top of page

Bactroban Pomad Ne İşe Yarar? Fiyat


Bactroban Pomad
Bactroban Pomad


Bactroban, ayak tırnak batması gibi cilt lezyonlarının ve yara veya yaraların neden olduğu küçük yırtılma, dikiş, çatlak veya sıyrıklar gibi cilt lezyonlarının yanı sıra apse, çıban, iltihaplı akne gibi cilt lezyonlarının lokal tedavisinde yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. Rinit ve yara enfeksiyonları. Bu ilaç beyaz bir merhemdir ve eczanelerde 15 ve 30 gramlık ampuller şeklinde satılmaktadır. Krem ve jel formülasyonları, yüzeysel cilt enfeksiyonlarının tedavisinde de etkilidir, ancak mikro emülsiyondan daha az konsantredirler. Krem, mikro emülsiyondan daha az konsantredir ve jel, kremadan daha az konsantredir. Krem ve jel, akut cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için merhemden daha etkilidir. Merhem formülasyonu, krem ve jel formülasyonlarından daha az konsantredir ve yüzeysel cilt enfeksiyonlarının tedavisinde mikro emülsiyondan daha az etkilidir.


Advantan Krem Ne İşe Yarar Fiyat

Bactroban Pomad


Bactroban krem, septik şok gibi derin cilt enfeksiyonlarının tedavisinde de etkilidir. Bununla birlikte, derin cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için diğer topikal antibiyotiklerden daha az etkilidir. Bactroban kremi, hendek ayak tedavisinde etkili değildir. Bactroban kremi, su çiçeği veya herpes simpleks gibi viral cilt enfeksiyonlarının tedavisinde etkili değildir. Bactroban krem, amoksisilin merhem veya klindamisin kremi gibi diğer topikal antibiyotiklerle birlikte kullanılabilir. Bactroban krem 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.


Bactroban krem, azitromisine veya Bactroban kremin içeriğindeki herhangi bir maddeye alerjisi olan kişilerde kullanılmamalıdır. Bactroban krem, cilt lezyonlarının tedavisinde kullanılan topikal bir kremdir. Soluk sarıdan daha kalın bir kremaya kadar çeşitli güçlerde mevcuttur.


Bactroban kremi genellikle lezyona günde birkaç kez veya bir doktor tarafından yönlendirildiği şekilde uygulanır. Bactroban krem sadece lezyona uygulanmalıdır. Vücudun diğer bölgelerine uygulamayın. Bactroban krem kullanırken kesik olursa, bölgeyi soğuk suyla yıkayın ve kanama azalıncaya kadar sabun uygulayın. Cilt çok şişmişse, bölgeye bir buz torbası uygulayın. Şişlik şiddetli ise, bir doktora danışın. Bactroban krem cilde sürülür ve belli bir süre yerinde bırakılır. Bactroban kremi kullanmanın olası yan etkileri arasında cilt tahrişi, kızarıklık ve şişme bulunur. Bactroban krem, enfeksiyona neden olan bakterileri öldürerek çalışır. Baktroban kremini doktorunuzun veya eczacınızın önerdiği şekilde uygulamalısınız

Antibiyotikli Kremler, İsimleri, Markaları

Bactroban Krem FiyatOftalmologlar, kulak burun boğaz uzmanları (kulak, burun ve boğaz doktorları), çocuk doktorları, aile hekimleri, nörologlar ve anestezistler Bactroban kremini reçete eden sağlayıcılardan bazılarıdır. Çoğu ülkede reçetesiz olarak reçetesiz satılmaktadır. Bactroban topikal bir kremdir. Çeşitli cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan Bactroban kremi çoğu eczanede mevcuttur. Ayrıca kendi kendine tedavi kiti olarak da mevcuttur.


Bactroban krem, yara iyileşmesi, cilt enfeksiyonları, yanıklar ve egzama gibi çeşitli cilt hastalıklarını tedavi etmek için topikal olarak kullanılır. Ayrıca sedef hastalığı ve diğer cilt rahatsızlıklarının semptomlarını hafifletmek için kullanılır.

Arveles Ne İşe Yarar? Fiyat

Bactroban Krem Etkisi Nedir?


Bactroban krem, gram pozitif, anaerobik bakterisidal bir antibiyotiktir. Bactroban krem, bakterinin kabarcık oluşturma yeteneğini (gaz oluşumu olarak adlandırılır) bozarak çalışır. Reçetesiz (OTC) mevcuttur ve genellikle merhem veya krem olarak uygulanır. Bactroban krem, Neosporin, Benedryl ve Alarmed dahil olmak üzere çeşitli markalarda gelir. Bactroban kremi genellikle hafif ila orta dereceli akne vulgaris için reçete edilir; A Grubu streptokok nedeniyle bebek bezi dermatiti veya folikülit gibi diğer cilt rahatsızlıkları için de reçete edilebilir. Basitrasin/klindamisin kombinasyon kremleri birçok bakteri türüne karşı etkili olmasına rağmen, MRSA'ya karşı aktif değildirler.


Bactroban krem, küçük yanıklar ve cilt ülserleri dahil olmak üzere çeşitli cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek için kullanılan topikal bir kremdir. Krem eczanelerde raf üzerinde bulunur ve bir dizi cilt durumunu tedavi etmek için kullanılır. Yanlış kullanıldığında ciddi yan etkilere neden olabileceğinden Bactroban kremini kullanırken dikkatli olmak önemlidir. Krem çeşitli güçlerde mevcuttur ve tedavi edilen durum için uygun gücün kullanılması önemlidir.

Asiviral Krem Ne İşe Yarar? Krem

Bactroban Krem Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Kesinlikle göz ve burunda kullanıma uygun değildir. Bunun dışında;

  • Bu ilaç diğer kremler veya merhemlerle karıştırılmamalıdır.

  • 10 günden fazla kullanılmamalıdır

  • Şiddetli lokal hassasiyet veya tahriş belirtilerinin olabileceği nadir durumlarda, tedavi kesilmelidir.

  • Kremin sürüldüğü bölgeyi yıkayın.

  • Diğer anti bakteriyel ürünlerde olduğu gibi, uzun süreli kullanım mupirosine duyarlı olmayan organizmaların aşırı çoğalmasına neden olabilir.

  • Kalıcı veya şiddetli ishal görülürse veya karın krampları hissedilirse ilaç kesilmeli ve bir doktora danışılmalıdır.

  • Krem rahatsızlığa neden olursa, kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın. Hamilelik ve emzirme döneminde kullanım için bir doktora danışılması tavsiye edilir. Meme uçlarınıza uygularsanız, bebeğinizi beslemeden önce iyice temizlediğinizden emin olun.

Azerderm Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Bactroban Krem Nedir?


Bactroban krem, cilt enfeksiyonlarının neden olduğu iltihabı ve ağrıyı azaltmak için kullanılan bir merhemdir. Çoğu ülkede reçetesiz olarak mevcuttur, ancak yalnızca bir doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Bactroban kremi, clera pyogenes (pembe göz), impetigo, egzama, aşırı mantar büyümesi veya kimyasallara veya tahriş edici maddelere bağlı kontakt dermatit gibi çeşitli cilt enfeksiyonları için reçete edilebilir. Bactroban krem, enfeksiyonun oluşmasını önlemek için kullanılan topikal bir antibiyotik kremdir. Betadine, Zinacad ve Triadimefon gibi birçok farklı marka adı altında satılmaktadır.


Bactroban krem, sentetik bir peptit ve bir antralin olmak üzere iki aktif bileşenden oluşur. Peptit, metisiline dirençli staphylococcus aureus (MRSA) suşları da dahil olmak üzere gram pozitif bakterilere karşı etkilidir. Antralin, enfeksiyonun boyutunu azaltmaya ve yayılmasını durdurmaya yardımcı olan bir vazokonstriktör görevi görür. Birlikte, iki bileşen bakteri üreme miktarını azaltmak ve cildi daha fazla iltihaplanma ve enfeksiyondan korumak için çalışır.Bactroban kremi eczanelerde (OTC) mevcuttur. Genellikle güvenli ve etkili bir topikal antibiyotik krem olarak kabul edilir. Bununla birlikte, tüm topikal antibiyotikler gibi Bactroban kreminin de yalnızca bir sağlık uzmanı tarafından belirtildiği şekilde kullanılması gerektiğini unutmamak önemlidir. Özellikle Bactroban krem açık kesilerde, egzamada veya şiddetli güneş yanıklarında kullanılmamalıdır. Ayrıca hamileyseniz veya emziriyorsanız Bactroban kremini kullanmaktan kaçının.


Bactroban krem, cilt enfeksiyonlarını tedavi etmeye yardımcı olan bir antibiyotik merhemdir. Doğrudan enfeksiyon bölgesine uygulanan topikal antibiyotik grubuna aittir. Bactroban, çatlamış veya kuru eller ve ayaklar, hafif dermatit (iltihap), küçük yanıklar, kafa derisinde ve vücudun diğer bölgelerinde aşırı mantar büyümesi gibi çeşitli cilt rahatsızlıkları için kullanılabilir.


Topikal losyon, topikal merhem ve topikal köpük dahil olmak üzere çeşitli konsantrasyonlarda mevcuttur. Soğuk algınlığı, grip, atlet ayağı ve sporcu kaşıntısı gibi çeşitli cilt enfeksiyonlarından kaynaklanan ağrı, cilt tahrişi ve kızarıklığı tedavi etmek için yaygın olarak kullanılır.

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Bactroban Kullanmanın Faydaları Nelerdir?


Bactroban kremi kullanmanın faydaları aşağıdakileri içerir:

  • Çeşitli cilt enfeksiyonlarından kaynaklanan ağrı, cilt tahrişi ve kızarıklık tedavisinde etkilidir.

  • Genellikle kullanıcı tarafından iyi tolere edilir.

  • Önemli bir yan etkisi yoktur.

Bactroban krem, iltihaplı cilt veya yüzeysel kabarcıkları tedavi etmek için kullanılan topikal bir antiseptiktir. Eczanelerde rafların üzerinde bulunur ve bir merhem tüpü içinde gelir. Bactroban krem ağrıyı hafifletmeye, şişliği azaltmaya, yaradaki kuru sıvıları temizlemeye ve enfeksiyonu önlemeye yardımcı olur. Bakteriyel kontaminasyon, akne vulgaris (en yaygın akne türü) salgınına neden olabilir. Antibiyotiklerle tedavi akne için diğer tedavilere karşı direnç oluşturabilir; bu nedenle, Akne Vulgaris durumunuzu tedavi ederken mümkün olduğunca az antibiyotik kullanmak önemlidir.

bottom of page