top of page

Mantazol Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Mantazol Krem
Mantazol Krem


Mantazol Krem, ciltte meydana gelen sorunları ve ciltle ilgili gerçekleşen problemleri çözmek için üretilen çok yönlü kremdir. İnsanlar ciltle ilgili çok hassas davranırlar. Özellikle cilt yüzeyinde oluşan kusurlar birçok kişiyi etkilemektedir. Örneğin; egzamaya benzer kuruluklar ya da bakterilerin neden olduğu mantarlar insanların rahatsızlık duyduğu durumlardandır.


Mantazol krem bu çeşit sorunları rahatlatmak için kullanılır. Genellikle kaşıntılı ve iltihaplı mantar rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan mantazol krem, ana etken maddesi İzokonazol nitrat, Diflukortolon valerat’tır. Mantar rahatsızlıklarının yanı sıra, aynı zamanda birçok hastalıklara da fayda sağlamaktadır.


Mantazol krem, saklanması ve doğru korunması oldukça önemlidir. İlacın özelliği doğru koruma olmadığında kaybolmaktır. Temiz ve kokusuz noktalarda muhafazası sağlanmalıdır. 25 derece sıcaklarda çocuklardan uzak noktalarda krem tutulmalıdır. Buzdolabına konmamalı, 25 derecedeki sıcaklarda saklanmalıdır. Her zaman tüp ağzı sıkı bir şekilde kapatılmalıdır. Bunun dışında son kullanma tarihi geçenleri kullanmadan tıbbi atıklara atmalısınız.


Fuggy Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Mantazol Krem Ne İşe Yarar?


Mantazol krem ne işe yarar diye baktığımızda bu krem, bir tür mantar ilacıdır. Şu gibi hastalıkların;

 • Cilt iltihabı

 • Kırmızı renkte deri tahrişi

 • Atopik dermatit

 • Pişik tedavilerinde,

 • Böcek ve arı sokmalarında,

 • Ayak ve parmak mantarlarda,

 • Güneş yanığı,

 • Yüzde, boyunda, kollarda, göğüs kısmında oluşan vücut mantarı tedavilerinde kullanılmaktadır.


Aynı zamanda, kadın-erkek dış üreme organlarında, koltuk ve meme altlarında ve testislerde meydana gelen mantar lezyonlarının iyileşmesine yardımcı olur.

Mantazol krem aynı zamanda vajina içine sürülebilir ve oluşan kızarıklık ve kaşıntı gibi sorunlarda kullanılabilmektedir. Mantazol kremler 15 gram tüp olarak satılır ve bu krem pişik içinde kullanılmaktadır.


İlacın ana etken maddesi İzokonazol nitrat, Diflukortolon valerat maddesidir bu madde Mantazol krem ilacının muadili olan ilaçlarda kullanılır. Mantazok krem genelde kaşıntılı ve iltihaplı mantar rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Mantar üremelerinin önüne geçilmesi ilacın ana amacıdır. Bu hastalıklar dışında birçok rahatsızlıklarda kullanılır.Fenistil Jel Ne İşe Yarar? Fiyat


Mantazol krem mantar kaynaklı rahatsızlıkların tedavisinde oldukça iyidir. Mantara bağlı olarak şişlik, kızarıklık, kaşıntı gibi durumlarda da kişiyi yaşama bağlamaktadır. Cilt rengini düzenler ve rengini canlı duruma getirir. Cilt sağlığını koruyabilmek için de önemli etkileri bulunur. Deri de meydana gelecek ve ciddi problemlere yol açacak iltihabı kurutmaktadır. İltihapla birlikte görülen egzamanın geçmesini sağlar. Saçta oluşan problemler içinde kullanılır. Kepeklenme, pullanma ile görülen mantar hastalıklarını da iyileştirmektedir.


Mantazol kremi ile ilgili bilinmesi gerekli olan konu, bölgeye dikkatli ve gerektiği kadar uygulanmalıdır. Bu konuda doktorun önerdiği sıklıkta kremi uygulamalı gereğinden az veya çok uygulamamalısınız.


Mantazol Krem Fiyat


Mantazol krem fiyat belirlenmesinde en önemli etken Sağlık Bakanlığıdır. Yıl içinde ilacın fiyatında farklılıklar olabilmektedir. Ancak ilacın fiyatını anlık olarak etkilemekte olan büyük neden reçeteli veya reçetesiz bir şekilde alınıp alınmadığıdır.


Mantazol krem eczanelerden doktor reçetesi olmadan ücret karşılığında alınabilmektedir. Mantazol krem doktorun reçetesinde yer alması durumunda satış fiyatı ile reçete fiyatı arasında farklılık olacaktır. Bunun temel nedeni uygun endikasyonlara yazıldığı zaman bu ilacın SGK tarafından karşılanmasıdır.


Exoderil Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Mantazol Krem Nedir?


Mantazol krem nedir diye merak edenler için bu krem, deriye uygulanan deri hastalıklarında kullanılmaktadır. Ciltteki mantar Enfeksiyonlarının tedavi sürecinde kullanılmaktadır. Mantar Enfeksiyonuna bağlı olarak oluşan kızarıklık, iltihap ve kaşıntı gibi sorunları giderilmesinde deri üzerinde sürülerek uygulanmaktadır. Kortikosteroid içeriği olan bir krem olduğu için uzun süre kullanılması önerilmez.


Bebeklerin poposundaki mantar enfeksiyonlarının sebep olduğu kızarıklığın yok edilmesinde, ayaklarda hijyen eksikliğine yönelik oluşan mantar enfeksiyonlarının atlatılmasında, özel bölgelerdeki kaşıntıların giderilmesinde Mantazol krem kullanılmaktadır.


Bu krem kutanöz T hücreki lenfoma, mantar, genital bölge kaşıntıları, sedef hastalığı, seboreik dermatit, atopik dermatit denilen kızarıklık ve kaşıntıya sebep olan alerji çeşidi, ayak mantarı, kaşıntı, alerji sebebiyle cilt iltihabı, anüs bölgesinde kaşıntı, saç derisinde çıkan sedef hastalığı, kontakt dermatit, cilt iltihabı, rahatsızlık verici bir madde ile temastan kaynaklanan cilt döküntüleri, deri kalınlaşması, güneş yanığı, böcek ısırığı ve vücutta disk olarak yaralara sebep olan cilt hastalıklarının tedavisi için kullanılmaktadır.


Mantar hastalığını iyileştirerek cilt yapısına parlak ve canlı görünüm verir. Ciltteki kaşıntı, kızarıklık gibi durumları gidererek cilt güzelliğini ortaya çıkarmaktadır. Ciddi cilt problemlerinin oluşmasının önüne geçmektedir. Ayrıca saçlı deriye de katkı sağlar. Bunun yanı sıra saçların daha sağlıklı olmasını sağlamaktadır. Mantar rahatsızlıklarından dolayı pullanma, tahriş gibi kötü görüntüleri ortadan kaldırmaktadır.

Anestol Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Mantazol Krem Ne İçin Kullanılır?


Birçok kişi bu kremi almadan önce Mantazol krem ne için kullanılır sorusunu doktoruna ya da eczacılara sormaktadır. Çok yönlü bir ürün olsa bile meydana gelen soruna bağlık bir şekilde ne kadar kullanılacağı çok önemlidir. Mantazol krem, ciltte meydana gelen kızarıklığı, şişkinliği ve kaşıntıyı azaltmak ve rahatlatmak için kullanılan kremdir. Ciltte meydana gelen sorunu doktora danışarak bu kremi kullanacağınızı bildirmekte fayda vardır.


Mantazol, ağı iltihabı ya da egzamalarla beraber seyreden derinin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktadır. Mikroplara karşı etkili; dermofitlere, mayalara, maya benzeri mantarlara, küflere ayrıca kırmızı, kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı deri rahatsızlığı olan Erythrasma’ya neden olan organizmalara karşı çok etkilidir. Mantazol Krem’inin etkilerine bakıldığında;


 • Ciltteki mantarların üremesini durdurur.

 • Ciltteki mantarları öldürür.

 • Ağır iltihap ve egzamalarla seyreden mantar enfeksiyonlarının iyileşmesinde kullanılır.

 • Kızarıklık, şişlik ve kaşıntı gibi durumların geçmesi için kullanılır.

 • Atopik dermatit tedavisinde kullanılmaktadır.

 • Ciltteki mikropları öldürerek enfeksiyon riskini ortadan kaldırır.

 • Bulaşıcı cilt rahatsızlığı Erytrasma tedavilerinde kullanılır.

 • Pişik, böcek ısırığı, arı sokması, güneş yanıkları gibi cilt problemlerinin hızlı bir şekilde tedavisinde kullanılır.

 • Ayak ve tırnak mantarı gibi mantar çeşitlerinin tedavisinde kullanılır.

 • Yüz, kol, boyun, göğüs bölgesinde oluşan vücut mantarının iyileşmesinde kullanılmaktadır.

 • Pullanma, renk farklılıkları, kepeklenme sonrasında iltihaplanmasıyla ilerleyen cilt mantarının tedavisinde kullanılır.

 • Erkek ve kadınların üreme organlarındaki mantar rahatsızlıklarını geçirmektedir.

 • Anal bölgede olan kaşıntı, kızarıklık problemlerini tedavi ederek rahatlamayı sağlar.


Mantazol krem egzama alerjiler, cilt döküntüleri ve dermatit gibi sıklıkla görülen farklı çeşitlerdeki cilt rahatsızlıklarını iyileştirmek için uygulanan üründür. Bu çeşit rahatsızlıklarda ortaya çıkacak şişlik, kaşıntı ve kızarıklığı azaltan bu krem kuvvetli bir kortikosteroiddir.


Dolven Şurup Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyat

Hamilelik sürecinde kullanılan her bir ilaç veya kremin bebeğe zarar verme olasılığı vardır. Hamilelerin kullanacağı ilaçlar ve kremler bulunmaktadır. Bunun için doktor ile görüşülmesi daha doğrudur. Doktordan onay alınmadan Mantazol kremi hamilelik sürecinde kullanılmamalıdır.


Uçukları kısa sürede iyileştirme özelliği bulunan Mantazol krem dudağa rahat bir şekilde sürülebilmektedir. Fakat her olasılığa karşı ilk olarak doktora başvurulmalıdır. Bu krem, vajinal mantar rahatsızlıklarda kullanılabilir. Fakat vajinanın direkt içine sürülmesi sakıncalıdır. Vajinanın iç ve dış bölgelerine sürülmektedir.


Mantazol kremi emziren anneler kullanabilir. Fakat göğüs ucuna sürülmemesi gerekir. Kullanımından önce kesinlikle doktora başvurulmalıdır. Bu krem doktor tavsiyesi ile ince bir tabaka olarak yüze sürülebilmektedir. Fakat gözlerle kesinlikle temas ettirilmemelidir.


Mantazol kremi şikâyetiniz olan bölge neresiyse oraya uyguladıktan sonra hava dolaşımını engellememek için bol, rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Krem sürülecek bölgenin de kuru ve temiz olması oldukça önemlidir.

bottom of page