Exoderil Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Exoderil Krem
Exoderil Krem


Cilt yüzeyinde oluşan ve iltihabı veya egzamalarla beraber meydana gelen yüzeysel mantar Enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan ilaçtır.


Mantar ve egzamaların en çok bulaştığı noktalar, ayaklar, eller, parmak araları ve tırnaklardır. Bazen de koltuk altı, meme arası, kasıklar ve boyunda da kaşıntı ve kabarcıklar olarak kendisini gösteren mantar oluşmaktadır.


Yaşamı olumsuz yönde etkileyen ve insanlara çok sıkıntı veren bu sağlık problemine en iyi çözüm de Exoderil kremi düzenli bir şekilde kullanmaktır.


Vücudun farklı bölgelerinde oluşan kaşıntılı veya kaşıntısız deri mantarı ve egzamaların iyi edilmesinde kullanılan bir ilaçtır.


Oldukça etkili olan Exoderil krem; maya ve maya benzeri ile küf mantarlarının tedavisi içinde güzel neticeler vermektedir. İnsanların düzenini bozan ve hem görünümü hem de verdiği ağrı, kaşıntı veya yanma ile rahatsızlık hissiyatını yaşatan mantarların, en kısa sürede tedavisi gerekmektedir. Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz Exoderil krem içeriği naftifin hidroklorürdür.


Ayrıca, sodyum hidroksit, setil palmitat, stearil alkol, benzil alkol, saf su gibi yardımcı maddeler de içeriğinde yer almaktadır. Alkol içeren yapısından dolayı mantar ve mayaların hızlıca ölmesi ve üremelerinin önüne geçilmesi de kolay hale gelir. Exoderil krem içeriği söz konusu olduğu zaman karşımıza farklı maddeler çıkar. Maddelerin tümü, cilt problemlerinin giderilmesi ile ilgili etkili neticeleri de ortaya koyar.


Exoderil krem kendi ambalajında saklanmalı ayrıca her kullanım sonrası kapağı iyice kapatılmalıdır. Bunun yanı sıra son kullanma tarihi geçmişler kullanılmamalı ve tıbbi atıklara atılmalıdır. Belirli bir süre sonra ilacın kutusunda bozukluk olduğu hissedilirse kullanmadan atılmalıdır. Çocuklardan uzak tutulmalı ve 10 derece sıcaklıklarda muhafaza edilmelidir.


Exoderil kremi herkesin uygulaması doğru değildir. Kremin doğru kullanımı doktorun tavsiyesi üzerine olmalıdır. Doktor önermeden kullanılması farklı sonuçları getirebilir.


 • Yüksek alerjisi olanlar,

 • İlacın içeriğinde bulunan herhangi bir maddeye karşı alerjisi olanlar,

 • Yeni doğan bebeklerde,

 • Açık yara ve Enfeksiyonlu ciltlerde

gibi durumlarda krem kullanılması doğru değildir.

Anestol Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Exoderil Krem Ne İşe Yarar?


Exoderil krem genellikle ciltte oluşan mantar hastalıklarında kullanılır. Çok kaşıntılı mantar enfeksiyonlarında, döküntü mantar enfeksiyonları, tırnak mantarı, el ve ayak mantarı gibi rahatsızlıklar dışında kaşıntı sebebiyle oluşan kızarık ve iltihabı da geçirmektedir.


 • Mantarların cilt üzerinde büyümesini ve çoğalmasını engeller.

 • Mantar enfeksiyonları durumunda oluşan kaşıntı ve iltihabı yok eder.

 • Yüzeysel mantarla maya mantarları ve küf mantarları gibi tüm mantar çeşitlerine karşı sonuç vermektedir.

 • Pullanma ile belirginleşen mantar enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır.

 • Lekeler gibi görülen mantar enfeksiyonlarını tedavi eder.

 • Candida’ya bağlı olarak oluşan koltuk altı, meme altları, testislerde ince kabuklaşma gösteren kırmızı ve kahverengi lekelerle döküntülü mantarın tedavisinde kullanılır.

 • İltihap ve egzamalar ile oluşan mantar enfeksiyonları tedavi eder.

 • Mantar enfeksiyonlarında çok sık oluşan bakterilerin yok edilmesinde kullanılır.

 • Kasık bölgesinde, uyluk iç kısmında, kalça da kırmızı veya kahverengi lekeler, kaşıntı, yanma hissi, soyulma ile belirginleşen kasık mantarının tedavisinde kullanılır.

 • Boyun, gövde, sırt, kol, omuz gibi bölgelerde iltihaplı, kaşıntılı, kabarık lezyonlar olarak görülen vücut mantarı tedavisi için kullanılır.

Dolven Şurup Nedir? Ne İşe Yarar? Fiyat

Exoderil Krem yalnızca doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Kremin kullanımından önce dermatologların muayenesi sonrasında uygun görüldüğünde kullanılmalıdır. Doktor ve ilaç prospektüsüne uygun bir şekilde kullanımı uygundur. Exoderil Krem yalnızca harici olarak kullanılan üründür.


Cilt ve tırnak üzerine sürülen kremin göz ve ağız ile teması olmaması ve kullanımın sonrasında ellerin yıkanması gerekmektedir. Deri üzerine nohut büyüklüğünde sürülen krem, yaklaşık 2 cm, mantarlı bölgeyi kapatacak şekilde sürülmesi gerekir. Kıvrımlı noktaya sürüldüğü zaman da üzeri ince tülbentle kapatılmalı, böylelikle krem etkisi artırılmalıdır.


Exoderil SpreyParmak arası mantarları, tırnakta oluşan mantar Enfeksiyonları, derinin candida enfeksiyonları, deri yüzeyinde olan mantarın çok fazla üremesi ile meydana gelen sıklıkla karşılaşılan deri hastalığı, deri ya da kıvrımlarının mantar enfeksiyonları, iltihaplı deri mantarlarının tedavisinde kullanılır. Birçok mantar çeşidini yok eder ve üremelerini durdurur.


Mantar rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan ilaçtır. El, ayak, tırnak, vücut, kasık mantarları gibi problemlerin tedavisinde kullanılır. Mantar kaynaklı kaşıntı, iltihap, pullanma, kırmızı ve kahverengi lekeler ince kabuklaşan sorunları yok eder.

Bepanthen Ampul Ne İşe Yarar? Fiyat

Exoderil Sprey bazı durumlarda kullanılmaz. Bu durumlar;

 • Hamile olanlar,

 • Emziren anneler,

 • Göz ve göz çevresinde,

 • Açık yaralarda,

 • Bu spreye karşı alerjisi olanlar,


Exoderil 1 Krem


Exoderil %1 krem ise harici kullanımda, antimikotik ve antienflamatuar bir çözüm olarak sunulur. Cilt hastalıklarında, el ayak mantarlarında, iltihaplanan cilt mikozlarında, bakteriyel enfeksiyonlarında kullanılır. Exoderil 1 krem mantardan kaynaklanan hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaçtır. Etken maddesi Exoderil Naftifin Hidroklorür olan krem mantarın ciltte artmasına engel olur.


Egzama hastalığı ile ortaya çıkan iltihabi durumlarda, deri yüzeyine yayılmış mantar enfeksiyonlarının tedavisi amacıyla reçete edilir.


Exoderil krem 1 mantardan dolayı oluşan belirtilerin hafiflemesinde kullanılır. Kol ve meme altı, testislerde görülen kaşıntıya sebep olan mantar çeşitlerinde etkilidir. Pul pul görüntü oluşturan ve lekelere neden olan mantar hastalığı el, tırnak ve ayakta çok sık görülmektedir. Kol, bacak ve vücudun geneline yayılan mantar çeşitleri bulunur. Bu krem ile mantarın oluşturduğu kızarıklık, kabartı ve renk değişimlerinin önlenmesi mümkündür.

Balaban Krem Ne İşe Yarar? Faydaları

Exoderil Nedir?


Exoderil naftifin isimli etken maddeye içermekte ve mantar Enfeksiyonlarının harici tedavisi için kullanılır. Exoderil deri mantarları, maya, küf ve diğer mantarlara karşı etkinlik göstermektedir. Exoderil Krem aynı zamanda mantar enfeksiyonlarında sıklıkla meydana gelen farklı birçok bakteriye karşı çok etkilidir.


Exoderil sprey şeklinde 20 ml’lik ambalajlar sunulur. Ayaklar, özellikle ayak parmak araları, ayak tabanı ve tırnaklarda meydana gelen mantar Enfeksiyonlarının tedavisi için deri üzerinde kullanılmaktadır.


Dermatoloji uzmanlarınca hastalara verilen bu krem; 15 gr ve 30 gramlık kutularda satılır. Hızlı iyileşme sağlayan kremi satın alımda bulunabilirsiz. Dermatolog önerisine ve ilaç prospektüsüne göre hareket edildiğinde Exoderil kremin yan etkilerinin görülme ihtimali azdır.


İçeriğinde bulunan alkol sebebiyle kimi hassas ciltlerde kızarıklık ve yanma hissiyatı oluşsa da bu durum geçicidir. İlacın içeriğinde olan etken maddeye karşı alerjisi bulunanların doktor kontrolünde kullanması gerekmektedir.


Exoderil krem kullanımında sauna ve buhar banyolarından uzak durulmalıdır. Özellikle toplu bir şekilde kullanılan havuzlarda da ilacın etkisi azalmaktadır. Bununla beraber giyilen giysilerin sentetik olmaması gerekir.


Kıyafetlerin her gün değişimi ve terletmeyen kıyafetler tercih edilmelidir. Problemli olan bölge yıkandıktan sonra iyi bir şekilde kurulanmalı ve krem kullanımı sonrası iyileşme görülse bile 14 gün daha tedavinin sürmesi diğer önemli husustur.

Bactroban Pomad Ne İşe Yarar? Fiyat


Bu kremle ilgili Bloglar da ya da diğer İnternet sayfalarında bulunan yorumlara bakıldığında kullanıcıların çok memnun oldukları görülmektedir. Birçok kişi kremi genital bölgedeki tırnak mantarı, parmak mantarı ve mantar tedavisinde kullanıldığını ve kısa zamanda mantarı yok ettiğini belirtilmektedir.


Exoderil krem, özellikle iltihaplı mantarların tedavisi için iyi çalıştığı, ilk olarak iltihabı kuruttuğu ve sonrasında mantar tamamen yok ettiği belirtilmektedir. Kaşıntıyı hafifletmek için krem kullanımından da bahseden kullanıcı yorumları da bulunmaktadır.


Bazı incelemeler, kremin ciltte kaşıntı, batma ve kızarıklık gibi yan etkilere neden olduğunu belirtiyor, fakat bu etkiler tedaviden sonra tümüyle yok olmaktadır. Her kişinin cildinin hassaslığı farklı olacağı için Exoderil kremi reçeteyle kullanmanız tavsiye edilmektedir.