top of page

Sebirox Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar?


Sebirox Şampuan
Sebirox Şampuan

Sebirox şampuan, Saç derisi mantar enfeksiyonları, kepek, seboreik dermatit (lipodistrofi olarak bilinen bir deri hastalığı), saçkıran, tinea capitis (kafa derisi mantarı), kaşıntı, kafa derisi, kafa derisinde kızarıklık problemlerinden kurtulmaya yardımcı olan bir şampuandır. Beyaz-mavi bir kutu ve şişede gelir. Kremsi sarı viskoz bir sıvıya sahiptir.100 ml hacimli HDPE şişelerde satılmaktadır. Topikal antifungaller olarak bilinen ilaç grubuna aittir. Bu şampuan, ciltteki mantarların çoğalmasını ve büyümesini ortadan kaldırır. Kortizon içermez. İlaç sadece kafa derisine uygulanır ve başka bir kullanımı yoktur. İlaç genel reçete ile satılmaktadır. Reçeteli veya reçetesiz alınabilir. Devletin parasını ödemediği bir şampuandır.


Yardımcı maddeler: Propilen glikol, oleil alkol (stearil alkol), polisorbat 80, amonyum lauril sülfat p, disodyum lauril sülfosüksinat, sitrik asit, disodyum hidrojen fosfat 12 hidrat, polikuaterniyum 10, kokoamid DEA, koamidopropil betain içerir.

Stilex Jel Ne İşe Yarar? Faydaları ve Fiyatı

Sebirox Şampuan Ne İşe Yarar?


Sebirox şampuan Saçlı ve kıllı ciltlerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Mantarların büyümesini ve üremesini engeller. Saç mantarı problemlerini ortadan kaldırın. Kepek, kaşıntılı saç, saç döküntüsü, seboreik dermatit, saçkıran gibi sorunları hızla tedavi eder. Bu sayede daha ciddi problemlerin oluşmasını engeller.


Bu şampuan sadece kafa derisi koşullarını ve kıllı bölgeleri tedavi etmek için kullanılır. Mantar bölgelerindeki sorunları ortadan kaldırır. Yağlı saç, kepek, kızarıklık, cilt soyulması, seboreik dermatit, saçkıran ve saç dökülmesi gibi sorunları tedavi eder. Saçlı deride saç dökülmesinin oluşmasını engeller. Saç sağlığını, büyümesini ve kaşıntıyı iyileştirir. Daha sağlıklı beslenme ile saçların daha parlak, dolgun ve parlak görünmesini sağlar.


Mantarın deride çoğalmasını ve büyümesini engeller. Saçta oluşan mantar hastalıklarını tedavi eder. Saçtaki kepek probleminden kurtulmaya yardımcı olur. Yağlı saç problemini tedavi eder. Kaşıntılı saç derisini ortadan kaldırır. Sebirox Şampuan Saçkıranları tedavi eder. Saçlarda oluşan kızarıklık sorununun giderilmesine yardımcı olur.


Derinin mantar hastalıklarını tedavi etmek için ilaçlar (dermatofitoz kapitis). Saç derisi ve saç sağlığının korunmasında önemli rol oynar. Dolaylı olarak oluşacak saç dökülmesi sorununun giderilmesine yardımcı olur. Saç derisini tedavi eder ve ciddi sorunları önler. Saçları güzelleştirir. Saçları parlak ve canlı yapar. Saç tellerinin kepek, yağlılık gibi durumlardan dolayı dökülmesini ve zayıflamasını engeller.

Sivilce Kurutucu Kremler ve Kullanım Şekilleri

Sebirox Şampuan Kullanımı


Doktorunuz öneriyorsa o şekilde kullanın. Doktorunuz herhangi bir kullanım önermediyse aşağıdaki şekilde kullanınız.

Saçınızı temizleyin, elinize az miktarda şampuan alın ve saçınıza eşit şekilde uygulayın.

 • Bu şampuanı eşit şekilde köpürtün ve yaklaşık 3-5 dakika saçta bırakın. -Haftada 2 veya 3 kez kullanılmalıdır.

 • Bu şampuanın kullanım süresi 28 gündür.

 • Bu şampuanın etken maddelerine veya yardımcı maddelerine alerjisi olan kişiler kullanmamalıdır.

 • Gözünüzle teması halinde bol su ile yıkayınız. 3. Cilt tahrişine neden olabilir, durum devam ederse kullanmayı bırakın.

 • Bu şampuan propilen glikol içerdiğinden cilt tahrişine ve cilt reaksiyonlarına neden olabilir. Bu konuda özen gösterilmelidir.

 • Bu şampuanı kullanmanın bir yaş sınırı vardır, 12 yaşından küçük çocukların kullanması önerilmez.

 • Sadece saçlı deride kullanılabilir, yüze uygulanmamalıdır.

 • Tedavi bittiğinde herhangi bir yan etki oluşmaz. 8. Bu şampuanın raf ömrü 28 gündür.

 • Bu şampuanın özel bir kullanım durumu yoktur.

 • İlaç emziren kadınlar tarafından kullanılabilir, ancak hamile kadınlar tarafından doktor tarafından önerildiği şekilde kullanılmalıdır.

 • Bu şampuan oleil alkol (stearil alkol) içerir. Bu alkolden dolayı lokal cilt reaksiyonları (kızarıklık ve kızarıklık gibi) meydana gelebilir. Hassas kişilerin yan etki yaşama olasılığı daha yüksektir, ancak yan etki olasılığı çok, çok düşüktür. Aşağıdaki yan etkileri yaşarken çok dikkatli olun.

Hafif yan etkiler;

 • Lokal yanma hissi

 • İlk kullanımda hafif kaşıntı hissi

 • Kırmızılık

 • Cilt tahrişi

Nadir yan etkiler;

 • Boyalı saçlarda saç rengini değiştirme

 • Egzama

 • Pullanma durumu

Çok Ciddi Yan Etkiler

 • Yüz, ağız, boğaz şişmesi

 • Döküntü ile nefes almada zorluk şeklinde alerjik reaksiyonlar

Herhangi bir belirti olması durumunda hekiminiz ile mutlaka görüşmelisiniz.

Sivex Losyon Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyat

Sebirox Şampuan Fiyat


Sebirox Şampuan fiyatları değişkendir. Farklı ml özellikleri ve çeşitlerine göre fiyatlar değişebilir. Eczanelerden ve internetten satın alabilirsiniz. Reçeteli veya reçetesiz satın alabilirsiniz, bu ürün ister reçeteli ister reçetesiz alınsın ders kitabı tarafından ödenmez. Satın alırken açılmamış kutusuna ve son kullanma tarihine dikkat ediniz.Ürünün özelliklerini kaybetmemek için uygun depolama önemlidir. Bazı kişiler, doğru koşullarda depolanmadıkları için özelliğini kaybetmiş ürünleri kullanmaktan fayda görmezler. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Kendi kutusundan başka bir yerde saklamayın. Bu şampuanı 20 derecede saklayın. Son kullanma tarihi geçen ürünleri atın. Farklı durumlardan dolayı üründe herhangi bir sorun fark ederseniz kesinlikle kullanmayınız.


Bu cilt tahrişine neden olabilir. Ayrıca saç derisinde hafif kızarıklık ve kaşıntıya neden olabilir. Bunun dışında bir zararı yok. Genel olarak, bu çok faydalı bir şampuan. Deride mantarların büyümesini ve üremesini engelleyen bir ilaçtır. Sebirox Şampuan kıllı, kıllı veya yağlı cilt bölgelerinde kaşıntılı döküntüler (seboreik dermatit), saçkıran, tinea capitis (kafa derisi mantarı) tedavisinde ve bu hastalıklardan kaynaklanan kepek veya büyük pullanmaların önlenmesinde kullanılır.


Bu ilacı tam olarak doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmalısınız. Tedavi sırasında daima doktorunuzun talimatlarına uyunuz. Yanlış kullanım, uygulamanın öğretilmemesi hastalığın seyrini olumsuz etkiler ve sağlığınıza zarar verir. İlacı kullanmadan önce iyice çalkalayın. Saçı suyla ıslatın ve uygun miktarda şampuan uygulayın. Köpük oluşturmak için parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın. Şampuanın saç derisine temas etmesini sağlayın, 3-5 dakika köpürtün ve su ile durulayın. Bu işlemi 1 kez daha tekrarlayın. Bir yıkama için bir miktar şampuan yeterlidir.

Silverdin Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı Ne Kadar?

Sebirox Şampuan Nedir?


Sebirox Şampuan, saç derisine uygulanan kremsi sarı kıvamlı bir sıvıdır. SEBIROX, HDPE şişe, 100 mL hacimli, beyaz polipropilen kapaklı kullanım talimatları ile birlikte bir karton kutu içinde pazarlanmaktadır. Sebirox Şampuan aşağıdaki etken maddeleri içerir: siklopiroks olamin. Siklopiroks olamin, kafa derisinin mantar enfeksiyonlarına karşı harici ve topikal olarak kullanılır.


Antifungaller olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. Sebirox Şampuan kepek veya seboreik dermatit (steatoz olarak bilinen bir cilt hastalığı) gibi kafa derisi hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Diğer şampuanlarda olduğu gibi göz ile teması önerilmez. Nadir de olsa Sebirox Şampuan kullanımı ile saç dökülmesi artar Sebirox Şampuan cilt tahrişine neden olabilir. Tahriş oluşur ve devam ederse doktorunuza danışın.


Sebirox Şampuan hamile kadınlarda güvenliği hakkında bilgi yoktur. Sebirox, açıkça gerekli olmadıkça hamilelik sırasında kullanılmamalıdır. Tedaviniz sırasında hamile olduğunuzu öğrenirseniz hemen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.


Sebirox Şampuan kullanmayı unutursanız, ertesi gün normal dozunuzda tekrar kullanınız. Burada İlacın kullanımıyla ilgili başka sorularınız varsa, doktorunuza sorun. Diğer şampuanlarda olduğu gibi Sebirox Şampuan kullanırken uygulanacak alanlarda lokal yanma hissi, kaşıntı, kızarıklık, cilt tahrişi oluşabilir. Nadiren, özellikle saçlar kimyasal nedenlerle zarar görür. Örneğin; saç rengi değişikliği, anormal saç dökülmesi, egzama görülebilir.

Oximin Jel Ne İşe Yarar? Kullanıcı Yorumları

Bu etkilerden bazıları aynı zamanda tedavi edilmekte olduğunuz hastalığın belirtileridir. Ancak, Sebirox Şampuan kullanmaya başladıktan sonra herhangi bir etki yaşarsınız veya kötüleştirirseniz Sebirox Şampuan kullanmayı durdurun ve doktorunuza veya eczacınıza söyleyin


bottom of page