top of page

Fenistil Jel Ne İşe Yarar? Fiyat


Fenistil Jel
Fenistil Jel


Etken maddesi dimentin maleat olan Fenistil Jel, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin etkilerine karşı alerji semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. Arı sokması, böcek sokması, küçük yanıklar, güneş yanığı, iltihabi olmayan cilt hastalıklarının neden olduğu kaşıntı ve ürtiker gibi durumların tedavisi için Fenistil jeli eczaneden satın alabilirsiniz. Uygulamadan hemen sonra etkisini gösteren bu jel şu anda satış rekorları kırıyor.


Fenistil Jel, bir uzman tarafından reçete edildikten sonra kullanılması gereken 0 gramlık alüminyum tüpler şeklinde satılmaktadır. Yanık ve güneş yanıklarına karşı etkili olan Jel Fenistil, kızarıklık ve suçiçeği tedavisinde kullanılır. Bu krem, topikal antihistaminikler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir ve hızlı etkilidir.


Her şeyden önce, tam olarak bir uzman tarafından reçete edildiği şekilde kullanmalısınız. Alternatif olarak, günde 2 veya 4 kez kullanın. Krem 1 hafta düzenli kullanıma bağlı olarak etkinliğini göstermektedir. Kremi uygulamadan önce bölgenin temiz olduğundan emin olun.


Cilt bakımı açısından etkili olan bu krem, antihistaminikler olarak bilinen ilaç grubuna ait bir etken madde içermektedir. Fenistil jel, topikal antihistaminikler adı verilen bir ilaç grubuna ait aktif bir bileşen içerir. Doktorunuz tarafından tavsiye edilmediği sürece bu ürünü kullanmamalısınız. Fenistil krem olarak da bilinir. Enflamatuar olmayan cilt hastalıkları ve böcek ısırıkları için kullanılan bir kremdir.


Exoderil Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Fenistil Jel Ne İşe Yarar?


Fenistil jel, genel alerjik reaksiyonlar sırasında vücut tarafından salgılanan bir madde olan histaminin etkisini bloke ederek kaşıntıyı durdurur. Jel cilde nüfuz ettiğinden kaşıntı ve tahriş birkaç dakika içinde hızla geçer. Fenistil jel ayrıca lokal anestezi etkiye sahiptir. Dimetinin maleat veya bu ilacın diğer bileşenlerinden herhangi birine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayın. Emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza sorunuz.


Fenistil Jel, özellikle yüz, sırt, boyun, eller, kollar ve ayaklarda kullanılabilir. Ancak özellikle koldaki sokmalar, ısırıklar, sıyrıklar veya yanıklar için etkilidir. Cilde uygularken bu bölgeleri uzun süre güneşe maruz bırakmaktan kaçının.


Çok şiddetli kaşıntı veya yaygın lezyonlar olması durumunda doktorunuza söyleyiniz. Herhangi bir sorunuz varsa Fenistil jel kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışınız. İlk bileşen olarak günde 2-4 kez etkilenen bölgeye uygulayın. Başvuru yapmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.


Bu ilacı her zaman tam olarak kullanma talimatında belirtildiği şekilde veya eczacınızın size söylediği şekilde kullanınız. Enistil jel kullananlar kremden memnun olduklarını söylüyorlar ancak herhangi bir yan etki yaşarsanız doktorunuza başvurun. Reçetesiz satılanlar da dahil olmak üzere başka ilaçlar kullanıyorsanız veya son zamanlarda kullandıysanız doktorunuza veya eczacınıza söyleyiniz.


Hamilelik ve emzirme döneminde, özellikle cilt sağlam veya iltihaplıysa, Fenistil jel cildin geniş bölgelerinde kullanmayın. Emziriyorsanız meme uçlarına jel uygulamayın. Fenistil jeli cildinize uygulamanız çalışma yeteneğinizi etkilemez. Bu jeldeki bazı bileşenler hakkında önemli bilgiler:

  • Propilen glikol hafif lokal cilt tahrişine neden olabilir.

  • Benzalkonyum klorür tahriş edicidir ve cilt reaksiyonlarına neden olabilir.

Bu maddelere karşı hassasiyetiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız. Siz veya bir çocuk yanlışlıkla bu ilacı yutarsa, derhal doktorunuza danışın.


Tüm ilaçlar gibi Fenistil jel de içeriğindeki maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkilere neden olabilir. Bazı yan etkilerin sıklığı bilinmemektedir. Bu yan etkilerden herhangi birini yaşarsanız, doktorunuza durumu anlattığınızdan emin olun. Fenistil jelin olası yan etkileri:

  • Kuru cilt

  • Ciltte yanma hissi

  • Kaşıntı

Fenistil jeli özellikler çocukların ulaşamayacağı yerde saklamalısınız. Bu jeli kutu ve tüp üzerinde belirtilen son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.


Anestol Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Fenistil jel, vücuttaki doğal bir kimyasal olan histaminin etkilerine karşı çalışan ve alerji semptomlarını tedavi etmek için kullanılan bir antihistaminiktir. Arı sokmalarında, böcek ve sinek ısırıklarında, hafif yüzeysel yanıklarda, güneş yanıklarında, cilt hastalıklarından kaynaklanan kaşıntılarda, kızarıklıklarda kullanılır. Etken maddesi dimetinden maleat olan bu ürün, kurdeşen, kurdeşen, böcek ısırıkları, suçiçeği, güneş yanığı ve yüzeysel yanıklar gibi cilt reaksiyonlarına bağlı kaşıntıyı gidermek için kullanılır. İlaç kullanmadan bu hastalıkları tedavi etmek çok zordur.


Fenistil Jel Nedir?


İlacın etken maddesi Dimentinden maleattır. Enistil, aktif maddeyi %0,1 (1 mg/g) dimetinden maleat içeren renksiz, kokusuz bir jeldir. Fenistil, topikal antihistaminikler olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir ve alerjik cilt reaksiyonları ve diğer nedenlerin neden olduğu kaşıntıyı hafifletir.


Topikal olarak kullanıldığında kaşıntı ve tahrişi dakikalar içinde giderir. FENISTIL 30g'lik tüplerde gelir. Fenistil, inflamatuar olmayan cilt hastalıkları (dermatoz), döküntüler (ürtiker), böcek ısırıkları, güneş yanığı ve küçük yüzeysel yanıkların neden olduğu kaşıntıyı tedavi etmek için kullanılır.


İlacın etken maddesine alerjiniz varsa bu ilacı kullanmayınız. Arı sokmalarında, böcek ve sinek ısırıklarında, hafif yüzeysel yanıklarda, güneş yanıklarında, cilt hastalıklarından kaynaklanan kaşıntılarda, kızarıklıklarda kullanılır. İlaç uygulandıktan sonra güneşe maruz bırakılmamalıdır. İlacı geniş alanlarda ve çok sık kullanmaktan kaçının. Günde birden fazla tüp jel kullanmayın.


Ağız ve göz ile teması halinde bol su ile yıkayınız ve ağız ve göz ile temasından kaçınınız. Hamilelik ve emzirme döneminde bu ilacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmayınız. MAO inhibitörleri, açı kapanması glokomu, peptik ülser, prostat hipertrofisi, duodenal obstrüksiyon, alt solunum yolu alerjisi ve aktif maddeye duyarlılık kullanan hastalarda kontrendikedir.

Dolven Şurup Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyat

Fenistil Jel Fiyat


Fenistil jel fiyatları değişkendir. Farklı ml içeren paketlere göre fiyatlarda değişmektedir. Uyguladığınız bölgede 5-6 dakika içinde etkilidir. 1 haftalık kullanımdan sonra ilacı uyguladığınız cildin iyileştiğini göreceksiniz, doktorunuz tarafından reçete edilirse SGK tarafından kapatılabilir. Fenistil jel, Kortizon içeren bir jel değildir.


Bebekler için uygun değildir. Çocuklarda ve bebeklerde kullanıldığında günde 2 defadan fazla uygulanmamalıdır. Çocuklara uygulandığında böcek sokması, kaşıntı, yanma ve kızarıklık durumlarında geniş cilt bölgelerine ve soyulma durumlarında uygulamayınız.


Fenistil jel, dimetinden'in topikal olarak aktif bileşenlerinin çoğunu içerir. Bu jel eczanelerde düzenli reçete ile satılan bir üründür. Ancak, 25 santigrat derecenin üzerindeki oda sıcaklığında dikkatli bir şekilde saklanması gerekir. Aktif bileşenlerle ilgili olarak, her 1 g Fenistil jeli, 1 mg dimetinden maleat içerir; Benzalkonyum klorür, sodyum edetat, karbomer, propilen glikol, sodyum hidroksit (pH için) ve arıtılmış su şeklinde yardımcı maddeler içerir.

Bepanthen Ampul Ne İşe Yarar? Fiyat

Fenistil Jel Ne İçin Kullanılır?Yılan ve akrep sokması gibi durumların tedavisinde kullanılır. Güneş yanıkları ve hafif yanıklarda da kullanılabilir. Kurdeşen gibi tüm cilt tahrişlerinde kullanılır. Suçiçeğinde etkilidir. Kızarıklıktan kurtulmaya yardımcı olur. Güneş yanığını iyileştirmeye yardımcı olur.


Alerjik cilt problemlerine çok iyi gelir. Böcek ısırıklarından kurtulmaya yardımcı olur. Ciltte kızarıklık gibi sorunların tedavisinde kullanılır. Kaşıntılı ciltlerde, kızarıklıklarda kullanılır. Kaşıntıyı azaltmada çok etkilidir. Fenistil jel, kızarıklıklarla ilgili bir sorununuz varsa faydalıdır. İnflamatuar olmayan cilt hastalıklarının neden olduğu kaşıntılarda etkilidir.


Böcek sokmalarında ve arı sokmalarında faydalıdır. Küçük yüzeysel yanıklar için etkilidir. Fenistil jel, Güneş yanığı tedavisi için çok iyidir. Kızarıklık ve kurdeşen gibi durumlarda faydalıdır. Arı, sinek, akrep sokması gibi durumlarda oldukça faydalıdır.

Balaban Krem Ne İşe Yarar? Faydaları

bottom of page