kanıtlamak için yeterli klinik çalışma yoktur. Olası riskler göz önünde bulundurularak Silverdin Krem'in hamilelerin kullanımı önerilmemektedir.


Aynı şekilde anne sütüne geçip geçmediği de bilinmemektedir. Bu nedenle Silverdin'in hamile veya emzikli kadınlarda kullanılması önerilmez. Silverdin gibi gümüş sülfadiazin içeren ilaçlar, ciddi yan etki riskinden dolayı prematüre bebeklerde, bebeklerde ve 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanılmamalıdır.


Silverdin Krem Fiyat


Silverdin Krem fiyatları bölgelere göre farklılık göstermektedir. Yanık kremlerinin, özellikle yanık kremlerinin etken maddeleri ve formülasyonu fiyat farklılıklarına neden olabilse de üreticiler Silverdin Krem farklı fiyat politikaları nedeniyle farklı fiyatlara satabilmektedir. Silverdin Krem fiyatını etkileyen en büyük konulardan biri de kremin uygulama alanı ve cinsidir.


Genel olarak yaz aylarında denizde yanık tedavisinde kullanılan kremler daha uygun fiyatları ile dikkat çekerken Silverdin Krem de uygun fiyata satılabilmektedir. Silverdin Krem eczanelerde ortalama fiyattan satılabilirken, antibiyotik kremler doktor tavsiyesi üzerine kullanıldığı ve belirli amaçlar için, tıbbi amaçlı yapıldığı için daha yüksek fiyata satılmaktadır.


Piyasada birinci ve ikinci derece yanıklar için çok sayıda krem bulunsa da alt katmanlara ulaşan üçüncü ve dördüncü derece yanıkların sıklıkla bir yanık merkezi veya uzmanı tarafından görülmesi gerekir. Yanık kremleri ile ilgili tavsiyeler insanların söylediklerinden çok doktorların önerdiği ürünlerle birlikte kullanılmalıdır. Alanında uzman kişilerin tavsiyelerine uyarak, kullanıcı yanık iyileşmesi ve sonraki süreçlerde daha sağlıklı olabilir.


Sivex Losyon Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyat


Silverdin Krem Nedir?


Silverdin krem, tedavi aşamasında belirli bir mesafeden sonra yanıkların yaraya dönüşmesini önlemek için yaygın olarak kullanılan bir kremdir. Katı formu sayesinde yanığa uygulandığında tedavinin erken evrelerinde kullanılan merhem denirken, ürünler etki prensipleri ve kullandığı formül sayesinde yaranın iyileşmesine yardımcı olur.


Koruyucu bir tabaka oluşturmanın yanı sıra daha fazla emilebilir Silverdin Krem kullanıcıya özel anestezik formülasyonu ile gelirken yara oluşumunun ilk aşamalarında kullanıldıkları için hızlı ağrı kesici ve iyileşme sağladığı bilinmektedir. Silverdin krem yanık, tedavi edici ve tedavi sonrası kremler gibi farklı amaçlara hizmet etmek için yapılır. Yanık kreminin etkinliği, kullanıldığı zamana ve formülasyona bağlı olarak değişebilir.


Bazı kremler sadece iyileşme sürecine yardımcı olurken bazıları da iyileşme sürecinden sonra oluşacak su ve leke problemlerini yakalamada etkili olabilir. Silverdin Krem üretimin çeşitli aşamalarında hem bitkisel hem de kimyasal olarak üretilebilir. Yanık şikâyeti ile hastaneye giden kişilere sıklıkla bitkisel yanık kremleri içeren ürünler tavsiye edilirken, bazı durumlarda kimyasal kremler bitkisel ürünlerden daha etkili olabilmektedir.


Silverdin Krem kullanıcı incelemelerinde, birden fazla formülasyona ve etkiye sahip ürünlerin tercih edildiğine dikkat edilmelidir. Kullanıcılar için ilk yanık sonrası ağrıyı gidermek için genellikle uyuşturma özelliğine sahip kremler tercih edilirken, doğal ve bitkisel kremler de sıklıkla öneriler arasında yer alıyor. Özel bitki ve köklerden yapılan kremler çoğu zaman kullanıcıların ilgisini çekiyor. Ayrıca ürünün etkinliği de birçok kişi tarafından yorumlanmaktadır.


Sivilce Kurutucu Kremler ve Kullanım Şekilleri


Silverdin Krem ProspektüsSilverdin Krem, ikinci ve üçüncü derece yanıklar ve diğer bulaşıcı hastalıklar için kullanılır. Silverdin Krem ilaç kılavuzunda listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir. Silverdin Krem -gümüş süldiazin aktif maddelerini içerir. Silverdin Krem birçok bakteri türünü öldürerek çalışır. Aşağıda bu kremin kullanımları, içerikleri, dozajı, yan etkileri ve incelemeleri hakkında detaylı bilgiler bulunmaktadır. Silverdin Krem, ciddi yanıkları olan hastalarda yara enfeksiyonlarını önlemek ve tedavi etmek için diğer tedavilerle birlikte kullanılır.


Gümüş sülfadiazin, açık yara enfeksiyonlarına neden olabilecek bakterilerin büyümesini durdurarak çalışır. Silverdin Krem bakterilerin ciddi bir kan enfeksiyonuna (sepsis) neden olabileceği çevredeki deriye veya kana yayılma riskini azaltmaya yardımcı olur. Gümüş sülfadiazin, sülfonamidler adı verilen bir ilaç sınıfına aittir.


Gümüş sülfadiazin, ciddi yan etki riskinden dolayı yaşamın ilk iki ayında prematüre bebeklerde veya bebeklerde kullanılmamalıdır. Silverdin krem ??sadece açık yara ve yanıklarda (güneş yanığı dahil) kullanılmalıdır. Yüze uygulanabilir, ancak bir doktor tarafından yönlendirilmedikçe bu ilacı gözlerin yakınına uygulamaktan kaçınılmalıdır.


Silverdin kremini gözlerinize, ağzınıza, burun deliklerinize veya vajinanızın içine sürmeyin. Bebek bezi döküntüsü için kullanmayın. Silverdin krem oda sıcaklığında, ısıdan, nemden ve direkt ışıktan uzakta saklayın. İlacı dondurmayın veya dondurucu sıcaklıklarda saklamayın.


Stilex Jel Ne İşe Yarar? Faydaları ve Fiyatı


Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Sivilce kreminin sürüldüğü alan yanığın derecesine göre değişiklik gösterir. Silverdin krem yanıktan hemen sonra uygulandığında ağrıyı giderir ve kızarıklık görünümünü de önleyebilir. Özellikle içindeki gümüş sülfadiazin, bakterilerin ciltte çoğalmasını engeller.


Silverdin krem kullanmadan önce doktorunuza güncel ilaçlar, reçetesiz satılan ürünler (örneğin vitaminler, bitkisel takviyeler vb.), alerjiler, tıbbi durumlar ve tıbbi durumlar hakkında bilgi verin. Bazı sağlık koşulları sizi ilaçların yan etkilerine karşı daha duyarlı hale getirebilir. Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın veya ürün kullanma talimatında belirtilen talimatları izleyin.

bottom of page