top of page

Asiviral Krem Ne İşe Yarar? Krem


Asiviral Krem
Asiviral Krem


Asiviral krem, uçuk, ateş kabarcığı ve genital herpes tedavisinde kullanılan herpes virüsünün topikal krem formudur. Asiklovir (Zovirax) olarak bilinen antiviral ilaç ailesine aittir. Asiviral krem, HSV-2 enfeksiyonu olan kişilerde semptomların sayısını veya şiddetini azaltmaya yardımcı olur. Ürün, tedavi edilirken HSV-2'nin cilt hücrelerinde replikasyonunu durdurarak çalışır.


HSV-2, uçuklara veya herpes simpleksine neden olan oldukça bulaşıcı bir virüstür. Asiviral krem, HSV-2'yi tedavi etmek için en etkili ilaçtır. Asiviral krem, virüsün diğer insanlara yayılmasını önlemeye yardımcı olabilir. En etkili sonuçları elde etmek için yönlendirildiği gibi almak önemlidir. Asiviral krem uçuk, soğuk algınlığı ve diğer cilt enfeksiyonları için topikal bir tedavidir. Antiviral bir ilaç olan asiklovir içerir. Bu krem, DNA'larına zarar vererek virüsleri öldürür. Herpes zoster (zona) veya genital Herpes simplex virüsü (HSV-1 veya HSV-2) gibi ciddi sağlık sorunlarının önlenmesine yardımcı olabileceğinden, bu kremi belirtildiği şekilde kullanmak önemlidir.


Azerderm Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Asiviral Krem Ne İşe Yarar?


Asiviral krem, uçuk tedavisinde kullanılan bir merhemdir. Topikal bir ilaçtır ve uçuk lezyonlarına uygulanır. Merhem krem, losyon ve macun olarak mevcuttur. Asiviral kremin uçuk tedavisinde önemli olmasının birkaç nedeni vardır. İlk olarak, merhem çok hızlı etkili bir ilaçtır. Salgınların süresini ve şiddetini azaltmaya yardımcı olabilir. İkincisi, ciltte oluşan kabarcıkların sayısını azaltmada etkilidir. Üçüncüsü, bir kişinin uçuk geçirdiği gün sayısını azaltmada da etkilidir. Dördüncü olarak, merhem uçukların neden olduğu iltihabı tedavi etmede de etkilidir. Asiviral krem kullanmanın yan etkileri genellikle hafiftir. En sık görülen yan etkiler ağrı, kızarıklık ve kaşıntıdır. İkincil bir enfeksiyon geliştirme riski çok nadirdir. Yan etkiler meydana gelirse, genellikle birkaç saat içinde çözülmeye başlar ve nadiren tedavi gerektirir.


Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Asiviral Krem Fiyat


Asiviral krem fiyatları son günlerin en çok konuşulan konuları arasında bulunuyor. Asiviral krem herpes, pensiklovir ilaçları ailesine ait bir antiviral ilaçtır. 2000 yılında keşfedilmiştir ve bu virüse karşı yüksek etkinliği nedeniyle esas olarak Herpes simplex virüs tip 1 (HSV-1) enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılmıştır. Asiviral krem uçuk, genital herpes, HSV-2'nin neden olduğu oral lezyonlar, zona, suçiçeği, zoster ve diğerlerinin yanı sıra uçuk dahil olmak üzere diğer HSV türlerine karşı da etkilidir. Kremin lezyonların boyutunu küçülterek ve virüsün çoğalmasını durdurarak çalıştığına inanılıyor. Krem önemlidir çünkü genital herpesli insanlar için hem etkili hem de güvenli olan tek tedavidir.


Herpes, cildi en sık etkileyen tedavi edilemez bir viral enfeksiyondur. HSV-1 ve HSV-2 olmak üzere iki tip herpes simpleks virüsü (HSV) vardır. Herpes, ağız veya cinsel organlar gibi vücudun diğer kısımlarını da etkileyebilir. Herpes, hafif ila şiddetli enfeksiyonlara neden olabilir, bu da cildinizde veya vücudunuzun diğer kısımlarında kabarcıklara veya yaralara neden olabilir. Bazı insanlar, birincil salgın geçirdikten yıllar sonra bile tekrarlayan salgınlar yaşayabilir.


En İyi Egzama Kremleri

Asiviral Krem Nedir?


Uçuk en sık dudaklarda, burunda veya cinsel organlarda görülen viral bir enfeksiyondur. 13-49 yaşları arasındaki kişilerde daha sık görülür ve en yüksek insidans onlu yaşların sonlarında ve yirmili yaşların başındadır. Durum, ciltte kırılabilen ve seröz sıvıyı boşaltabilen ağrılı kabarcıklar ile karakterizedir. Bu lezyonlar haftalarca hatta aylarca varlığını sürdürebilir ve herpes virüsü tarafından iyileştirilmezse nihayetinde kalıcı yara izine neden olabilir.


Dolgit Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Asiviral Krem Ne İçin Kullanılır?


İki tip herpes simpleks virüsü vardır: HSV-1 (oral herpes) ve HSV-2 (genital herpes). HSV-1 daha yaygındır ve tipik olarak oral herpese neden olurken, HSV-2 daha yaygındır ve genital herpese neden olur. Bununla birlikte, bazı kişilerin her iki tiple de enfekte olabileceği giderek daha fazla anlaşılmaktadır. HSV-1 esas olarak tükürük ile temas yoluyla bulaşırken, HSV-2 esas olarak genital salgılarla temas yoluyla bulaşır. Herpes için bir tedavi yoktur ancak semptomların şiddetini azaltmaya yardımcı olabilecek ve bazı durumlarda lezyonların gelişimini önleyebilecek tedaviler mevcuttur.


Bu tedaviler, anti-viral ilaçlar, analjezikler, topikal kremler ve oral baskılayıcı tedaviyi içerebilir. Uçuk, en yaygın olarak dudaklarda, burunda veya cinsel organlarda ortaya çıkan oldukça bulaşıcı bir viral enfeksiyondur.


Asiviral Krem Önemi Nedir?HSV-1 daha yaygındır ve tipik olarak oral herpese neden olurken, HSV-2 ise genital herpese neden olur. Bununla birlikte, bazı kişilerin her iki tiple de enfekte olabileceği giderek daha fazla anlaşılmaktadır. Herpes için bir tedavi yoktur, ancak semptomların şiddetini azaltmaya yardımcı olabilecek ve bazı durumlarda lezyonların gelişimini önleyebilecek tedaviler mevcuttur. Bu tedaviler, anti-viral ilaçlar, analjezikler, topikal kremler ve oral baskılayıcı tedaviyi içerebilir.


Herpes, herpes simpleks virüs tip 2'nin (HSV-2) neden olduğu viral bir enfeksiyondur. HSV-2, genellikle cinsel temas yoluyla bulaşan genital uçuklara neden olabilir. Genital herpes, Türkiye’de yaklaşık altı kişiden birini etkiler ve çoğu vaka asemptomatiktir. Bununla birlikte, semptomlar ortaya çıktığında, ağrılı ülserlere veya kabuklara dönüşebilen yaralarla birlikte çok rahatsız edici olabilirler. Nadiren enfekte olan kişiler ayrıca vücutlarının her yerinde ateş, baş ağrısı ve yoğun bir kaşıntı hissi yaşarlar. Asiviral krem uçuk, lezyonları tedavi etmek için herpes simpleks virüsü (HSV) virüsünü kullanan bir tür topikal herpes tedavisidir.


Dermovate Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Asiviral Krem Nasıl Uygulanır?


Topikal Asviral krem önce lezyonlara uygulanır. Ağrı ve kaşıntıyı azaltmak için krem iki şekilde kullanılabilir. Birinci yol kremi olduğu gibi kullanmak, ikinci yol ise kremi topikal anestezi ile kullanmaktır. Topikal krem, cildin çeşitli bölgelerinde ilk kez kullanılır. Tipik olarak ilk başta sadece eller, ayaklar ve genital bölge tedavi edilir. Krem her gün veya ihtiyaç duyuldukça değiştirilir.


Asiviral krem uçuk, uçuk lezyonları için bir tedavi olduğu için önemlidir. Herpes lezyonları ile ilişkili ağrı ve kaşıntıyı azaltır. Herpes lezyonları için ilk basamak tedavidir. Herpes lezyonlarının tedavisini iyileştirmek için diğer tedavilerle birlikte kullanılabilir. Kullanımı kolaydır. Diğer tedavilerle başarılı olamayan kişiler için önerilir. Lezyonlar birden çok kez tedavi edilebilir.


Asiviral Krem Neden Kullanılır?Asiviral herpes kreminin kullanılmasının birçok nedeni vardır. Varicella zoster virüsünün (VZV) neden olduğu cilt iltihabı olan zona semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan topikal bir ilaçtır. VZV şiddetli ağrı, kaşıntı, kabarma ve kanamaya neden olabilir. Zona hastalığının en sık görülen belirtisi vücudunuzun bir veya birden fazla bölgesinde oluşan kızarıklıklardır. Asiviral uçuk kremi, zonaya neden olan virüsleri öldürürken aynı zamanda semptomlarını hafifleterek çalışır.


Asiviral krem, tekrarlayan genital herpes ataklarını tedavi etmek için kullanılan topikal bir merhemdir. Birçok ülkede eczanelerde mevcuttur. Ayrıca jenerik formda da mevcuttur. Asiviral herpes kremi, etkilenen bölgeye günde beş kez uygulanır.


Asiviral krem kullanmanın bilinen bir yan etkisi yoktur. Bununla birlikte, başka bir sağlık durumunuz varsa, kullanmadan önce daima bir doktora danışmanız önemlidir.


Asiviral krem, kaşıntı, yanma ve akıntı gibi tekrarlayan genital herpes semptomlarını tedavi etmek için kullanılır. Krem, bu semptomlara neden olan virüse saldıran ve onu yok eden bir ilaç olan asiklovir içerir. Asiviral herpes kremi, genital herpes tedavisinde kullanılan topikal bir merhemdir. Asiviral herpes kremi, virüsün yayılmasını durdurarak çalışır. Asiviral herpes kremi, etkilenen bölgelere iki hafta boyunca günde iki kez uygulanmalıdır.


CRP Nedir? Kaç Olursa Tehlikeli?

bottom of page