top of page

Ketoral Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı


Ketoral Krem
Ketoral Krem


Ketoral krem, ciltte oluşan mantar ve türevi Enfeksiyonlarda kullanılmaktadır. Ciltte Enfeksiyonlara sebep olan birçok etken bulunur. Özellikle Hijyen konusunda dikkatli olunmaması, cildin düzenli bir şekilde temizlenmemesi Enfeksiyonlara neden olmaktadır. Ketoral krem bu mantar enfeksiyonlarının gelişmesinin ve yayılmasının önüne geçer, enfeksiyonları tedavi eder.


Ketoral Krem etken madde olarak her bir gramında 20 mg ketokonazol içerir. Ketokonazol, antifungal yani mantarların hücre zarında farklılıklar oluşturup büyümelerine baskıcı etki eden geniş spektrumlu etken maddesidir. Çocuklardan uzak ve ellerine alıp oynamamaları noktalarda saklanmalıdır. Karıştırılmayan ürünü ve paketi 20 derecedeki ılık ortamda muhafaza etmelisiniz.


Dondurulmamalı ve buzdolabına konmamalıdır. Kremin ağzını sıkı bir şekilde kapatın. Son kullanma tarihinden sonra ilacın kullanımı doğru değildir. Kremde bozukluklar fark edilirse kullanmadan tıbbi atıklara atmalısınız. Güneş ışığı ile temas ettirilmemelidir.


Kremin kullanımına başladıktan sonra semptomlar ortadan kalksa da doktorun verdiği sürece bu ilacı kullanabilirsiniz. İlacın çok erken durdurulması, mantarın büyümesine devam edilmesine izin verilir ve bu da Enfeksiyonun nüksedilmesine neden olmaktadır. Durumunuz, belirtilen tedavi sürecinden sonra sürerse ya da daha kötü duruma gelirse doktoru bilgilendirmelisiniz.


Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?


Ketoral Krem Ne İşe Yarar?

Aşağıda yer alan durumlar dışında bu kremin kullanılmaması gerekir. Ketoral krem ne işe yarar?


 • Mantarların cilt yüzeyinde büyümesine ve çoğalmasına engel olur.

 • Derinin candida ismi verilen mantarlara bağlı Enfeksiyonunda kullanılır.

 • Vücutta ve iç organlardaki mantar Enfeksiyonlarını tedavi eder.

 • Tinea versikolor yani leke gibi olan cilt mantarı tedavisinde kullanılır.

 • Seboreik dermatit yani kepeklenme tedavilerinde kullanılır.

 • El, ayak, kasık, vücut mantarı tedavilerinde kullanılır.

 • Mantar Enfeksiyonunun neden olduğu yanma ve kaşıntı hissini geçirmektedir.

 • Kasık mantarından dolayı ortaya çıkan yanma hissinin şiddetinin azalmasını sağlamaktadır.

 • Sırtta, kolların üst bölgesinde oluşan kahverengi ve pembe renkli cilt lekelerinin giderilmesine destek olur.

 • Pullanma belirtilerinin tedavisini sağlar.

 • Genital bölgelerde, memelerin altında, koltuk altı bölgesinde oluşan kabuklanma gibi problemleri önlemektedir. Bu problemlerin söz konusu olması durumunda giderilmesine destek olur.

Madeleb Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı


Derinin yüzey bölgesinde meydana gelen mantar ve buna benzer Enfeksiyonların tedavisi için kullanılan Ketoral kremi ne işe yarar sorusuyla ilgili farklı yanıtlar verilebilmektedir. Hijyen konusuna çok dikkat edilmediğinde oluşan Enfeksiyonun şiddetine göre Ketoral Krem tedavisinde uygulanmaktadır. Bu sayede Enfeksiyonların ve mantarın vücuda zarar vermesinin önüne geçilmektedir.

Ketoral Krem iltihaplı yaraları iyileştirmektedir. Bununla birlikte ayak ve ellerde meydana gelen mantarlara iyi gelen Ketoral Krem, vücutta mantara bağlı kaşıntı ve yanmayı hafifletmektedir. Vücudun yağlı bölgelerinde oluşan ve kaşınan deri döküntüleri için Ketoral Krem kullanılmaktadır.


Ketoral Krem Fiyat

2022 senesinde geçerli olan güncellenen 40 gramlık Ketoral Krem fiyatı 16.93 TL’dir. Eczanelerden satın alımda bulunabilirsiniz. Normal reçeteli olarak erişilir, aynı zamanda SGK tarafından geri ödemesi de bulunmaktadır. Son kullanma tarihine göre kullanılmalıdır.


Magnis Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Ketoral Krem Nedir?


Ciltte meydana gelen mantar rahatsızlıklarında kullanılan bir ilaçtır. Kremin üzerinde geniş spektrumlu Antifungal diye yazmaktadır. Cilde uygulanacak krem formunda üretilir. Vücutta oluşan mantar Enfeksiyonlarını da hızlıca tedavi etmektedir. Vücut, el, kasık, ayak mantarı, kepeklenme, ciltte görülen leke gibi mantar problemleri için oldukça etkilidir.


Kırmızı-beyaz kutusu ve tüpü bulunur. İmidazol türevi sistemik antimikotikler ismi verilen ilaç grubu içinde bulunur. Kremin içeriğinde kortizon bulunmaz. Bu ilaç aile hekimleri tarafından reçete edilebilmektedir.


Krem genellikle mantar Enfeksiyonlarını tedavi eden bir ilaçtır. Krem kasık mantarı, ayak mantarı, saçkıran, ellerde meydana gelen mantar ve kepek gibi cilt Enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Bu ilaç Pityriasis olarak bilinen cilt hastalıklarını tedavi eder.


Pityriasis boyun, göğüs, kollar ya da bacaklarda cildin açılmasına ya da kararmasına sebep olan mantar Enfeksiyonudur. Bu krem koltuk altı, göğüs altı ve genital bölgelerde meydana gelen pullanma problemlerini tedavi eden üründür.


Günümüzde mantar vb. deri hastalıkları sıklıkla yaşanmasından kaynaklı bir şekilde ketoral kullanımı çok yaygındır. Bu durumun diğer nedeni de; pratik kullanımlı olmasından kaynaklanmaktadır. Ketoral kullanımı da şu aşamalarla sağlanmaktadır;


 • İlk olarak kullanılacak bölge su ile temizlenmeli,

 • Temizlenen bölge kurulanır,

 • Sonrasında krem hafif masaj hareketleriyle bölgeye ve çevresine sürülmektedir.

 • Hemen kullanılan ellerin yıkanması gerekir.

 • Kremi kullanım sürecinde giysilerin sıklıkla değiştirilmesi gerekir. Ayrıca deri hastalıklarından kaynaklı iyileşme süreciler dar kıyafetler önerilmemektedir. Bundan ötürü Ketoral kremlerin kullanımında kesinlikle özellikler de göz önünde bulundurulmalıdır.


Narsist Kişilik Bozukluğu Nedir?

Ketoral krem ürününün genel kullanımında kesinlikte doktor veya eczacıya danışılması gerekir. Özellikle de vücutta farklı tepkiler hissedildiği zaman doktora danışmak gerekir. Çünkü krem kişilerde farklı yan etki sağlamaktadır. Tüm bu bilgiler neticesinde Ketoral Krem özellikleri ile ilgili çok fazla özellik bulunmaktadır. Bu durum kreme olan ilgiyi de arttırmaktadır.


Ketoral kremle sorunlu olan bölge ve çevresine hafifçe masaj yapılarak parmakla sürülmektedir. Her kullanım sonrasında eller yıkanmalıdır. Kremi kullanırken hijyen kurallarına dikkat edilmelidir. Havlu ve kıyafetlerinizi sıkça değiştirmelisiniz. Günde 1 veya 2 defa bu krem problemleri bölgelere sürülmelidir. 4 haftalık tedavi süresinde yeterlidir. Bu süre içinde fayda sağlamazsanız doktorunuza başvurmalısınız.


Ketoral Krem Kullananlar


Ketoral Krem kullanıcı yorumları ile genel bir beğeni kitlesi vardır. Ürünün beğenilmesinin önemli sebeplerinden biri de hızlıca etki etmesidir. Birçok mantar problemi ile başa çıkmak için tavsiye edilen krem, doğru kullanıldığını etkisini göstermektedir. Ketoral Krem kullananlar için önemli uyarılarda da bulunmak gerekir. Vücut metabolizmasında ilaçta bulunan etken maddelere karşı alerji durumu bulunuyorsa bu ilacın kullanılması önerilmez.


 • Mantarların ciltteki büyümeleri ve çoğalmalarını engelleyen bir preparattır.

 • Tedavi esnasında, ciltte tahrişe sebep olabilecek, sert sabunlar, şampuanlar, saç boyası, tüy dökücüler ve alkollü cilt ürünleri kullanılmamalıdır.

 • İlacın uygulandığı bölgenin hava almasını engelleyecek giysiler giyilmemelidir. Bol ve pamuklu kıyafetler giyinmelidir. Tedavisi olan bölge ayaklarsa pamuklu çorap, sandalet ve hava dolaşımını sağlayacak ayakkabılar giyinmelidir. Mutlaka ayaklarınızı kuru tutmalısınız.

 • Göz, burun ve ağız içerisine kaçmasına dikkat edilmelidir.

 • Doktor tarafından teşhis edilmemiş cilt hastalıklarında kullanmak sakıncalıdır.

 • Hamilelik ve emzirme süreçlerinde doktorunuza sormadan kullanılmamalıdır.

 • İlaç uygulandıktan sonra en az 3 saat tedavi olunan bölge yıkanmamalıdır.

 • İlaç uygulandıktan sonra herhangi bir kozmetik ürün ya da güneş koruyucu kullanımından önce en az 20 dakika beklenmelidir.

 • Tedavinin başlamasından sonra 2 hafta içinde iyileşme belirtileri olmazsa ya da daha da kötüleme olursa derhal doktora başvurulmalıdır.

 • Kullanıma başladıktan sonra iyileşme belirtileri görülebilmektedir. Doktorun reçetede belirtmiş olduğu kullanma süresine dikkat edilmelidir. Çünkü Enfeksiyon tümüyle bitmeden de iyileşme görülebilmektedir.

 • İlacın uygulandığı noktada şiddetli yanma, kızarıklık, tahriş, ağrı ya da sızıntı vb. vakalardan herhangi biri olduğunda ilacın kullanımı bırakılmalı, acilen doktora başvurulmalıdır

 • Tedavi süresi 2-3 haftadır. İnatçı Enfeksiyonlarda 4 haftadır. Daha uzun tedavi süreleri de bulunmaktadır.

Mide Bulantısı Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Ketoral Krem kullananların yorumları genellikle olumlu yönde olmaktadır. Kremin yan etkilerini yaşayan da olmuştur. Fakat bu sayı oldukça azdır. Ketoral Kremi kullananlar, kremin etkisini anında gördüklerini ve mantar Enfeksiyonunun semptomlarından kurtulduklarını belirtmiştir.


bottom of page