top of page

Ketoral Şampuan Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?


Ketoral Şampuan
Ketoral Şampuan


Ketokonazol, dermatologlar tarafından açlık sorunları için önerilen Ketoral şampuanın etken maddesidir. Ketoral şampuan mantarın ciltte büyümesini ve çoğalmasını önleyen medikal bir şampuandır. Ciltte yaygın olarak boyun, göğüs, üst kol ve sırtta bulunan, beyazdan pembeye kadar değişen renkli benekli, tüylü veya yağlı cilt bölgelerindeki kaşıntılı döküntüler (seboreik dermatit), saçkıran, mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.


Bu rahatsızlıkların neden olduğu semptomların kısa süreli rahatlamasını sağlayan Ketoral şampuan sadece eczanelerde bulunmaktadır. Bu şampuanı kullanırken gözünüze ve ağzınıza değdirmemelisiniz, yanlışlıkla olması durumunda bol su ile yıkayınız.


Kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmanız gereken ketoral şampuan, ciltte kepek veya büyük pullu lekelerin önlenmesinde de oldukça etkilidir. Aşırı yağlı bir saç derisinin tedavisinden saç derisinin pul pul dökülmesine, ciltte mantar oluşumunun önlenmesine ve kalıtsal saç dökülmesinin tedavisine kadar birçok alanda kullanılmaktadır.


Madeleb Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı


Ketoral Şampuan Fiyat


Ketoral şampuan fiyatları değişkendir. Farklı ml kutalar içinde satılır ve bu da fiyatları değiştirir. Yine ketoral şampuanların farklı işlevsellerine göre farklı çeşitleri bulunur. Bu durumda fiyatları etkiler. Ketoral şampuan eczanalerde satılmaktadır. Ayrıca online olarak da bu ürünü satın alabilirsiniz. Ketoral Şampuanı özel yapan etken maddesi ketokonazoldür.


Ketoral'e alternatif olarak ketokonazol içeren herhangi bir tıbbi şampuan kullanılabilir. Bunlardan bazıları Nizoral ve Kanazol şampuanlarıdır. Ayrıca, aktif bileşen siklopiroks içeren Loprox şampuanı, seboreik dermatiti çok etkili bir şekilde tedavi etmek için de çalışır.Ketoral şampuanı kullanan çoğu insan herhangi bir yan etki yaşamaz. Ancak, muhtemelen saç dibinizi biraz kuru hissedeceksiniz. Ayrıca saçlarınız boyalıysa rengi açabilir, bukle gibi bukleleriniz varsa dalgalı görünümü bozabilir. Ketoral şampuan herhangi bir cilt sorununa, saç dökülmesine, alerjik reaksiyonlara veya diğer istenmeyen etkilere neden olursa, kullanmayı bırakın ve doktorunuz veya eczacınızla konuşun.


Ketoral şampuanın hamile ve emzikli kadınlar üzerindeki etkilerini gösteren hiçbir bilimsel veri bulunmamaktadır. Bu nedenle hamilelik sırasında sadece kesinlikle gerekli olduğunda ve bir doktor tarafından onaylandığında kullanılmalıdır. Öte yandan, emzirme döneminde kullanımının güvenli olduğuna inanılsa da insan sütüne geçip geçmediğini gösteren bir veri olmadığı için dikkatli olunmalıdır.


Ketoral şampuanın bebeklerde ve 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılması da önerilmez. Ergenlik çağındaki gençler ve yaşlılar için belirli bir dozaj programı yoktur, yetişkin olduklarında haftada 2 kez kullanabilirler.


Magnis Krem Nedir? Ne İşe Yarar?


Ketoral Şampuan Ne İşer Yarar?


Ketoral şampuan; Deride oluşan vitiligo, seboreik dermatit, piriasis kapitis tedavisinde kullanılır. Kaşıntılı mantar enfeksiyonlarını ve döküntüleri tedavi etmek için kullanılır. İlaç türevi olduğundan dikkatli ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır.


Ketoral medikal şampuanda bulunan fungisitin ketokonazol olduğundan daha önce bahsetmiştik. Şampuanın diğer bileşenleri sodyum lauril eter sülfat, disodyum monolauril eter sülfosüksinat, hindistancevizi yağı ve dietanolamit, makrogol 120 metil glikoz dioleat, hidrolize hayvan kollajeni, imidazolidinüre, hidroklorik asit, viking özü, eritrosin boya, sodyum klorür ve damıtılmış sudur.


Ketoral Şampuan Kullananlar


Şampuanı doğrudan sararmış bölgeye uygulayın ve 5 gün boyunca günde bir ve gün aşırı kullanın. Güneşe maruz kalındığında sivilce lekelerinde artış gözlemlerseniz, güneşe çıkmadan önce art arda 3 gün boyunca günde bir kez sivilcelere şampuan uygulamanız gerekir. Doktorunuz tarafından tavsiye edilmediği sürece daha fazla kullanılması önerilmez.


Ketoral şampuan içeriğinde; Ketokonazol, eritrosin, biopure denilen maddeler vardır. Şampuanınızla birlikte düzenli olarak kullandığınız bir losyon veya başka bir ürün varsa mutlaka doktorunuza danışın. Bilindiği gibi, birkaç aktif bileşenin kombinasyonu ters reaksiyonlara neden olabilir.

Narsist Kişilik Bozukluğu Nedir?

  • Saçınız çok uzunsa, önce her zaman kullandığınız normal şampuanla yıkayın ve tamamen temizleyin.

  • Saçlarınız kısaysa Ketoral şampuan ile başlayabilirsiniz. Saçınızı ılık suyla ıslatın, yaklaşık 2 çay kaşığı şampuanı avucunuza alın ve saçınıza eşit şekilde uygulayın.

  • Parmak uçlarıyla saç derisine masaj yaparak köpük oluşturun.

  • Saçınızı sadece şampuanla değil, saç derinizi de yıkadığınızı unutmayın. Köpürdükten sonra durulamadan önce 3 ila 5 dakika bekleyin.

  • Kuluçka döneminden sonra saçınızı yıkayın.

  • Ketoral Medikal Şampuan'ı haftada 2 kez kullanın.

  • Tedavi süresince saçınızı yıkamanız gereken zamanlarda normal şampuanınızı kullanabilirsiniz.

  • Tedaviden olumlu sonuçlar alırsanız, semptomların geri dönmemesi için kullanımı haftada bire indirerek devam edin.

  • Ketoral şampuan ile saçınızı yıkarken vücudunuza köpüğün temas ettiğini görürseniz endişelenmenize gerek yok. Ancak şampuanı doğrudan gözlere, burun deliklerinin içine veya vajinaya uygulamayın. Bu lekelerle temas halinde bol su ile yıkayınız.


Ketoral Şampuan Nasıl Kullanılır?


Bu ilacı öncelikle tam olarak doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanmalısınız. Farklı bir şekilde kullanmak istiyorsanız, etkilenen bölgeyi suyla ıslatın ve ilacı uygulayın. Parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın. 3-5 dakika bekleyin. Su ile temiz durulayın. Bir yıkama için bir miktar şampuan yeterlidir. Seboreik dermatit ve tinea capitis tedavisi için: İlk tedavinin başlangıcında haftada 2 gün; 2 ila 4 hafta boyunca haftada 3 veya 4 gün kullanın.


Kişinin sosyal hayatını büyük ölçüde etkileyen cilt ve cilt hastalıkları, başlangıçta tedavi edilmediği takdirde kalıcı ve kronik hale gelebilir. Bu nedenle bu tür rahatsızlıkları fark ettiğiniz anda bir uzmana başvurmayı ihmal etmemelisiniz.

Mide Bulantısı Neden Olur? Ne İyi Gelir?

Deri hastalıkları hem görsel olarak hastayı rahatsız eder hem de cildin aşırı kaşınması ve kuruluğu nedeniyle rahatsızlığa neden olur. Bebeklik ve çocukluk döneminde çok sık görülen bu tür rahatsızlıklar genellikle belli bir yaştan sonra ortadan kalksa da tedavi edilmediği takdirde kalıcı hale gelebilir.


Hastalıklı bölge için şampuan kullanırken; Saçı veya cildi ıslattıktan sonra, şampuanı etkilenen bölgelere eşit şekilde uygulayın ve en az 3 dakika, en fazla 5 dakika bekletin ve ardından suyla durulayın. Saçınız çok uzunsa, önce normal bir şampuanla yıkayın ve ardından ketoral şampuan uygulayın.


Deri döküntüleri, kuruluk ve kabuklanmalar için kullanmayı planlıyorsanız; Şampuan gerekli bölgeye haftada 2 kez uygulanır, diğer zamanlarda normal şampuanınızla saçınızı yıkamaya devam edebilirsiniz. Şampuan kullanımına en az 2 hafta, 3 veya 4 gün değil, haftaya kadar devam edilmelidir. Bundan sonra şampuanı ortalama 2 haftada bir kullanmaya devam etmelisiniz ki tedavi uygulanan bölge için kalıcı olsun ve mantar geri dönmesin. Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe daha sık şampuan kullanmamalısınız.


Kepek bir tür kafa derisi hastalığından kaynaklandığından, tedavi edilen saç derisinde kepek oluşumu da engellenir. Bu nedenle, bu şampuan çok iyi bir kepek önleyici şampuandır. Sağlıklı saçlar normal şekilde uzamaya devam edecektir.


Saçınız uzamıyorsa bunun nedeni, genetik faktörlerin rol oynamasına rağmen saçınızın sağlıklı olmaması olabilir. Mantar enfeksiyonları saç büyümesini engelleme etkisine sahip olabilir. Sonuç olarak, bu şampuanla tedavi ettiğiniz saçlar tam sağlıklı bir şekilde uzamaya devam edecektir.


Saç dökülmesinin ilk nedeni yaş faktörüdür. Yaş, diğer sebeplerden dolayı bir kaybınız yoksa; Genetik faktörlerden, mantarlardan, saç boyalarından, yanlış şampuan seçiminden kaynaklanmaktadır. Saç dökülmesinin nedeni bir mantar enfeksiyonuysa, bazı mantar enfeksiyonları saç dökülmesine neden olur. İşlemden sonra durdurulacaktır. Ketoral şampuan da bu açıdan saç dökülmesini engeller. Ayrıca ketoral şampuan sedef hastalığına da iyi gelmektedir.

Öksürüğe Ne İyi Gelir?

bottom of page