top of page

Beklazon Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Beklazon Krem
Beklazon Krem

Beklazon krem, çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için geliştirilmiş topikal bir kremdir. Akne tedavisi olarak da kullanılır ve diğer egzama tedavileri ile birlikte kullanılabilir. Beklazon krem, cildin iltihaplanmasına ve tahriş olmasına neden olan bakterileri yok etmeye yardımcı olan %2 benzoil peroksit içerir.


Atopik Dermatit olarak da bilinen Beklazon krem egzaması, kırmızı ve kaşıntılı cilde neden olan bir cilt rahatsızlığıdır. Geçmişte, kontakt dermatit, bebek bezi dermatiti ve seboreik dermatit gibi diğer cilt durumlarını tedavi etmek için topikal bir krem olarak kullanılmıştır. Ancak cilt üzerindeki olumsuz yan etkileri nedeniyle kullanımı durdurulmuştur.


Belogent Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Beklazon Krem Ne İşe Yarar?


Beklazon krem egzama, kontakt dermatit ve diğer cilt durumlarını tedavi etmek için kullanılır. Cilde topikal krem olarak uygulanır. Krem günde bir veya iki kez uygulanır. Krem yüz dahil tüm vücuda uygulanabilir. Krem bazı ülkelerde eczanelerde satılmaktadır. Krem kaşıntıyı ve cilt kızarıklığını giderdiği için önemlidir. Krem, iltihaplanmaya neden olan cilt hücrelerini yok ederek çalışır. Krem ayrıca iltihap önleyicidir. Krem seboreik dermatit tedavisinde etkilidir.

Kremin yan etkileri şunlardır:

  • Kaşıntı

  • Kırmızılık

  • Batma

  • Kafa derisi tahrişi

  • Güneşe karşı duyarlılık

Benzamycin Topikal Jel Nedir? Fiyat

Beklazon Krem Nedir?Ciddi bir cilt rahatsızlığı olan kişilerde yan etkiler daha şiddetli olabilir. Bununla birlikte, yan etkilere diğer topikal kremler de neden olabilir. Beklazon krem egzamasının cilt üzerindeki olumsuz yan etkileri nedeniyle kullanımı durdurulmuştur. Krem bazı ülkelerde eczanelerde satılmaktadır. Krem kaşıntıyı ve cilt kızarıklığını giderdiği için önemlidir. Krem, iltihaplanmaya neden olan cilt hücrelerini yok ederek çalışır.


Krem seboreik dermatit tedavisinde etkilidir. Kremin yan etkileri şunlardır: Kaşıntı, kızarıklık, batma, kızarma, saç derisinde tahriş, kuruluk ve güneşe karşı hassasiyet. Bununla birlikte, yan etkilere diğer topikal kremler de neden olabilir.


Beklazon krem egzama, esas olarak güneş ışığı veya diğer ultraviyole ışınları ile temastan kaynaklanan, ciltte iltihaplı, kaşıntılı plakların ortaya çıkması ile karakterize bir cilt hastalığıdır. Ayrıca seboreik dermatit, akne vulgaris ve rosacea tedavisinde de etkili olduğu bulunmuştur.

Fastjel Krem Ne İşe Yarar?

Beklazon Krem Fiyat


Beklazon krem egzaması, egzamadan kaynaklanan bir cilt rahatsızlığıdır. Egzama, cilt hücrelerinin aşırı üretimi ile karakterize, iltihaplanmaya ve cilt yağlarının aşırı üretimine yol açan otoimmün bir cilt hastalığıdır. Egzamanın neden olduğu cilt hasarı, keratinositlerin iltihaplanması ve anormal çoğalmasından kaynaklanır. Beklazon kremi, egzamanın temel nedenini cilt yağlarının aşırı üretimini hedefleyen, günümüzde mevcut olan tek kremdir.


Beklazon krem, iltihaplanmayı, cilt yağlarının aşırı üretimini ve egzamanın neden olduğu cilt hasarını azaltmaya yardımcı olan, reçeteyle satılan bir jeldir. Egzamanın erken evrelerinde her gün beklazon krem ile tedavi yapılır. Hafif ila orta dereceli vakalarda, genellikle tek bir tedavi yeterlidir. Ağır vakalarda, birkaç tedavi gerekli olabilir. Beklazon krem kullanımı oldukça kolaydır. Etkilenen cilde ince bir tabaka krem sürmeniz ve kısa bir süre bırakmanız yeterlidir. Tüm vücuda veya sadece etkilenen bölgelere uygulayabilirsiniz.

Eumovate Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı

Beklazon Krem Cilde Faydaları


Beklazon krem egzama, yüzde ve vücutta kırmızı, kaşıntılı lekelere neden olan bir cilt rahatsızlığıdır. Bu yamalar oldukça büyük veya küçük olabilir ve vücudun diğer bölgelerine yayılabilir. Beklazon krem egzamasına, dermatolojide kullanılan basitrasin adı verilen topikal bir ilaca karşı alerjik bir reaksiyon neden olur. Bu durumdaki insanlar genellikle alevlenmeler sırasında (semptomlarının en kötü olduğu bir dönem) şiddetli kaşıntı ve ayrıca giysi giyerken veya etkilenen dokunma sırasında rahatsızlık yaşarlar. Bazı durumlarda, beklazon krem egzaması olan kişilerde selülit (kasların dikişleri boyunca oluşan bir enfeksiyon) gibi ikincil enfeksiyonlar da gelişir.


Beklazon krem egzaması iltihabi bir deri hastalığıdır. Vücudun herhangi bir bölgesini etkileyebilen bir grup cilt rahatsızlığı olan bir dermatit türüdür. Otoimmün bir durumdur, yani vücudun kendi hücrelerine saldırdığı anlamına gelir. Bu saldırı cildin kızarmasına, kaşınmasına ve hassaslaşmasına neden olur.


Beklazon Krem Kullanmanın Önemi Nedir?Beklazon krem egzaması için en yaygın tedavi topikal steroid enjeksiyonlarıdır. Bu enjeksiyonlar iltihabı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca cildin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olabilirler. Steroid enjeksiyonlarının yalnızca geçici bir rahatlama olduğunu ve cildin sonunda bunlara karşı dirençli hale geleceğini akılda tutmak önemlidir.


Steroid enjeksiyonları ile ilişkili bazı potansiyel yan etkiler vardır. Bunlara cilt tahrişi, steroid yoksunluk semptomları (baş ağrısı, mide bulantısı ve yorgunluk gibi) dahildir ve uzun süreli steroid kullanımı da kanser riskinin artmasına neden olabilir. Tedavi almadan önce olası yan etkileri doktorunuzla görüşmeniz önemlidir.


Beklazon krem egzama kremi, egzama da dahil olmak üzere çok çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılabilen etkili bir topikal kortikosteroiddir. Beklazon krem egzama kremini doktorunuzun veya dermatoloğunuzun önerdiği şekilde kullanmanız önemlidir. İlacı günde bir kez hafif basınç uygulayarak etkilenen bölgelere uygulayın ve tamamen emilene kadar cilde masaj yapın. Reçeteden fazla uygulamamaya özen gösteriniz ve göz ile temasından kaçınınız.

En iyi Leke Giderici Kremler

Beklazon Krem Neden Kullanılıyor?


Beklazon krem egzama kremi, egzama görünümünü iyileştirmeye yardımcı olan topikal bir kremdir. Kremler, jeller, losyonlar ve spreyler dahil olmak üzere çeşitli formülasyonlarda mevcuttur. Genellikle cilde günde iki kez uygulanır.


Beklazon krem egzama kremini uygulamak için cildin etkilenen bölgelerine az miktarda uygulamanız gerekir. Küçük cilt tahrişleri için topikal bir tedavi olarak da kullanabilirsiniz. Beklazon krem egzama kreminin mümkünse günde birkaç kez etkilenen bölgelere sürülmesi önerilir.


Beklazon Krem Kullanmayı Kimler Tercih Eder?


Beklazon krem egzama kremini uyguladıktan sonra egzamanızın görünümünde bir iyileşme fark edeceksiniz. Bununla birlikte, faydaları korumak için kremi kullanmaya devam etmek önemlidir. Kremle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, üretici ile iletişime geçin. Beklazon krem, egzama tedavisinde kullanılan topikal bir ilaçtır. Beklazon krem egzamatik merhem bir tüp içinde gelir ve cildin etkilenen bölgelerine günde bir veya iki kez uygulanmalıdır. Türkiye’de dahil olmak üzere çoğu ülkede reçetesiz (OTC) mevcuttur.


Beklazon egzama kremi, anti-inflamatuar özelliklere sahip topikal bir steroid krem formudur. Kızarıklık, kuruluk, pullanma ve tahriş gibi egzama semptomlarını azaltmak için tasarlanmıştır. Genel bir formda ve markalı bir formda mevcuttur. Jenerik form, bir markanın müdahalesi olmaksızın çoğu eczanede mevcuttur.

Furacin Krem Ne İşe Yarar? Fiyatı

Beklazon Krem Kimler Kullanır?


Beklazon egzama kremini kullanmak için etkilenen cilde günde iki kez ince bir tabaka halinde sürmeniz gerekir. Sabah ve gece yatmadan önce de kullanabilirsiniz. Kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi ve temas ettiğiniz tüm yüzeyleri yıkayınız. Gözlerle temasından kaçının. Beklazon egzama kremi kullanmanın olası yan etkileri arasında cilt tahrişi, ciltte incelme ve alerjik reaksiyonlar yer alır. Bu yan etkilerden herhangi biri meydana gelirse, kremi kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın.


Beklazon egzama kremi, çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için geliştirilmiş topikal bir ilaçtır. Ana bileşenleri olarak salisilik asit, benzoil peroksit ve meyan özü içerir. Salisilik asit Beklazon kreminin etken maddesidir ve cildin etkilenen bölgesindeki ölü deri hücrelerinin, yağın ve terin atılmasına yardımcı olur. Benzoil peroksit, bir anti-inflamatuar ajan olarak işlev görür ve inflamasyona bağlı ağrıyı azaltmaya yardımcı olur.

bottom of page