top of page

Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır? Fiyat


Fito Krem
Fito Krem

Fito Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Ne İçin Kullanılır? Fiyat hakkında bu yazımızda detaylı bilgilere yer verdik. Daha fazla bilgi edinmek için okuyun!


Fito krem cilt lekesi sorunu yaşayan veya ciltte çıkan sivilcelere çözüm arayan kişiler tarafından en çok tercih edilen kremlerden bir tanesidir.

Fito krem son yıllarda en fazla tercih edilen cilt kremlerinden bir tanesidir.

Fito kremin içeriğinde;

 • Buğday ekstratı (triticum vulgare)

 • Etilenglikol monifenil eter

 • Lavanta esansı

Bulunmaktadır.Fito Krem cilt hücrelerinin yenilenmesi için gereken içeriklere sahip olduğu için ve cilt hücrelerine yardımcı olduğu için dermatologlar tarafından sıkça önerilmektedir. Tüm ilaçlarda olduğu gibi Fito Krem'de kullanılmadan önce kesinlikle bir doktora danışılmalıdır. Cildinizdeki sorunlar için Fito Krem kullanmayı düşünüyorsanız dermatoloğunuz ile görüşmelisiniz.


Peki, oluşan cilt lekelerine ve sivilcelere karşı etkili olan Fito Krem ne işe yarar? Yazımızın devamını okuyarak bu soruya cevap bulabilirsiniz.


Fito Krem Ne İşe Yarar?


Fito Krem ne işe yarar?
Fito Krem ne işe yarar?

Sivilce izlerini yok etmek, su çiçeği veya kızamık gibi hastalıklardan sonra oluşan kızarıklık ve lekeleri gidermek, yaraları tedavi etmek, kesiklerin iyileşmesini hızlandırmak, ameliyat yaralarının iyileşmesini hızlandırmak gibi durumlarda Fito Krem iyi gelir.


Ayrıca dudak kuruluğunu gidermek, dudak çatlaklarını iyileştirmek, cilt lekelerini gidermek, sivilce lekelerini gidermek, lazer epilasyon veya cilt bakımı gibi cildi yoran seanslardan sonra rahatlama sağlamak için de bu kremi kullanabilirsiniz.


Ancak kremi kullanmadan önce doktorunuzun veya eczacınızın fikrini almanız doğru olacaktır.


Peki, yukarıda belirttiğimiz ve sıklıkla meydana gelen durumlarda Fito Krem nasıl kullanılır? Yazımızın devamında bu soruya cevap verdik.


Fito Krem Nasıl Kullanılır?


Bu kremin kullanım şekli ne için kullanıldığına göre değişmektedir. İşte size bazı kullanım şekilleri;

 • Sivilce. Bu kremi sivilceleri gidermek için kullanmak istiyorsanız öncelikle cildinizi doğal içerikli bir sabunla iyice köpürterek yıkamanız gerekiyor. Cildinizin temiz olduğundan emin olduktan sonra, kremi ince bir tabaka halinde bölgeye uygulayabilirsiniz. Günde bir defa uygulamanız yeterli olacaktır.

 • Su çiçeği veya kızamık. Su çiçeği veya kızamık gibi ciltte iz bırakan bir hastalık geçirdiyseniz ve lekeleri gidermek istiyorsanız, günde en fazla iki defa lekelerin bulunduğu belgelere ince bir tabaka halinde kremi uygulamanız yeterli olacaktır. Düzenli kullanım ile birlikte lekelerin giderildiğini ve cilt renginizin tüm bölgelerde eşitlendiğini farkedeceksiniz.

 • Yaralanmalar. Kesik, yırtık, ameliyat yarası veya oluşan herhangi bir cilt hasarı durumunda Fito Krem kullanmayı düşünüyorsanız en iyi bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Yaralanmalar oldukça farklı varyasyonlarda yaşanabileceği için herhangi bir kullanım şekli öneremiyoruz.

 • Dudak. Bu kremi dudaklarınızda kullanabilirsiniz. Aşırı hava koşullarına veya susuzluğa bağlı dudak hasarlarına kısa sürede iyi geldiği bilinmektedir. Dudak bölgesinde hücrelerin yenilenmesini hızlandırarak oluşan hasarın giderilmesine destek olabilir. Ancak kremi oldukça az miktarda kullanmaya ve sürülen kremi yutmamaya özen göstermelisiniz.

 • Cilt Lekeleri. Güneş lekeleri veya sivilce lekeleri gibi durumlarda bu kremi kullanmak istiyorsanız, oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Lekelerin bulunduğu bölgeyi doğal içerikli bir sabun ile yıkadıktan sonra günde bir defa ve uzun süre düzenli olarak uygulamanız durumunda istediğiniz sonucu alabilirsiniz.

 • Lazer Epilasyon. Lazer epilasyon gibi cildi oldukça fazla yoran seanslardan sonra cilt yenilenmesini ve toparlanmasını hızlandırmak istiyorsanız, seanstan hemen sonra uygulama yapabilirsiniz.

Madecassol Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?


Fito Krem Yan Etkileri


Fito Krem cildin yüzeyine uygulandığı için nadir de olsa alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu alerjik reaksiyonlar;

 • Vücutta şişlik

 • Ağızda, dilde veya boğazda şişlik

 • Yutkunma zorluğu

 • Nefes alma zorluğu

 • Karın ağrısı

olarak sıralanabilir.Ayrıca çok uzun süreli kullanımlarda, kullanılan bölgede hassasiyet artışı meydana gelebilir. Kremi kullandığınız bölgede aşırı hassasiyet farkederseniz, kullanmaya bir süre ara vermeniz oluşan hassasiyetin giderilmesi için yeterli olacaktır.


Aşağıda belirttiğimiz yardımcı maddelere karşı alerjiniz olduğunu biliyorsanız, ilacı kullanmayınız.


Glikol Etil Monofenolik Eter (2-Fenoksietanol), Polietilen Glikol 400, Polietilen Glikol 1500, Polietilen Glikol 4000, Likid Parafin, Setostearil Alkol, Gliserin, Sorbitol (E420), Lavanta Esansı, Koriander Esansı.


İlaç rehberini inceleyerek verilen bilgilerin doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


1311-kub-fito-krem
.pdf
Download PDF • 274KB

Hamilelikte Kullanımı


Yapılan hayvan deneyleri, gebe kalma durumunda Fito Krem kullanımının herhangi bir yan etki oluşturmadığını göstermektedir. Ancak doğum kontrol yöntemleri kullananlar veya gebe kalmaya çalışan kişiler bu kremi kullanmadan önce kesinlikle kadın doğum doktoruna danışmalıdır.Gebeler: Krem oldukça kısıtlı bir alanda kullanıldığı ve sistemik biyoyararlanımı düşük olduğu için hamile kadınlarda güvenle kullanılabilir.


Emziren Kadınlar: Emzirme döneminde olan kadınlarda kullanımı göğüs ucuna uygulanmadığı sürece güvenli kabul edilir. İlacın etken maddelerinin süte geçip geçmediği tam olarak bilinmemektedir.


Kısırlık Riski: Kremin ve etken maddelerinin üreme yeteneği üzerinde herhangi bir etkisi olmadığı ve kısırlığa sebep olmadığı bilinmektedir.


Fito Krem Fiyat


Her bütçeye uygun denilebilecek kremlerden bir tanesi olan Fito Krem fiyatı; 25 TL civarında.

Fito Krem Nasıl Saklanmalı?


Kremin raf ömrü 36 ay yani 3 yıl olarak bildirilmiştir. Bu kremi saklamak için herhangi bir özel durum bulunmamaktadır. Kremi direk güneş ışığı görmeyen ve oda sıcaklığında bulunan herhangi bir yerde saklayabilirsiniz. Kremi ambalajında saklamaya özen gösterin.

bottom of page