top of page

Apikobal Nedir? Kilo Yapar Mı?


Apikobal Kilo Yapar Mı?
Apikobal Kilo Yapar Mı?


Apikobalın kilo aldırması mümkün olan bir ilaçtır. B vitaminine yer veren ilacın kilo aldırması kadar kilo verdirmesi de son derece normaldir. Çoğunlukla B vitamininin yapısından ve özelliklerinden dolayı takviye ilaçların kilo aldırdığı gözlenmiştir. Apikobal de kilo yapan ilaçlar arasında bulunur. Dolayısı ile kişilerin dengeli bir tüketim halinde olmaları önerilmektedir. İlacı kullanırken aynı zamanda diyet yapmak, tok tutan yiyeceklere yönelmek, protein – karbonhidrat ve lif dengesini sağlamak önem taşır.


Apse Drenajı Nedir? Neden Yapılır?

Apikobal Nedir?


Apikobal maddesi bir ilaçtır ve vitamin eksikliği sebebi ile Apikobal kullanımı önerilir. İlacın içerisinde farklı oranlarda B vitamini çeşitleri bulunur. Apikobal film tabletin içerisinde bulunan B vitamini çeşitleri ve oranları şu şekilde açıklanabilir:


  • B1 vitamini bulunur ve oranı 250 mg’dır.

  • B6 vitamini bulunur ve oranı 250 mg’dır.

  • B12 vitamini bulunur ve oranı 1 mg’dır.


B vitamini oranlarının dağılımı bu şekildedir. 3 farklı B vitamini çeşidine de yer veren Apikobal vitamin eksikliğinin sebep olduğu sorunları gidermek için kullanılır. Film tablet olarak hazırlanmıştır ve oral yol ile tüketilmesi gerekir. İlaç kullanılırken bol su ile içilmesi de uzmanlar tarafından tavsiye edilir.

Ağızda Tuz Tadı Neden Olur?

Apikobal Uzun Süre Kullanılır Mı?Apikobalın kullanım süresi uzman kontrolünde yürütülmelidir. Apikobal kullanım süresi belirlenirken kişinin genel sağlık durumu göz önünde bulundurulur. Bu duruma göre ise kullanım süre belirlenir. Kişilerin Apikobal kullanacakları süre çoğunlukla kontrol altında tutulmalıdır. B vitamininin fazla olması da vücutta farklı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Apikobal uzun süre kullanıldığında kilo problemleri yaşanabilmektedir. Bu sorunların önüne geçmek için ilacın kullanıldığı süre boyunca beslenmeye ve egzersiz yapmaya özen göstermek gerekir.


Apikobal Ne için Kullanılır?


Apikobalın kullanım amacı vitamin eksikliğinin giderilmesidir. B vitaminine yönelik oluşan eksikliklerin giderilmesi için Apikobal kullanılabilir. B1, B6 ve B12 vitaminlerinin vücuda alınabilmesi için takviye görevi görmektedir. Ameliyat sonrası iyileşme sürecini kısaltması için de Apikobal verilmektedir. Apikobal kullanılmasının sebepler B vitamini eksikliğinde ortaya çıkan değişimi gidermektir. Apikobal kullanım nedenleri şunlardır:


  • Sinirlilik ve agresiflik

  • Güç kaybı

  • Yorgunluk ve halsizlik hissi

  • Ani değişen ruh halleri ve yoğun depresiflik


B vitamini eksikliğinde ortaya çıkan sorunlardır. Bu sorunların giderilmesi için Apikobal tercih edilebilir. B vitamininin eksikliğinin yarattığı sorunların yanı sıra ameliyat gibi ciddi operasyonlardan sonra iyileşmeyi hızlandırma amacı ile de Apikobal kullanım önerilir.

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar? Fiyat

Apikobal Devlet Tarafından Karşılanır Mı?


Apikobalın ücreti normal şartlarda satın alındığında 46,30 Türk lirasıdır. Ancak ilaç reçete ile verildiği zaman Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında ücret alınmamakta ya da cüzi bir miktar alınmaktadır. Devlet tarafından karşılanan bir ilaçtır ve reçeteli olarak verildiği takdirde ücret ödenmez. Para ödemeden almak isteyen kişilerin reçete karşılığı ilacı almaları gerekir. Reçete olmadan ilaç alınmak istendiği takdirde devlet tarafından karşılanan ücret kesilecek ve kişilerin ilacın ücretini ödemeleri talep edilecektir.


Apikobal Kim Tarafından Kullanılır?Apikobal kullananlar vitamin eksikliği yaşayan kişilerdir. Özellikle b vitamini eksikliği yaşayan kişilere verilen 1 ilaç türüdür. Bu ilacın kullanılması, zayıflatma ve kilo verme gibi farklı etkenleri de beraberinde getirir. Bazı kişiler kilo alırken bazı kişilerin kilo vermesi mümkündür. Bu ilacı kullanan kişiler vitamin eksikliğine bağlı olarak oluşan komplikasyonlar ile uğraşan kişilerdir. Tedavi amacıyla verilir ve kişinin vitamin eksikliği sürecinin iyileştirilmesi hedeflenir. Apikobal kullanan kişiler olası yan etkiler ile karşılaşmaya başladıklarında ilacı kullanmayı bırakmalı ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalıdırlar.

bottom of page