top of page

Bepanthol Yara İzi Kremi


Bepanthol Yara İzi Kremi
Bepanthol Yara İzi Kremi

Bepanthol yara izi kremi son 1 yıl içinde oluşmuş yeni ve eski yara izlerinin tedavisi için kullanılmaktadır. Etkinliği kanıtlanmış özel silikon formülü ile nemlendirir ve yeni dokunun kurumasını önlemektedir. Bununla birlikte, ürün içinde olan masaj topu ile uygulanan masaj, kolajenlerin kırılmasını ve dokunun yeniden yapılanmasını desteklemektedir.


Son 1 yıl içinde oluşmuş yara izleri Bepanthol Anti Scar Jel ile tedavi edilmektedir. Yara kapandıktan sonra yara izi tedavisine başlanmaktadır. Bunun için 1 ay günde 2 defa Bepanthol yara izi kremi sürülür. İçerisinde bulunan silikon, yara izini koruyucu bir film olarak kaplamakta ve cildin kurumasını önlemeye yardımcı olmaktadır.


Ayrıca, dekspantenol gibi nemlendirici faktörler de ciltteki nemi tutmaktadır. Yara kapandıktan 1 ay sonra tedavi, masaj topu ile yapılan masajla tamamlanmaktadır. Masaj, yara izi jeli uygulamasından önce günde iki defa, yaklaşık 10 saniye yapılmalıdır.


Bepanthol Anti Scar Jel yetişkinler ve çocuklar da cildin geri kalan kısmından şekil ve renk olarak farklı olan, son 1 yıl içinde oluşan yeni veya eski yara izlerinin tedavisi için kullanılmaktadır. Bepanthol yara izi kremi oluşturduğu etki açısından düşünüldüğünde, çok etkili bir ürün olarak değerlendirilmektedir.


Benzoxin Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Yara İzi Kremi

Yara izi kremi, bir travma sonucu deri veya mukozanın bütünlüğünün bozulmasına yara denir. Kan damarları, kas ve sinir gibi yapılar da etkilenir. Yara sonucu derinin koruma özelliği azaldığından Enfeksiyon riski artmaktadır.


Yaraların ortak noktası, ayrılmış deri, ağrı, kanamalardır. Yaralarda çeşitlerine göre ayrılır. Kesik, delici, ezikli, parçalı, enfekte olmuş yaralardır. Vücutta oluşan yaraların yapısı, olan bölge, ne çeşit bir yara olduğuna göre de yaranın iyileşme zamanı ve iz kalması gibi durumlardır.


  • Yatak yarası,

  • Anüs çatlakları,

  • Meme başı çatlakları,

  • Güneş yanığı,

  • Yanıklar,

  • Ameliyat yaraları

  • Çizik ve sıyrıklar,

  • Pişik yaraları,

  • Egzama yaraları gibi yara izlerinin tedavisi vardır.


Yara izi kremi, yara izi ciltte bulunan deformasyonlardır. Yara izini yok etmek için burada yer alan ölü hücrelerin yenilenmesi gerekir. Bu bazı yaralarda çok vakit alır ya da iz kalıcı olur. Bunun için de piyasa da yer alan farklı içerikli yara izi için kremler bulunur.


Ancak bu kremlerin etken maddeleri farklı olduğu gibi etkili oldukları izlerde farklıdır. Bepanthol yara izi kremi kullanımından önce uzman bir dermatolog muayenesi olmalı ve onun vereceği ilaçları kullanmak gerekir.


Bengay Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

En İyi Yara İzi Kremi


En iyi yara kremlerinden olan Bepanthol yara izi kremi dışında yara izini yok etmek için yardımcı bazı yara izi kremleri ise;


Contractubex Jel Krem

Contractubex Jel şu an için piyasada bilinen ve kabul görülen en iyi kremlerdendir. Yeni oluşan yaralar üzerindeki etkisi büyüktür. Bu krem deri üzerinde peeling etkisi yaparak soyma işlemi gerçekleştirir. Yara izlerini yok etmek için bu kremi kullanmak isterseniz güneşli günlerde sürülmemesi gerektiği bilinmeli yan etkileri ile ilgili bilgili olmalısınız.


Maderma Krem

Maderma krem cilt üzerinde oluşan yaralar ve kesikleri yok etmek için etkili bir kremdir. Dikiş, sivilce izleri, ameliyattan sonra oluşan izleri kapatma ile ilgili etkisi büyüktür. İçeriğinde yer alan bitki özleri ile cildi nemlendirici etkinin yanında ölü hücreyi ciltten atan ve hücrelerin yenilen bu krem günde 3 kez yara izi olan bölgeye sürülmektedir.Beklazon Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Expigment Krem

Cildi soyan, ciltteki lekeleri yok eden, hücreleri yenileyen, nemlendirici etkisi bulunan bu krem ayrıca yara sivilce izi ve yanıkların izlerinin yok edilmesinde kullanılır. Güneş yanığı, çilleri, cilt lekeleri, koyu cilt lekelerini yok etmekte olan krem içeriğinde yer alan hidrokion ile özellikle sivilce izleri, yara ve yanıkların yok edilmesinde oldukça etkili bir kremdir.


İlvana Salyangoz Özlü Krem

Ciltteki lekeleri ve izleri yok etmek için bu krem sivilce izlerini ve yeni oluşan izleri geçirmek için oldukça etkilidir. Cilt yüzeyinde olan derin olmayan izleri geçiren bu krem mümkün olduğunca temizlenen cilde gece sürmeye özen gösterilmelidir. Az miktarda sürüp 2 dakika masaj yaparak cildin tamamen emmesi sağlanır.


Madecassol Krem

Bu krem yan etkisi pek olmayan doğal kremlerdendir. Ciltte oluşan yara, yanık, çatlak tedavisinde etkili sonuçlar verir. Özellikle 1. derece ve 2. Derece yanık tedavilerinde ve yanık izlerini yok etmek için doktorlar tarafından çok fazla önerilen bu krem hamile veya emziren kadınlarda rahatlıkla kullanılır.


Belogent Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Bepanthol Yara İzi Kremi Kullananlar

Bepanthol yara izi kremi kullananlar yorumları ve değerlendirmeleri ürünün verimliliğini ve başarısını ispatlamaktadır. Bu krem doğru olarak kullanılması durumunda etkili neticeler üretmesi mümkündür. Yara izleri kişilerin istemediği izlerdir.Bu yara izleri, yüz, el ve kol gibi vücudun görünür olan kısımlarında oluşması durumunda kişiyi etkilemektedir. Bu sebeple yara izlerinin tedavisi ve giderilmesi kişi de büyük öneme sahip olmaktadır. Bepanthol yara izi kremi sivilce izi içinde tercih edilebilmektedir. Yara bölgesinde oluşan izlerin yok edilmesinde kullanılan bu krem, kişinin mutlu ve kendine güvenen ruh haline sahip olabilmesini sağlar.


Bu sebeple ürün yalnızca sağlık açısından değil, psikolojik iyileşme bakımından da büyük bir olumlu etki sahibidir. Bu krem vücudun herhangi bir bölgesinde olan yara izlerinin iyi ve hızlıca iyileşmesini sağlar. Bepanhol yara izi kremi kullanıcıların yanı sıra, dermatoloji uzmanları ve doktorlar tarafından da önerilmektedir.


Yara iziniz çok derin ve yeni kapanan bir izse de daha dikkatli olarak uygulama yapılması gerekir. Bu tarz vakalarda, kremi, elleriniz iyi temizledikten sonra, hafif ve nazik olarak, dairesel hareketler yaparak yara izi olan bölgeye uygulayabilirsiniz.


Yara izi kapalı ve biraz daha iyiyse, ürünün kullanımından önce uygulama yapılacak bölgeye Bepanthol yara izi kremi ile birlikte gelen masaj topunun yardımı ile masaj yapılması gerekecektir. Bununla beraber yara izi olan noktaya daha iyi bir kan akışı sağlanmalı ve o noktadaki dokuların hızlı ve sağlıklı olarak iyileşmesi sağlanır.


Masaj uygulaması sonrasında ürünü hafif ve dairesel hareketler yardımı ile yara izinin olduğu noktaya uygulayabilirsiniz. Bepanthol yara izi kremi kullanımı bu şekilde uygulanmaktadır. Bir ürünün kalitesi ve verimini görmek ve bunu ölçmek için kullanıcı yorumları incelemek oldukça faydalı olacaktır.

Benzamycin Topikal Jel Nedir? Fiyat

Bepanthol Yara İzi Kremi Ne işe Yarar?


Ciltte yaralar kabuk olduktan ve kapandıktan sonra tümüyle iyileşmemektedir. Yaranın tümüyle iyileşmesi yaklaşık 2 yıl kadar sürmektedir. Bu durum, cildin alt katmanında yaranın iyileşmesini sağlamak için kolajen üretiminin devamından kaynaklanmaktadır.


Yapılanma evresi olarak adlandırılan yara iyileşme sürecinde cildin onarımı ile kolajen üretimi daha çok hızlanmaktadır. Cildin görünen değil görünmeyen iç yüzeyinde süren kolajen üretimi, ciltte oldukça yoğun ve belirgin yara izinin oluşmasını tetiklemektedir.


Cilt içerisindeki aşırı kolajen üretimini önlemek için geliştirilen Bepanthol yara izi kremi ise anti-inflamatuar etki göstererek, ciltteki iltihaplanmayla savaşmaktadır. Cildin su tutmasını sağlayarak, enflamasyonu yani iltihaplanmanın engellenmesinin dışında ciltte aşırı kolajen üretimini de önlemektedir. Sonucunda ciltte gözle görülebilen, belirgin yara oluşumunu engelliyor.

Fastjel Krem Ne İşe Yarar?

bottom of page