top of page

Hipokort Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı


Hipokort Krem
Hipokort Krem


Hipokort krem cilt yüzeyinde kullanılan etkili kremlerdendir. En çok kullanılan alan olan egzama olmasına karşın tahriş, güneş yanığı, kaşıntı, 1.derece yanık ve böcek sokmalarında çok sık reçete edilmektedir.

Hipokort Krem kortizonlu kremler sınıfında yer aldığından dikkatli kullanılması gerekir. Etkili olduğu kadar ciddi yan etkileri olan hipokort krem mantar hastalıkları olanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan bu krem etkisi anında gösteren kaşıntı ve tahriş hızlıca yok eder. Ayrıca alerjik ve iltihaplı deri rahatsızlıklarında kullanılır.


Egzama, iltihap ve alerjik deri rahatsızlıklarında kullanılan hipokort krem nedir ve etkileri nelerdir detaylı olarak yazımızda bulabilirsiniz. Böcek sokmalarından 1.derece yanıklara kadar, birçok hafif ve orta seviyede ciddi problemi telafi edip onaran Hipokort krem, çok dikkatli ve bilinçli olarak kullanılması gereken üründür. Çünkü ürünün ciddi faydalarının olması ile birlikte ciddi yan etkiler ve riskler de oluşturmaktadır.


İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?


Hipokort Krem Ne İşe Yarar?

Hipokort Krem, 18 yaş ve üzeri hastalarda kortikosteroid duyarlı dermatozların enflamatuar ve kaşıntılı belirtilerinin hafiflemesinde endikedir. Böcek ısırığı ve sokma reaksiyonlarında kullanılır. Bu anti-enflamatuar ajan aynı zamanda kontakt, atopik dermatit, seboreik egzama, sedef hastalığı, anal ve variköz egzama ve güneş yanıklarında çok etkili bir kremdir.


 • Cilt hastalıkları sebebiyle iltihap ve kaşıntı tedavisinde kullanılır. Doktor tarafından belirlenen diğer hastalıklar içinde kullanılmaktadır. Bu krem topikal bir adrenokortikal steroiddir. Cilt iltihaplanmasını anlaşılmayacak şekilde azaltarak çalışmaktadır.

 • Hipokort krem ciltteki kızarıklıkları gidermektedir.

 • Hipokort krem ciddi iltihaba neden olan kimyasalların etkisini ortadan kaldırır.

 • Hipokort krem kaşıntıyı önlemektedir.

 • Alerjik egzama tedavisinde de kullanılır.

 • Böcek ısırmaları ve sokmalarında çok sık tercih edilir.

 • Ciltteki şişkinliği azaltır.

 • Çoğunlukla saman ve astım nezlesi gibi diğer alerjik hastalıkları olanlarda görülen, yanaklarda bazen gövde ve kollara da yayılan kırmızı renkli tahrişi görünümünde kendini gösteren atopik dermatit tedavisi için kullanılır.


Ihlamur Çayının Faydaları Nelerdir?


Hipokort Krem Nedir?

Temas dermatiti, meslek egzaması, alerjik deri hastalığı, seboreik egzama, diğer egzama çeşitleri, atopik dermatit, sedef hastalığı, böcek sokmaları, 1.derece yanıklar, güneş yanıkları, alerjik ve iltihaplı deri hastalıklarının tedavisi için kullanılan ilaçtır.

Hipokort Krem, anti alerjik, anti eksüdatif, antienflamatuar, antipruritik, antihemoroidal, anti-şok özellikleri olan glukokortikoid, sistemik kullanımda zayıf kortikosteroidler ve dermatolojik preparatlar grubuna girmektedir.


Hipokort Krem, doktor tarafından reçete edilen şekli ile kullanılmaktadır. İlacın kullanımı sürdüğü zaman içinde doktorun önerilerini yerine getirmelidirler. İlacın önerilen şekillerde kullanılmaması tedavi eden etkinin ortadan kalkmasına sebep olmaktadır.


İmex Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı


Hipokort Kullananlar


Kremin uygulanacağı bölge ilk olarak güzel bir şekilde temizlenmelidir. Sonrasında ilaç ince tabaka şeklinde hafifçe ovalanarak sürülmelidir. Sonrasında ellerin yıkanması gerekir. Hipokort Krem kullananlar deneyimleri ve yaşadıklarına bakıldığında; hipokort krem kullananlar kremle ilgili şu yorumlarda bulunmuştur.


 • Seboreik dermatit hastalığından yüzde kızarıklık, dökülmeyi ilk gün azalttı, 4.gün nerede ise tamamen geçirdi.

 • Alerjimden dolayı oluşan kaşıntıları geçirmek için kullanıyorum. Çok iyi olarak işe yaradığını söyleyebilirim. Gibi yorumlar bulunur.

Hipokort Krem Fiyat?Hipokort; etken maddesi olarak hidrokortizon asetat içermekte ve derideki bazı etkilerin faktörlerini azaltabilmek için kullanılan kremdir. Hipokort Kremini orijinal ambalajında saklayınız. Oda sıcaklığında yüksek ısı ve nemden uzak tutulmalıdır.


Çoğu kap kapalı olmadığı için, tüm ilaçları çocukların ulaşamayacağı ve göremeyeceği bir noktada tutmak çok önemlidir. Çocukları zehirlenmekten koruyabilmek için her zaman koruyucu bir başlık takılmalı ve ilacı hemen yüksekte, gözden uzak ve ulaşılamayacak güvenli bir bölgeye koyun.


İhtiyaç olmayan ilaçlar evcil hayvanlar, çocuklar ya da başkaları tarafından tüketilmediğinden emin olmak için uygun bir şekilde atılmalıdır. Fakat, bu ilaçlar tuvalete atılmalıdır. Bunun yerine, ilaç geri dönüşüm kutusu ilaçların atılması için en iyi yoldur. Çevrenizdeki ilaç kutuları ile ilgili bilgi edinmek için eczacınızla konuşun ya da yerel atık departmanıyla iletişim sağlayın. İlaç geri dönüşüm kutusuna erişiminiz bulunmuyorsa da Gıda ve İlaç Dairesine ulaşabilirsiniz.


Kabızlığa Ne İyi Gelir?


Hipokort Krem Neye Yarar?

Özellikle Enfeksiyon kaynaklı cilt sorunlarını yok eden Hipokort, son zamanlarda en fazla kullanılan içeriklerdendir. Cilt sorunları tedavi edilmediğinde yüzün tüm bölgelerine yayılacağı gibi, kötü izlerin oluşmasına neden olmaktadır.


Bu sebeple bu sorunlar fark edildiğinde, doktorlara başvurulmalıdır.


Hipokort kremin etken maddesi hidrokortizon asetattır. Bu ilaç ağırlıklı bir şekilde iltihap bulunan cilt sorunlarının yok edilmesinde kullanılır. Bununla beraber Hipokort kremde siklometikon, setostearil alkol, sıvı parafin, polisorbat, vazelin, triklozan, zeytinyağı gibi yardımcı maddeler bulunur.

Kortizonlu ilaçlar grubunda yer alan bu krem etken maddesi Hidrokortizon asetat’tır. Hipokort krem 30 gr kapalı kutularda reçete ile satılır. Her 1 gram kremde 5 mg Hidrokortizon etken maddesi bulunmaktadır.


Kullanım alanı açısından en çok egzama tedavisinde tavsiye edilir. Ayrıca alerjik egzama, alerjik ve iltihaplı deri rahatsızlıklarında kullanılır.

Hipokort Krem güneş yanıkları ve 1.derece yanıkların yaratmış olduğu iz ve lekeleri ortadan kaldırma da çok etkilidir.


Düzenli kullanımlarda faydalı etkilerin görülmesi mümkündür. Hipokort krem yüze ve vücudun diğer noktalarına uygulanabilir. Hipokort Krem, birçok deri hastalığında tercih edilir. Fakat Hipokort Krem prospektüs okunmadan kullanımda bulunulmamalıdır. Doktor kontrolü ile kullanılması gerekli ürün alerjik deri reaksiyonları anında, temas ile ortaya çıkmakta bazı deri problemlerinde ve egzamanın hafif ve orta düzeylerinde kullanılır. Böcek sokmalarında tavsiye edilen bir kremdir.


Kısa süreli deri kızarıklıkları ve sıvı toplanmasında, derinin alt tabakalarında bulunan ve yüzeye çıkan tanecikli dokularda, yabancı cisim tarafından sokulma vb. durumlarda, doktorun tavsiye ettiği durumda sedef hastalığı sürecinde kullanılabilir.


Kalmosan Losyon Nedir? Ne İçin Kullanılır?


Hipokort Krem kullanımı doğru olarak yapılmalıdır. Doğru bir kullanımı her zaman çok daha iyi yarar sağlayacaktır. Kullanımla ilgili geniş bilgiler; Doktorun kullanımla ilgili yöntemi bulunuyorsa bu uygulanmalıdır.

 • Doktorun size önerisi yoksa; uygulanacak bölge güzel bir şekilde temizlenmeli ve kurutulmalıdır.

 • Hipokort Krem kullananlar, kremle ilgili yorumlarda egzama da iyi olan en iyi kremlerden biridir denmiştir. Kremi kullananlar, kremin kortizonlu olduğundan dikkatli bir şekilde kullanılması gerektiğini belirtiyor.

 • Hipokort krem, bebeklerde 7 güne kadar ve yetişkinlerde ise 4 haftaya kadar kullanılmaktadır.

Hipokort Kremi ince ve hassas dudaklara uygulamayın. Dudaklara doğru değildir. Doktorunuz durumunuzla ilgili Hipokort reçete ettiyse, tedavinin ilk 2 haftasında semptomlar düzelmiyorsa doktorunuzla iletişim sağlayın. Reçetesiz Hipokort Kremi alındıysa ve semptomların 7 gün içerisinde düzelme göstermezsen, ilacın kullanımını bırakın ve doktorunuzla iletişim sağlayın.Hipokort Krem kullanmak için, etkilenen cilt bölgesini ince, eşit bir film ile kaplayacak şekilde az seviyede merhem, solüsyon, krem, sprey ya da losyon uygulanmalı ve nazik bir şekilde ovalanmalıdır. Hipokort Krem Hamilelere ve hamile kalmayı isteyenlere önerilmez.


Hipokort, ciltte kullanılmak için bir merhem, solüsyon, sprey ya da losyon şeklinde gelir. Topikal Hipokort genel de cilt sorunları için günde 1 ila 4 defa kullanılır. Her gün yaklaşık olarak aynı saatlerde uygulanmalıdır.


Reçete ya da ürün etiketindeki talimatlara bakın anlamadığınız noktaları doktorunuz ya da eczacınızdan öğrenin. Doktorun tavsiye ettiği daha çok daha az ya da daha sık ilaç kullanmayın. Doktorunuz size önermediği sürece, vücudunuzun diğer noktalarına uygulamayın. Hamileyseniz, hamile kalmak istiyorsanız ya da kullanırken hamile kalınırsa doktorunuzla görüşün.

bottom of page