top of page

Fuggy Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Fuggy Krem
Fuggy Krem


Atopik dermatitte, kepeklenme, pullanma, renk farklılığı sonrasında iltihaplanma ile oluşan cilt mantarında, ayak parmakları arasında, tırnak mantarlarında, güneş yanıkları, pişiklerde, böcek ısırıkları, arı sokması, boyun, kol, yüz, göğüs bölgesinde oluşan vücut mantarında, ağır iltihap ve egzamalar ile oluşan mantar enfeksiyonlarında, yanma, sızı ve kaşıntı gibi durumlarda kullanılır.


Fuggy Krem halk arasında mantar kremi olarak da adlandırılır. Kremin ismi mantar hastalıkları için kullanıldığından böyle konmuştur.


Mavi-beyaz kutularda 15 ve 30 gramlık formlarla piyasaya sürülür. Topikal antifungaller olarak adlandırılan ilaç grubu içinde yer alır. Kortizon içeren mantar kremidir, bazı mantar kremlerinde kortizon yoktur. Cilt yüzeyine uygulanarak kullanılır ağız yoluyla da kesinlikle kullanılmaz.


Fuggy Krem el bölgesinde, ayakların interdigital boşluklarında ve kasık kısmında ve genital bölgelerde yüksek enflamatuar ya da egzamatöz cilt hastalıkları ile görülen mantar Enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.


Fuggy Kremin her bir gramı 10 mg izokonazol nitrat içermekte ve 1 mg diflukortolon valerat, çıkarılması çok kolay, düşük yağlı bazda su içermektedir.


Aynı zamanda pityriasis olarak bilinen cilt sorunu, boyun, göğüs, kollar ya da bacakların cildinin açılmasına ya da kararmasına neden olan mantar Enfeksiyonu için kullanılır.

Fenistil Jel Ne İşe Yarar? Fiyat

Dikkat edilecek hususlarda da bakteriden dolayı enfeksiyonla beraber deri rahatsızlığı bulunuyorsa ek tedavi gerekli olabilir. Fuggy Krem tedaviye başlangıç ve ara tedavi sürecinde kullanılması önerilir. Bunlar dışında;


 • Halihazırda glokom tedavisi görenler,

 • Enfeksiyon parmak araları, kasık ve koltuk altında ise krem uygulandıktan sonra araya gazlı bez ya da pomad yerleşimi tedavi de kısaltacaktır.

 • Deri tüberkülozu, gül hastalığı, suçiçeği, frengi, uçuk gibi virüsten dolayı oluşan hastalıklarda, doktorun tarifi ile ve sürede kullanılmalıdır.

 • Bunun dışında çocuklarda yüz, kasık, koltukaltı gibi kıvrımlı noktalarda kullanımı yan etkilerini arttırdığından doktor kontrolü ile kullanılmalıdır. Ayak ve eller krem uygulama öncesi yıkanmalı ve iyi olarak kurulanmalıdır. Krem uygulaması esnasında kişisel hijyene daha çok dikkat edilmelidir.


Yaşam alanlarında ortak kullanılan eşyaların tedavisinde kullanmamak, çarşaf, iç çamaşırı, günlük yatak, havlu ve kıyafetlerinizi yüksek sıcaklıkta yıkamak mantar Enfeksiyonunun yayılımında çok gereklidir.


Fuggy Krem Ne İşe Yarar?


Exoderil Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Fuggy Krem iltihaplı deri ve mantar rahatsızlıklarında başlangıç ve ara tedavi ilacı olarak kullanılmaktadır. Özellikle el ve ayak parmak aralarıyla genital bölge gibi vücut ısısının çok olduğu bölgelerdeki mantar tedavilerinde çok etkilidir. Fuggy Krem doktorun tavsiye ettiği şekilde hasta olunan bölgeye uygulanır.


Fuggy Krem kendi başına etkili bir krem olsa da hijyen şartlarına uyulmadığında etkisi azalır. Örnek olarak; ayak mantarları için kullanılacağı esnada ayaklar kesinlikle krem uygulamasından önce yıkanmalı ve kurulanmalıdır. Ancak bu işlemden sonra Fuggy Krem uygulanmalıdır. Fuggy Krem ne işe yarar diye bakıldığında;


 • Yoğun iltihapla birlikte ortaya mantar Enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

 • Ciltteki mikropları öldürmek için tercih edilmektedir.

 • Derinin iltihabı ve alerjik durumları tedavi etmektedir.

 • Ayak parmakları arasındaki mantarlarda ve tırnak mantarlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

 • Maya mantarı ve küf mantarının sebep olduğu hastalıkları tedavi etmektedir.

 • Saçlı deride oluşan pullanma, kepeklenme, renk farklılığı ve iltihaplanma ile ilerleyen cilt mantarlarının tedavisi için kullanılmaktadır.

 • Erkek veya kadın dış üreme organlarında, testisler de koltuk ve meme altlarında kahve ya da pembe renklerde açık ince kabuklaşmalar şeklinde kendini gösteren mantar lezyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.

Anestol Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Fuggy Krem Ne İçin Kullanılır?


Fuggy Krem; pişiklerde, güneş yanıklarında ve böcek ısırıkları neticesinde meydana gelen iltihaplı olgunların tedavisinde kullanılır. Bunun yanı sıra bebeklerde görülen astım ve saman nezlesi neticesinde; oluşan yanaklarda veya kollarda ve bacaklarda oluşan kızarıklık ile beraber oluşan; deri tahrişi ve özellikle kadınlarda göğüs altında meydana gelen hafif pembemsi tahrişler ve iltihaplı yara gibi mantarlarda ve kadın erkek fark etmeden genital bölgelerde testis çevresinde ve üzerinde yer alan kabuklaşmalar ve kaşınmalar kızarıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca tedavisinde kullanılır etkili sonuçları görülür.


Egzama ve yoğun iltihabı Enfeksiyonlar ile beraber oluşan cilt mantarlarının tedavi edilmesinde başlangıç ve ara tedavisinde reçete edilmektedir. İlaç etken maddelerinden İzokonazol nitrat ciltteki mantarları yok edebilmek için endikedir.


Dermofitler, maya vb. mantarlar olan pitriyasis versicolor yol açan mikroorganizmalara yönelik de etkili tedavi sunmaktadır. Diğer etken madde olan diflukortolan valerat da ciltteki iltihabı ve alerjik semptomları önlemektedir. Kaşıntı, yanma, kızarıklık ve acı hissiyatını önlemektedir.


Fuggy Krem çocuklarda kullanımı; Fuggy 2 yaşında ya da daha büyük çocuklara ve adolesanlara uygulandığında doz ayarlamaları gerekli değildir. Fuggy’nin 2 yaşından ufak çocuklarda güvenliğiyle ilgili yalnızca kısıtlı veri bulunmaktadır. Sistemik absorbsiyonunun ve yan etkinin artma riski durumuyla çocuklarda dikkatli kullanılmalıdır.


Özel kullanım durumlarında; Böbrek ve Karaciğer yetmezliği: Topikal kortikosteroidlerin yüksek güç, uzun zaman, geniş yüzey alanında, kapalı pansuman altında kullanımı ya da karaciğer yetmezliği olan hastalarda kullanımı ile sistemik absorbsiyonu takiben geriye dönüşümlü hipotalamik pituiter adrenal eksen baskılaması oluşur.


Fuggy Krem etkisinin oldukça güçlü ya da çok zayıf olduğuna yönelik bir izlenim varsa doktora ya da eczacıya başvurulmalıdır. Kullanılması gerekenden daha çok Fuggy kullanıldıysa Fuggy’den kullanılması gerekenden çoğu kullanıldıysa endişelenmemeli, doktor ya da eczacı ile konuşulmalıdır.


Fuggy’yi bir defa çok miktarda uygulandıysa ya da tesadüfen yutulduysa tehlikeli olunması beklenmemektedir. Endişe ediliyorsa doktora ya da eczacıya danışılmalıdır. Fuggy’yi kullanma unutulursa unutulan dozları dengeleme de çift doz kullanılmamalıdır. Hatırlandığında, sonraki dozu zamanı geldiğinde kullanılmalı ve reçete edildiği şekilde tedaviyi devam ettirmelisiniz.

Dolven Şurup Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyat

Fuggy Krem Fiyatı?


İnsanların hastalıklarını çözen bu denli etki eden krem çok merak edilmekte; Bu sebeple krem fiyatı farklılık gösterebilmektedir. Fuggy Krem 15 g fiyatı Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan İEGM tarafından belirlenen fiyat uygulanır. Normal reçete ile satışı yapılmaktadır. Reçeteli olsa da olmasa da eczaneden satın alımda bulunabilirsiniz. Reçete edildiğinde SGK tarafından ödenen bir kremdir.


Fuggy Krem Vajinaya Sürülür Mü?Fuggy Krem birçok iltihaplı bölgede sıklıkla kullanılır fakat genital bölgede meydana gelen kızarıklık, kuruluk ve iltihaplı kabarcıklara neden olan mantarlar bulunur ve bu mantarların kaşıntının azalması ve kızarıklıkların giderilmesiyle beraber iltihaplı mantarların üremesi ve tedavisinde Fuggy Krem çok sık kullanılır.


Krem içinde yer alan prospektüste görülen laboratuar araştırmaları neticesinde; içindeki etken maddelerin ve yardımcı maddelerin üremeye herhangi bir etkisi bulunmaz.


Fuggy Krem, vajinal mantar Enfeksiyonlarının tedavisinde de kullanılır. Bu krem, bu durumla oluşabilecek vajinal yanma, akıntı ve kaşıntıyı azaltır. Enfeksiyona sebep olan maya büyümesini durdurmaktadır. Bazı ürünler vajinanın dışındaki noktaya uygulanacak cilt kremi ile birlikte gelmektedir.


İlk vajinal Enfeksiyonu ise bu ilacı kendi kendine tedavi de kullanımından önce doktora danışılmalıdır. Bu ilaç yalnızca vajinal mantar enfeksiyonları için işe yaramaktadır. Farklı bir Enfeksiyon çeşidiniz olabilir ve farklı bir ilaca gereksinim olabilir.


Ateş, titreme, grip vb. semptomlar, mide ve karın ağrıları ya da kötü kokulu vajinal akıntı bulunuyorsa bu ilaç kullanılmamalıdır. Hemen doktora başvurulmalı çünkü bunlar çok ciddi Enfeksiyon belirtileri olabilir.

Bepanthen Ampul Ne İşe Yarar? Fiyat

bottom of page