top of page

Fastjel Krem Ne İşe Yarar?


Fastjel Krem Ne İşe Yarar?
Fastjel Krem Ne İşe Yarar?


Fastjel krem, steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar (NSAID'ler) grubuna aittir. Bu jel krem, vücutta iltihaba ve ağrıya neden olan hormonları yok etme işini yapar. Bu jel krem, artritin neden olduğu ağrı veya iltihabı gidermek için kullanılır.


Bu jel krem, hafif ila orta şiddette ağrı veya adet kramplarını tedavi etmek için de kullanılır. Artrit tedavisinde yalnızca Fastjel krem uzatılmış salımlı kapsüller etkilidir. Bu jel krem, akut ağrıyı tedavi etmek için yeterince hızlı çalışmıyor. Bu jel kremin etken maddesi ketoprofendir.


Artrocol Jel, Artrocol enjeksiyon solüsyonu içeren 5 ampul, Artrocol Kapsüller, Bi-profenide uzatılmış salımlı notlar, Bi-profenide Tabletler, Catoxfen Enjeksiyon Solüsyonu, Ketober Sprey, Ketober Gargara, Mivelin Kapsüller, Solüsyon Neurozz enjeksiyonu, Profenid Jel, Profenide Fitiller, Proflam Şurup ve Vaniket Jel bu ürüne eşdeğerdir.


Eumovate Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı

Fastjel Ne İşe Yarar


İşlev bozukluğuna alan veren eklem ağrıları; Kas-iskelet sisteminde ağrı ve şişlik durumlarında eczaneden satın alabileceğiniz bu ilaç aynı zamanda ateş düşürücü özelliklere de sahiptir. Bu kremin içerdiği faktöriyele alerjiniz varsa kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız, önemli sağlık sorunlarına yol açacaktır. 50 gramlık tüp olarak satılan Fastjel, 940 karbomer, trietanolamin, neroli özü, etil alkol, lavanta ve arıtılmış su içerir. Bu, steroid olmayan şişkinlik önleyici kortizonun iyi bilinen bir başka özelliğidir.

 • Kas ve bağların burkulmaları, gerilmeleri ve gerilmeleri

 • Bel ağrısı

 • Eklem iltihabı ile görülen kas ağrıları

 • Dejeneratif eklem hastalığı

 • Omurlar arası eklemlerin sertleşmesi ve hareketliliğin azalması

 • Eklem çevresindeki yumuşak dokuların iltihabi hastalıkları


Fastjel krem kullanmaya karar vermeden önce, bu ve diğer tedavi seçeneklerinin potansiyel yararlarını ve risklerini dikkatlice tartın. Bireysel hastanın tedavi hedefleriyle tutarlı olarak en kısa süre için en düşük etkili dozu kullanın. Bu jel krem, romatoid artrit ve osteoartritin belirti ve semptomlarının kontrolü için endikedir.


Bu jel krem, ağrıyı tedavi etmek için zamanla salınan özellikleri nedeniyle akut ağrının tedavisi için önerilmez. Ayrıca bu jel krem, primer dismenore tedavisi için de endikedir. Bu jel kremin vücutta, özellikle kaslarda ve eklemlerde ağrı ve iltihabı tedavi ettiği bilinmektedir. Fastjel krem, özellikle artritin neden olduğu ağrı veya iltihabı azaltmada çalışır. Aynı zamanda adet ağrılarını da giderir.


Ketoprofen içeren Fastjel yan etki riski düşüktür. Çünkü bu jel formundaki ilaç mideye girmez ve kan dolaşımına çok az girer. Fastjel yutulmadığı ve kan dolaşımına girmediği için yan etki riski düşüktür. Kısa süreli kas ve eklem ağrıları olan hemen herkes Fastjel cilde uygulayarak kullanabilir. Ancak geniş bir cilt alanı üzerinde uzun süreli veya aşırı kullanım çeşitli yan etkilere neden olabilir. Aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz fastjel kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

En iyi Leke Giderici Kremler

İltihaplı Hastalıklarda Fastjel Krem Ne İşe YararBu jel krem, romatoid artrit (genellikle ellerin ve ayakların küçük eklemlerini etkileyen iltihaplı bir hastalık), osteoartrit (eklemler arasındaki bağların zarar görmesi), ankilozan spondilit (eklemleri yastıklayan kıkırdak hasarı), iltihaplanma için uygundur. Omurga ve akut gut (eklemlerde ürik asit birikmesinin neden olduğu). Ağrılı, kırmızı ve şişmiş eklemler dahil olmak üzere her türlü artritin neden olduğu iltihap ve ağrıyı tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca ağrılı âdet kanaması (dismenore) sırasında ve kemik ve kas cerrahisini etkileyen yaralanmalardan sonra (ortopedi) ağrı ve iltihabı kontrol etmek için kullanılır.

 • Bel ağrısı (bel ağrısı

 • Kaza ve spor yaralanmalarından kaynaklanan yaralanma, şişme ve burkulma gibi ağrıların giderilmesi,

 • Hücre hasarının neden olduğu dejeneratif eklem rahatsızlıklarında,

 • Romatizmaya bağlı kas-iskelet bölgesindeki ağrı ve ödem durumlarında,

 • Omurlar arasındaki sertlikten kaynaklanan ağrıyı gidermek için kullanılır

 • Fastjel kullanmadan önce bilmeniz gerekenler


Kalp hastalığı, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, şeker hastalığı gibi tıbbi durumlarınız varsa ve sigara kullanıyorsanız bu jel kremi kullanmadan önce doktorunuza danışın. Kalp krizi, felç veya kan pıhtısı geçmişiniz varsa bu jel kremi kullanmadan önce doktorunuza danışın.


Mide ülseriniz veya kanama öykünüz varsa bu jel kremi kullanmadan önce doktorunuza danışın. Astımınız varsa, bu jel kremi kullanmadan önce doktorunuza danışın. Karaciğer, böbrek hastalığınız veya sıvı tutulumunuz varsa bu jel kremi kullanmadan önce doktorunuza danışın. Bu jel kremi hamileliğin son 3 ayında uygulamak, doğmamış bebeğe zarar verebilir.

Furacin Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı

Fastjel İçeriği


İtalyan ilaç firması Menarini tarafından üretilen Fastjel kremi aktif maddesi ketoprofendir. Genellikle iltihaplı hastalıklar ve vücut ağrısı, bel ağrısı için uzmanlar tarafından reçete edilen Fastgel kremi; Kaza ve spor yaralanmalarından kaynaklanan burkulma, yaralanma ve ezilmelerden kaynaklanan ağrı, şişlik ve iltihaplanma durumlarında sihirli bir etki sağlar.


Disfonksiyona yol açan eklem hastalıkları; flebit durumları, Kas-iskelet sisteminde ağrı ve şişlik durumlarında eczaneden satın alabileceğiniz bu ilaç aynı zamanda ateş düşürücü özelliklere de sahiptir. Bu kremin etken maddesine alerjiniz varsa kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız, ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.


Fastjel, özellikle uzun süreli kullanıyorsanız veya yüksek doz alıyorsanız veya kalp hastalığınız varsa, ölümcül kalp krizi veya felç riskinizi artırabilir. Bu ilacı kalp baypas ameliyatından (koroner baypas) hemen önce veya sonra kullanmayın. Bu jel krem ??ayrıca ölümcül olabilen mide veya bağırsak kanamasına da neden olabilir.


Bu durumlar, özellikle yaşlılarda bu jel kremi kullanırken uyarı vermeden ortaya çıkabilir. Alerjiniz varsa veya aspirin veya NSAID aldıktan sonra astım krizi veya şiddetli alerjik reaksiyon geçirdiyseniz bu jel kremi kullanmamalısınız. Size verilen tüm hasta bilgilerini, ilaç talimatlarını ve talimat sayfalarını okuyun. Herhangi bir sorunuz varsa doktorunuza veya eczacınıza sorun.

Hipokort Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı

Fastjel KremFastjel Krem genel olarak kazalardan kaynaklanan travmatik durumların tedavisine yönelik topikal bir kremdir. Spor yaralanmaları, bel ağrıları, burkulmalar, ödem, yara ve morlukların tedavisinde oldukça etkili bir kremdir. Ayrıca kas-iskelet sistemi artritlerini, travmatik yaralanmaları, ağrıları ve ödemleri giderir. Analjezik ve kas gevşetici özelliklere sahiptir.


Hamileyseniz bu ilacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmayınız. Bu jel kremin anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmiyor. Emziriyorsanız bu ilacı doktorunuzun tavsiyesi olmadan kullanmayınız. Fastjel krem 18 yaşından küçük kişiler tarafından kullanılmasına izin verilmez.


Bu jel kremi kullanmaya başlamadan önce hamileyseniz veya emziriyorsanız, sizin için doğru tedavi olduğundan emin olmak için doktorunuz veya eczacınızla konuşmanız önemlidir. Fastjel krem kullanmaya başlamadan önce, astım veya başka bir alerjik durumunuz varsa doktorunuz veya eczacınız ile konuşmanız önemlidir.


Herhangi bir cilt rahatsızlığınız veya egzamanız varsa mutlaka doktorunuza söyleyiniz. Steroid olmayan bir ağrı kesiciye (aspirin, ibuprofen, diklofenak ve indometasin gibi) veya başka herhangi bir ilaca karşı alerjik reaksiyon gösterdiyseniz, bu bilgiyi ve tıbbi geçmişinizi doktorunuza bildirin.


Tam olarak kullanma talimatında belirtildiği gibi veya doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Durumunuzu tedavi etmek için en düşük etkili dozu kullanın. Fastjel krem uygulamadan önce daima ellerinizi sabun ve suyla yıkayın. Etkilenen bölgeye bu jel kremi ince bir tabaka halinde uygulayın ve hafifçe masaj yapın. Ardından ellerinizi sabun ve suyla yıkayın.

İdrar Yolu Enfeksiyonuna Ne İyi Gelir?

bottom of page