top of page

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Benzoxin Krem
Benzoxin Krem

Benzoxin Krem, akne tedavisine yardımcı olan anti-bakteriyel ilaçtır. Yüz, göğüs ve sırt kısmında lekeler ya da sivilceler olarak görülen aknelere sebep olan bakterileri yok ederek çalışmaktadır. Tek başına ya da diğer akne tedavileri ile beraber tavsiye edilen Benzoxin krem, doktorun önerdiği şekilde kullanmalıdır.


Hem deri altından hem de cilt yüzeyinde etkili olan ve 25g alüminyum tüp formunda üretilen Benzoxin kremin etken maddeleri; klindamisin fosfat ve benzoil peroksittir. Bunun dışında bileşeninde bulunan yardımcı maddeler de saf su, aseton, disodyum, dioktil sodyum ve sodyum hidroksittir.


Anti- akne preparatlar sınıfında yer alan Benzoxin krem içeriğindeki klindamisin, akne oluşumuna sebep olan bakterileri manipüle eden güçlü bir antibiyotiktir. Diğer etken maddesi olan benzoil peroksit de siyah noktaların tedavisinde oldukça etkilidir.

Bengay Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Benzoxin Krem Ne İşe Yarar?Benzoxin kremi iltihaplı akne ve sivilcelerin giderilmesinde kullanılır, aynı zamanda benzoxin krem, beyaz ve siyah noktalar içerisinde çok etkilidir. Ayrıca benzoxin krem yatak yaralarında, cilt ülseri tedavisi için, ufak kesiklerde ve yaralarda, cilt kuruluklarında ve ciltte meydana gelen şişliklerin tedavisi için kullanılır.


Benzoxin krem, cildin dış yüzeyini kurutarak sonra da soyulmasını sağlayarak fazla yağ ve kirinden arındırmaktadır. Bu nedenle kullanıcılar tarafından olumlu geri dönüşler alan kullanıcılar Benzoxin kremi herkese önermektedir. Doktorlar akne vulgaris tedavisinde bu ürünü reçeteli bir şekilde hastalarının tedavisi için kullanmaktadırlar.


Benzoxin kremi reçetesiz bir şekilde alınırsa ilk olarak kesinlikle kullanma talimatları okunmalıdır. İçeriğine karşı bir alerjiniz olduğunu fark ederseniz kesinlikle doktora başvurmalısınız.


Benzoxin Krem cildi daha az yağlı durumuna getirmektedir. Bununla beraber bakterileri öldürücü bir etkisi bulunmaktadır. Ayrıca Benzoxin Krem tedavisi esnasında güneş ışınların mümkün olduğunca uzak durulmalıdır. Güneş çok yoğun tepe de olduğu saatlerde mümkün olduğunca güneşe çıkılmamalı ve gölgede kalmalısınız.Beklazon Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Benzoxin Krem Fiyat

Fayda çok olan Benzoxin krem birçok sebeple, her bölgeniz için kullanım sağlayabilirsiniz. Benzoxin krem fiyatı için araştırma da bulunanlar, güncel fiyatlandırmalar eczaneden eczaneye farklılık göstermektedir.


Doktor tarafından reçete ile almak istendiğinde bu fiyatın bir kısmı devlet tarafından ödenmektedir. Bu krem hiçbir kozmetik markasında bulunmaz yalnızca eczanelerde bulunur.

Genellikle cildinde akne olanların kullandığı etkili sivilce kremlerinden olan bu ilaç reçetesiz olarak eczanelerde satılmaktadır.


Benzoxin Krem tedavi sürecinde, bazı ilaçları kullananlar bu ilacı kullanmamalıdır. Bu sebeple tedavinin başlamasında önce hastaların, kullandıkları ilaçlar var bu ilaçlar hakkında doktora danışması çok önemlidir. Buna göre tazaroten, sülfonamid ve tretinoin etken maddeleri olan ilaçlarla beraber Benzoxin Krem kullanımı sakıncalıdır.


Belogent Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Benzoxin Krem Kullananlar

Sivilce gibi problemleri geçirmek için son zamanlarda Benzoxin kremi daha fazla tavsiye edilmektedir. Krem yalnızca sivilce için değil siyah nokta veya kızarıklık gibi problemleri de gözle görülecek seviyede geçirmektedir. Benzoxin Krem kullananlar krem hakkında çok fazla olumlu yorumda bulunmaktadır.


Benzoxin Krem kullanımından önce bilinmesi gerekli noktalara bakıldığında;


  • Kremin kullanımından önce, kremin etken maddesine ya da yardımcı maddelere karşı alerji varsa ya da başka alerjik durum varsa doktora ya da eczacıya bildirmelisiniz. Bu ürün, alerjik reaksiyonlara ya da diğer problemlere neden olacak aktif olmayan bileşenler içerebilmektedir. Daha net ve fazla bilgi için eczacınıza danışmalısınız.

  • Mevcut Enfeksiyonunuz bulunuyorsa bu ürünün kullanımından önce doktora ya da eczacıya danışmalısınız.

  • Ürün çok miktarda alkol içermektedir. Ürün kullanımında çocukları dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz.

  • Hamilelik sırasında, ürün yalnızca fazla ihtiyaç duyulduğunda kullanılmalıdır. Riskleri ve faydaları doktorla görüşmelisiniz.

  • Bu ilacın anne sütüne geçip geçmediği bilinmez. Emzirmeden önce doktora danışılmalıdır.

  • Ürünü ilk olarak doktorla konuşmadan 6 aydan ufak çocuklarda kullanmamalısınız.

  • Ürünü içmeyin ya da yutmayın. Gözlerin içerisinde ya da çevresinde temastan kaçınılmalıdır. Yanlışlıkla bu ürün bu bölgelerle teması olursa bol suyla durulanmalıdır.

Benzamycin Topikal Jel Nedir? Fiyat

Kısa sürede sivilceleri yok eden Benzoxin etken maddesi Benzoil peroksit ve Klindamisin fosfat'tır. Bundan dolayı aknelere neden olan bakterilerin cilt üzerinde gelişmesini engellemektedir. Kullanan kişilerin memnun kaldığı Benzoxin, cildin dış yüzeyini hafif kurutmakta ve soyucu özelliği ile fazla yağ ve kirin ciltten kolaylıkla temizlenmesini sağlar.Aynı zamanda siyah ve beyaz nokta ve akneli bölgelerin oluşmasını durdurur ve aknelerin sayısını azaltır. Benzoxin Krem’in yardımcı maddeleri Poloksamer 188, karbomer 974P, disodyum EDTA, sodyum hidroksit ve saf su. Bundan dolayı içinde olan maddelere yönelik alerjinizi bulunuyorsa kesinlikle kullanılmamalıdır.


Tedavi boyunca güneş ışınlarından ve yapay UV ışınlarından uzak durulmasının bilindiği Benzoxin Topikal Jel, güneş yanığı ve lekeleri oluşabilmektedir. Ağza ya da göze temas ettirilmemelidir. Kullanıma başlandığı süreden itibaren akneleri azaltan jel, renkli giysilere ve çarşaflara teması durumunda rengini açma ve saçlara temasında da beyazlatıcı etkisini bulunur.


Kullanımından sonra dikkat edilmelidir.

12 yaşın altında bulunan çocukların kullanmaması gerekli Benzoxin, etkisini tam olarak göstermesi 2-5 haftayı bulabilmektedir. Tedavi süresi 12 haftadan çok uzun sürmektedir.


Benzoxin Krem Nedir?


Cildin yüzeyi ve deri altına ulaşan ve etki eden akneleri bulunan kişilerin yardımcısı Benzoxin krem son zamanlarda insanlar tarafından fazlasıyla mest edilmekte ve önerilmektedir. Çok kısa vakit kullanımda bile çok iyi neticeler veren bu krem akneleri gidererek yeniden akne oluşumunu da önler.


Söz konusu ürünün son zamanlarda etkili seviyede tercih edildiğini ifade etmek mümkündür. Kremi sürmek çok kolaydır yapış, yapış bir his yaratmaz yüzü kurutarak soyulacak kıvama getirmektedir ve bunun neticesinde de yüz derisinde meydana gelen yağ ve kiri de temizlemektedir.


Klinikte test edilmiş bu ürün uzman doktorlarca dahi önerilir ve reçete vermektedir. Krem sürülürken gece saatlerini tercih etmek gerekir ve güneşe çıkılmaması gerekir. Çünkü güneşe çıkıldığında güneş yanıkları oluşmaktadır.

Fastjel Krem Ne İşe Yarar?

Benzoxin Krem Kullanımı;


Bu kremi kendinizi tedavi etmede kullanıyorsanız, ilacın kullanımından önce ürün paketindeki tüm talimatlar okunmalı ve uygulanmalıdır. Aklınıza takılan herhangi bir durum varsa eczacıya danışmalısınız. Doktor bu ilacı reçete de yazdıysa, talimatlara uygun bir şekilde kullanmalısınız.

Kremin uygulanmasından önce eller sabunla ve suyla iyice yıkanmalıdır.


Sonrasında etkilenen bölge neresiyse temizleyip, kurulayın. Sonra cildinize talimatlara uygun bir şekilde uygulayın. Spreyi kullanıyorsanız, kullanım öncesinde kabın iyice çalkalanması gerekir.

Kremi çok kullanmamalı, belirtilenden uzun süre kullanılmamalıdır.


Daha hızlı iyileşme göstermez ancak yan etki riski artabilir. Durumunuz birkaç günde geçmezse, kötü duruma gelirse ya da ciddi tıbbi probleminiz olacağını düşünüyorsanız, acilen tıbbi yardım alınmalı ve doktora başvurmalısınız.


Benzoxin Krem, doktorunuzun talimatlarına göre kullanılıyorsa, doktorunuz ya da eczacınız olası ilaç etkileşimlerinin farkında olabilir ve sizi onlar için takibine almış olabilir. Öncelikle doktora ya da eczacıya danışılmadan herhangi bir ilacın dozu başlatılmamalı, durdurmayın ya da değiştirmeyin.


Tüm ilaçların listesini yanınızda bulundurun ve listeyi doktorla ya da eczacınızla paylaşın.


Görüldüğü üzere Benzoxin kremin faydaları söz konusu olduğunda karşımıza birçok farklı alternatif seçenek çıkmaktadır. Bu noktada Benzoxin kremin doktorun tavsiyesi ile kullanmanız daima tercih edilmektedir.

Eumovate Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı

bottom of page