top of page

Arnica Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Arnica Krem
Arnica Krem


Etken maddesi montana bitkisi olan bu krem, içinde birçok bitkisel karışım bulunur. Özellikle cildi güneşten koruma özelliği olan bu krem aynı zamanda birçok morluğu, ödem ve şişliği tedavi etmede çok etkilidir. Arnica bitkisi Kuzey- Orta Sibirya, Avrupa ve batı Amerika’da yetişmektedir.


Bu bitki çok eski günlerden bu yana morluk tedavisinde halk arasında kullanılan bitkilerdendir. Ülkemizde bu bitki yara otu, öküzgözü, morluk otu olarak bilinir. Darbe, çarpma veya kaza sonucu meydana gelen morlukları hızlıca yok eder kısa zamanda görünümünü azaltmaktadır.


Genellikle çarpma ve kaza neticesinde vücutta meydana gelen morluklar için buz tedavisinde kullanılır. Bu noktada morluk olmaması veya az oluşması için alınacak önlemlerdendir. Fakat Arnica krem buz uygulamasından hemen sonra kullanılırsa morluk oluşsa da kısa zamanda ortadan kalkmaktadır.


Gözaltı morluklarında kullanılan Arnica krem birkaç gün de gözaltı morluklarını tamamen yok etmektedir. Fakat burada karıştırılmaması gerekli nokta bu krem gözaltı torbalarında değil yalnızca gözaltındaki morluklar içindir. Yorgunluk, stres veya yoğunluktan dolayı oluşan gözaltı halkalarına bu krem kullanılabilir.


Arnica krem, tedavi edici olsa bile yanlış kullanım cilde zarar verebilmektedir. Bu krem günde 3 defa kullanılmaktadır. Kullanılacak bölge temiz olmalıdır. Masaj yapılarak tüm krem sorunlu olan bölgeye yedirilmelidir. Uygulayarak masaj yapın ve iyice emmesini sağlayın. Yüze ve diğer noktalara kolaylıkla kullanabilirsiniz.


Dikkat edilmesi gerekli önemli nokta fazla uygulandığında hızlı iyileşme sağlamaz alerjik reaksiyonun olmasına sebep olur. Arnica krem, paraben, boya ya da parfüm barındırmayan oldukça şifalı bir bitkidir. Kremin yardımcı bileşenleri St.John’s wort, at kestanesi, yeşil çay ekstresi gibi kuvvetli ve analjezik maddeler içermektedir. Tümüyle bitkisel ve doğal içerikte olması bu ürünü güvenli kılmaktadır.

Arveles Ne İşe Yarar? Fiyat

Arnica Krem Ne İşe Yarar?


En başta göz morlukları olmak üzere Arnica krem darbeye bağlı veya başka nedenlerle meydana gelen morlukların tedavisinde kolaylıkla kullanılabilir. Arnica krem ne işe yarar sorusunun en basit cevabı morluk tedavisidir. Antioksidan etkiler gösteren bu krem ödemden dolayı oluşan vücuttaki birikmelere de iyi gelmektedir. Bu kremin güneş koruyucu etkisi bulunur ve rahatlıkla güneş koruma kremi olarak da kullanılır.


Morluk tedavisinde düzenli bir şekilde kullanılması durumunda birkaç gün içinde gözle görülebilir bir iyileşme olduğu bilinir. Kremin herhangi bir yan etkisi olmadığından yalnızca yetişkinlerde değil çocuklarda ve yaşlılarda da kolaylıkla kullanıldığı bilinir.

Arnica kremin işe yaradığı maddeler aşağıda yer almaktadır:

 • Düşmenin veya darbenin sonrasında oluşan cilt morlukları

 • Göz çevresindeki koyu halkalar

 • Lazerle varis tedavisi veya mezoterapisinden sonra oluşan yan etkiler

 • Burun estetiği, dudak dolgusu gibi cerrahiler sonrasında yüzde oluşan morluk ve ödemler

 • Kas sertleşmesi gelişen bölgeler

 • Gözaltı morlukları ve torbaları

Asiviral Krem Ne İşe Yarar? Krem

Morluk dendiğinde genellikle akla sadece çarpma ve darbe neticesinde meydana gelen morluklar gelse de krem genel olarak bilinen morlukların tümünde kullanılır. Aynı zamanda siyahlaşmaya varan ve bu sebeple tedirginlik yaratan hassas morluklar da dahildir.


Özellikle estetik operasyondan sonra, burun veya dudak gibi hassas yüz derisinde oluşan morarmalar, kişi güzel olmak isterken geçici olarak kötü görünmeye yol açarak can sıkıcı olabilir. Kremin kullanımı hem hassas bölgeye rahatlık verir hem korur hem de morarmaların hızlıca iyileşmesine destek olarak kişilerin memnuniyetini kazanır.


Gözaltı morlukları ve göz çevresindeki koyu halkalar da özellikle bu probleme uzun süredir çözüm arayan fakat kullandığı ürünlerden memnun olmayanları ümitsizleştirmektedir. Fakat kremin çok etkili etken maddeler içermesinden dolayı, kişiden kişi farklılık gösterse de doğru kullanımda 2 ila 3 hafta içinde göz çevresinde değişimler yaşattığı belirtilir.


Arnica krem, dönemsel veya günlük şişkinlikler de kullanılır. Uzun süre ayakta kalınan veya fazla tuk tüketiminin olduğu bir günden sonra el ve ayaklarda şişme meydana gelebilir. Bu durumun nedeni bölgesel su toplanmasıdır. Rahatsız bir ayakkabı kullanımından dolayı ayaklarda şişkinlik oluşabilir. Bu durumda toplanan suyun atılmasında Arnica krem kullanılır.


Özellikle hamilelikte görülen el ve yüz şişmesinin nedeni bozulan uyku düzenidir. Vücutta oluşan metabolik farklılıklarda yüzde şişmeye neden olur. Bu gibi şişmelerde doktorunuza başvurarak kremi kullanabilirsiniz.

Azerderm Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Arnica Krem Fiyat


Arnica Krem kullanmak isteyenler ve göz altı morlukları için kullanımda bulunmak isteyenler Arnica krem fiyat için araştırma yapmaktadır. Genellikle morluk için kullanılan Arnica kremi eczanelerden ya da orijinal ürün olduğunu bildiğiniz yerde almanız önerilmektedir. Eczanelerde ve online alışveriş sitelerinden alım sağlayabilirsiniz. Arnica kremin fiyatı ile ilgili ekonomik dalgalanmalardan dolayı fiyatı sabit kalmayacaktır.


Arnica Jel Krem


Organik Kalendula içerikli olan Arnica Jel, canlandırıcı ve nemlendirici etkisi ile bebeklerin şişliklerini morluklarını tedavi eder. Küçük darbeler ya da düşmelerden dolayı tahriş olan cilt anında rahatlar. Arnica Jel Krem 9.aydan sonra kullanıma uygundur.


Estetik, kozmetik uygulamasından sonra meydana gelen morluk ve ödemde kullanılmaktadır. Arnica Jel Krem 30 günde 3 defa yüz ve vücuda masaj yaparak uygulanmaktadır. Gözlere, mukoza zarına ve açık yaralara temastan kaçınmalısınız. İçinde bulunan maddelere karşı hassasiyeti olan kişiler kullanmamalıdır. Arnica Jel kremin kullanımına bakıldığında;

 • Liposuction sonrası,

 • Saç ekimi sonrasında,

 • Mezoterapi sonrası,

 • Morarma, yaralanma ve ezilme gibi yaranma sonrası,

 • Lazer epilasyon sonrası,

 • Kas sertliği ve yorgunluğu,

 • Spor esnasında ve sonrasında oluşacak ödem,

 • Lazer varis tedavisi sonrası,

 • Diğer kozmetik operasyonları sonrası,

Boğaz Ağrısına Ne İyi Gelir?

Arnica krem ve jel arasında fark bir bulunmaz. Aynı etki ve içeriğe sahip olan bu krem ve jele baktığımızda, arnica jel yüzeysel cilt sorunlarında kullanılırken, daha büyük ve derin cilt sorunlarında da krem tercih edilir. Arnica jel oda sıcaklığında saklanan bir ilaçtır ve sıcaklığın 15-25 derece aralığında olması gerekir. Güneş ışığı ile doğrudan teması olmamalıdır. Arnica kreminde raf ömrü 2 yıldır ve çocuklardan uzak tutulmalıdır. İlacın son kullanma tarihine dikkat edilmeli, tarihi geçen ilaçlar atılmalıdır.


Arnica Krem KullananlarPopülerliği olan bu kremle ilgili Arnica Krem kullananlar genel de morluklar konusunda hızlı ve etkili çözüm sağlandığı söyleniyor. Kaza veya çarpma neticesinde oluşan morlukların üzerine anında uygulanması ile kısa zamanda sonuç verdiği söylenmektedir.


Özellikle uyku sorunundan dolayı göz altında morluk meydana gelenler kısa sürede bu probleme çözüm bulmak için Arnica krem tercih edilebilmektedir. Bu konuda yorumda bulunan birçok kişi kremi bu amaçla kullandığını söylemektedir.


Hayatın yoğunluğu, yorgunluğu ve stresten dolayı Arnica krem kullananların sayısı çok fazladır. Arnica krem ile ilgi yapılan farklı bir yorum da morluğun geçmesi süresiyle ilgili. Arnica krem kullananlar genel de morluğun seviyesine ve şiddetine bağlı olarak 7 ile 15 gün içinde iyileştiği söylenmektedir. Arnica kremin kullanımında önce ilacın prospektüsü mutlaka okunmalıdır.


Prospektüsteki kullanım tavsiyelerinin dışına çıkılmamalı, aşırı kullanımdan kaçınılmalıdır. Arnica krem kullananlar, kremin düzenli olarak ve yeterli miktarda kullanıldığında etkili olduğu belirtilmektedir.


Arnica krem kullananlar hakkında müşterilerin düşünceleri ve yorumları fazlasıyla önemlidir. Çünkü ürünle ilgili en doğru bilgiyi ürünün kullanımında bulunmuş tecrübeli kişiler verecektir.

En İyi Egzama Kremleri


bottom of page