top of page

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Acnelyse Krem
Acnelyse Krem
Son yılların en çok satan sivilce kremlerinden biri olan Acnelyse Krem cilt hücrelerini besleyerek yenilenmesine yardımcı olur. Sadece eczanelerde 20 gramlık tüpte bulunan Acnelyse krem ​​oldukça etkili bir sivilce tedavisidir. Uygulanan bölgede cildin üst ve alt katmanlarını uyararak yenileyici güç sağlayan bu ilaç, içerdiği A vitamini nedeniyle egzama problemlerinden kurtulmaya da yardımcı olur.


Sedef hastalığı ve iktiyoz, sivilce kremi kullanabilirsiniz. Cilt tabakasının kalınlaşması gibi cilt sorunları için uzman tavsiyesi sayesinde kurtarıcıdır. Tretinoin sayesinde aşırı keratin oluşumunu engeller ve böylece cildin kendi kendini iyileştirme mekanizmalarını uyarır. Cildinizin altında biriken yağ ve kirin birleşmesi sonucu oluşan siyah nokta ve iltihaplı kistlerle ortaya çıkan akne tedavisinde en güçlü ürünlerden biridir.


Uzman bir doktor gözetiminde reçete edilmesi ve kullanılması gereken Acnelyse Krem yanlışlıkla kullanırken farklı reaksiyonlar yaşayabilirsiniz. Tedavinin başlangıcından itibaren cildin epidermisindeki hücreleri yeniler, siyah nokta oluşumunu engeller ve iltihaplı sivilceleri kurutur.


İlk uygulandığında cildinize geçici bir sıcaklık ve karıncalanma hissi verebilir. Cildin ilaca tepki vermesi durumunda tedaviyi bırakmalısınız, tedavinin ilk haftasında iltihaplı aknenizin kötüleşmesi normaldir.


Aklovir Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Acnelyse Krem FiyatAcnelyse Krem fiyatları içeriğine göre değişiklik göstermektedir. Acnelyse Krem içeriğinde aktif bileşen olarak tretinoin veya retinoik asit olarak bilinen Retin-A'yı içerir. Ayrıca içeriğindeki diğer maddeler setil alkol, stearil alkol, tween 60, ekstansör 60, nipagin M (metil hidroksibenzoat), nipasol (propil hidroksibenzoat), l iyonol (bütilhidroksitoluen) E321, kerosen, propilen glikol ve saf sudur.


Akne kremlerindeki aktif bileşen olan tretinoin veya retinoik asit, birçok cilt durumunu iyileştirmek için kullanılan sentetik bir A vitamini formudur. Genellikle akne, sedef hastalığı, iktiyoz ve ayak gibi kalınlaşmış cilt bölgelerinde kullanılır. Ek olarak, zararlı güneş ışınlarının neden olduğu küçük kırışıklıkları, koyu lekeleri veya pürüzlü yüz derisini tedavi etmek için bir doktor tarafından reçete edilebilir.


Bununla birlikte, yaşlanmanın neden olduğu derin kırışıklıklar gibi en belirgin kırışıklıklar veya çöküntüler üzerinde çalışmayacaktır. Akne kremi, aktif bileşeni retinoik asit (tretinoin) sayesinde tüm bu yaratıcılığı elde eder. Sanılanın aksine, laboratuvarda üretilen bu sentetik A vitamini formu cildi beslemek yerine tahriş ederek çalışır.


Etinoik asit esas olarak cilt hücrelerinin yaşam döngüsünü hızlandırır. Bu onların daha hızlı bölünmelerini ve daha hızlı ölmelerini sağlar. Sonuç olarak, daha yeni, daha sağlıklı hücreler eski hücrelerin yerini alır. Tabii ki, bu çok fazla kullanmanın cilde zarar verebileceği sorununu gündeme getiriyor. Bu nedenle önerilenden fazla ve daha uzun süre kullanılmaması önemlidir.


Mantazol Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Acnelyse Krem Kullananlar


Uygulama alanını iyice temizleyin. Ardından, bezelye büyüklüğünde bir miktar alın ve o bölgeye eşit olarak uygulayın. Bastırmadan uygulamak çok önemlidir, gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz. Sivilce kremini uyguladıktan sonra asla güneşte veya benzeri ışıklarda kalmayın.


Acnelyse Krem ​​6 hafta kalıcıdır, doktor tavsiyesi üzerine değiştirilebilir. Etkisini görmeye başladığınızda kesinlikle tedaviye ara vermemeli ve 6 hafta boyunca düzenli kullanmalısınız. Acnelyse Krem, daha önce dikkatlice temizlenmiş ve kurulanmış sorunlu bölgelere ince bir tabaka halinde uygulanır. Parmak uçlarıyla hafifçe ovuşturulmalı ve masaj yapılmalıdır.


Hastalar ACNELYSE kremini uyguladıktan sonra ellerini yıkamalıdır. Acnelyse Krem kullanan hastalar kozmetik ürün kullanabilir; ama uygulamadan önce,


  • İyice temizlenmelidir.

  • Kullanım için özel uyarılar ve önlemler

  • Sadece topikal olarak kullanılmalıdır.

  • Oftalmoloji, ağız ve vajina kullanılmamalı.

  • Topikal kullanımda, ciltte lokal tahriş ve soyulmaya bağlı lokal kızarıklık, ciltte ağrı ve kuruluğa neden olabilir.

Lokal tahriş aynı yoğunlukta devam ediyorsa, ilacı daha az sıklıkta kullanın; geçici veya tamamen teşvik edilmelidir. Çünkü ilk hastalık olan egzama gibi geçici ödem ve intoleransa neden olabilir. Şiddetli aşırı duyarlılık veya tahriş reaksiyonu durumunda, durdurulmalıdır.


Kimyasal duyarlılık veya tahriş meydana gelirse, tedavi kesilmelidir. Acnelyse Krem ilaç alerjisi öyküsü olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Acnelyse Krem kullanırken hastanın güneşe maruz kalması en aza indirilmelidir. Güneş yanığı olan hastalar tamamen iyileşene kadar Acnelyse krem kullanmamalıdır.


Acnelyse Krem cilt kanseri olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Acnelyse Krem, gözlere, deri altı tabakalarına, burun ve ağız köşelerine temas etmez. Acnelyse Krem, tahriş edici özelliğinden dolayı boyun ve boyun gibi hassas cilt bölgelerinde kullanılabilir. Rosacea veya perioral dermatiti olan hastalara uygulanırken dikkatli olunmalıdır.


Ürtiker cilt bölgelerini tahriş ettiği bildirilmiştir; Acnelyse Krem tarafından Akneye meyilli cilde uygulamaktan kaçının. Aşırı uygulama etkinliği artırmaz ve cilt tahrişi riskini artırabilir. Acnelyse Krem 12 yaşından küçük çocuklarda kullanılması önerilmez.


Fuggy Krem Ne İşe Yarar? Fiyat


Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?Acnelyse Krem, hafif ila orta dereceli sivilceleri azaltmak için kullanılır. Diğer akne tedavileri ile desteklenebilir. Cilde uygulandığında akneye neden olan bakterileri azaltır. Kremi zaten kullanmış olsanız bile, etiketin içeriğini kontrol edin. Üretici içeriğini değiştirmiş olabilir. Ayrıca benzer isimlere sahip ürünler farklı amaçlar için tasarlanabilir ve içeriği de farklı bileşenler içerebilir. Yanlış ürünü satın almak size zarar verebilir.


Genetik ve hormonal değişikliklerin yanı sıra akneye neden olan faktörlerdir. Bazı kozmetik ürünlerin kullanımı akneye neden olabilir. Bu yüzden satın almadan önce test edildiğinden emin olmanız gerekir. Depresyon ve bipolar bozukluğu tedavi etmek için kullanılan lityum gibi bazı ilaçlar ve epilepsiyi tedavi etmek için kullanılan ilaçlar da akneye neden olur.


Başınıza veya sırt çantasına takmak da sivilceye neden olabilir. Cildin belirli bölgelerine baskı uygulayarak kopmalara neden olabilirler. Sigara da sivilce nedenlerinden biridir. Stres, uykusuzluk, kötü beslenme gibi faktörler de vardır. Hava kirliliği de sivilce nedenlerinden biridir. Yüksek nem ve sıcak hava da akne insidansını arttırır.


Fenistil Jel Ne İşe Yarar? Fiyat


Acnelyse Krem 0.05 Krem


Alın, çene, burun, yanaklar ve sırt gibi birçok farklı bölgede sivilceler oluşur. Bölgeye göre sivilce nedenleri;


  • Alın: Bu bölgedeki sivilceler yetersiz beslenme, uyku bozuklukları ve sindirim sistemi problemlerinden kaynaklanır.

  • Çene: Hormonal değişiklikler esas olarak çenede sivilceye neden olur. Stres ve böbrek hastalığının da çenede sivilceye neden olduğu bilinmektedir.

  • Kulak ve yanak çevresi: Bu bölgelerdeki sivilcelerin nedeni uygun olmayan kozmetik hijyendir. Ayrıca yastık kılıfınızı düzenli olarak değiştirmelisiniz.

  • Burun: Kan dolaşımı sorunları ve sindirim sorunları burunda sivilce oluşumuna neden olur.

  • Cilt ve boyun: saç bakım ürünleri burada sivilcelere neden olabilir


İlk olarak cildinize uygun bir jel ile cildinizi temizlersiniz. Ardından, etkilenen bölgeye uygulamak için ellerinizin temiz olduğundan emin olun. Acnelyse krem Tahrişe neden olabileceğinden göz, burun ve ağızdan uzak tutun. Temas halinde bol su ile yıkayınız. Uygulama süresi kreminize göre değişir. Bu nedenle, ürününüzü nasıl doğru şekilde kullanacağınızı okuyun.


Acnelyse krem uyguladıktan sonra geçici bir sıcaklık hissi veya hafif bir karıncalanma hissedebilirsiniz. Ayrıca hafif kaşıntı, kuruluk veya pullanma fark edebilirsiniz. Bunun için endişelenmene gerek yok. Kremi kullanmaya devam ettikçe cildiniz buna alışacak ve daha iyi tolere edebilecek ve bu etkiler ortadan kalkacaktır.


İlacı birkaç haftadır kullanıyorsanız, hafif etkiler azalmadan devam ediyorsa veya yırtılma, kabarma, kabuklanma, şişme ve şiddetli yamalı his gibi durumlar yaşıyorsanız, ilacı durdurun ve hemen bir doktora danışın.


Exoderil Krem Ne İşe Yarar? Fiyatbottom of page